Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Elukutse tähtsus?

nook 06. september 2018, kl 22.32
Olen noor mees ja olen märganud ühte tedentsi mida mehena ise aru ei saa. Nimelt kõik naised kellega olen väljas käinud või internetis suhelnud nende jaoks on top 3 küsimus, Millega tegelen või kellena töötan. Kui olen vastanud, et ei tööta siis on naised huvi kaotanud. Nimelt küsimus on siis selles kas naiste jaoks omab töökoht mingit erilist tähtsust või nad ei suuda tulla sellepeale, et inimene võib elatist teenida ka teisiti.

Linnarebane 07. september 2018, kl 11.16
Kui sa tõesti elatist oskad muud moodi teenida, siis tubli, räägi sellest naistele. Mind küll huvitaks.

naine 07. september 2018, kl 14.22
Mul meestega samad kogemused. Siis enam ei vastata.

Muidugi on see oluline. 08. september 2018, kl 07.26
Loomulikult et huvitab, see näitab inimese kohta väga palju. Teine, mida märgatakse, on õigekiri. Sinul on see täiesti vigane, seega ka see võib olla põhjuseks, miks sinust eemdaldutakse. Edukas ja tark inimene oskab ÜLDISELT ikka kirjutada ka. Jah, sa võid enda elatist ka muudmoodi teenida, kuid lolliks jääd sa ikka.
Ma kasutasin vahepeal Tinderit ja kõikvõimalikud autojuhid ja muud lihttöölised ma unmatchisin koheselt. Ja ausalt, mitte keegi neist ei osanud kirjutada. Kes ei osanud komasid panna, kes polnud tühikutest midagi kuulnud, kes suutis vaid lihtlauseid moodustada jne.

Hehee 08. september 2018, kl 11.18
Ma ei tööta. Augustis lõppes mul võlaõiguslik leping tööandjaga ja nüüd hakkan saama natuke üle keskmise palga suurust hüvitist Töötukassalt, lisaks proovin sedakaudu koolitustel käia. Üürin oma Tallinna korteri välja ja asun ajutiselt elama Tallinnast väljas elavate vanemate juurde - rahaline võit kuus ligi 500 eurot.
Olen heas vormis ja käin trennis 5x nädalas. Aga kohe, kui ütled, et ei tööta, on edasine võimalus null naiste puhul. :D

ahhaa 08. september 2018, kl 13.13
Kuhu sa naist külla kutsuksid, kas maale vanemate juurde? Või tahaksid teda ka 5x nädalas trenni viia ?

nook 08. september 2018, kl 14.56
Kas õigekiri näitab inimese intelligentsust, minu arvates näitab see ainult seda mida inimene hindab kas välist muljet või sisu, kui vaja võin kirjutada ilma vigadeta aga pragmaatilise inimesena ei näe, et see oleks lisa energia kulu väärt. Minu tutvusringkonnas on piisavalt inimesi kes kirjutavad teksti valmis siis loevad seda 3 korda läbi kulutavad vigade parandamise 3 korda rohkem aega kui selle kirjutamisele või siis kontrollivad vigu peale igat lauset, mina lihtsalt ei näe sellel mõtet.

Elatise teenimiseks on vägapalju muid võimalusi . Alustades palga mõrvade ja kupeldamistega lõpetades investeerimiste ja ettevõtlusega. Küsimus oli selles, kas mingi töökoha olemas olu näitab mingi prežtiisi või midagi. Probleem ongi selles, et kui küsitakse kellena töötan ja vastan, et ei töötagi siis kaob kohe huvi, tavaliselt sellele ei järgne küsimused millest ma siis elan või midagi taolist. Võib olla see on minu kibestunud arvamus aga ma arvan, et need naised on kitsa silmaringiga, et kui ei saa oma soovitud vastust siis loobuvad ja ei tunnegi huvi, lisaks finantsilistele võimalustele jääb neile teadmatuks ka see milline inimene tegelikult on.

Hehee 08. september 2018, kl 15.05
Sa oled kloun või? :D Eesti on täis külalismajasid, mõisahotelle jne. Igal juhul vähe romantilisemaid kohti kui su Lasnamäe 2-toaline korter. :D

Hehee 08. september 2018, kl 15.07
Viimane vastus oli ahhaa nimelisele klounile.

Heheele 09. september 2018, kl 07.36
Hehee Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sa oled kloun või? :D Eesti on täis külalismajasid
> , mõisahotelle jne. Igal juhul vähe romantilisemai
> d kohti kui su Lasnamäe 2-toaline korter. :D
Vägevad sõnad inimeselt, kes siiani emmega elab ja kel pole isegi sääste mitte...

to Heheele 09. september 2018, kl 08.01
Päris jaburad järeldused sul. :D

Sääste on piisavalt, aga 1-3 kuud (koolituste periood, millele olen silma peale pannud) vanemate juures elada ja seetõttu päris korralikult elamiskulusid säästa - mis selles nüüd niiväga valesti on? Neil suur maja ja eks on ka hea meel, et poeg kodus, lisaks finantsiliselt lihtsam - ma ei ela seal nende kulul, vaid ostan külmkapi ikka ise süüa täis, ilmselt riisun paari kuu pärast lehti ja teen kõik puud ära jne.
BTW, kolisin vanemate juurest välja kohe ülikooli minnes ehk siis 20-aastaselt ehk siis üsna kohe peale sõjaväge. Aga näed, üks ikka võtab ette ja näägutab. :D

Esopus Spizenburg 09. september 2018, kl 19.42
Naised siiski tõesti täiesti põhjendatult kardavad mõne päriselt töötu tölli otsa sattuda. Naistel ju üldiselt niigi palgad väiksemad. Kui sa oma vastusele, et ei tööta lisakdi juurde ka põhjenduse, et mil moel sa selle asemel end ülal pead, siis nad vbl ära ei kaoks. Samas on su vastus juba eos veits vale, sest kui sa just rantjee pole, siis mingil moel midagi tegema pead ikka. Palgamõrval teeb ju ka tööd ja üsna rasket isegi. Kupeldaja samamoodi.
Kirjaoskusest niipalju, et see siiski on tähtis. Milline täpsemalt kellegi taluvuspiir on, see on individuaalne. Ma ennast grammarnatsiks ei pea, aga kui tühikuid pannakse täiesti suvaliselt kord koma ette, kord koma taha, mõnikord nii punkti ette kui ka taha, siis see häirib küll. Emotikonide üleküllus jutus häirib, eriti idiootlikud on need mis samal ajal naeravad ja nutavad, eriti kui neid kümme tükki ritta laotakse.

Marr 10. september 2018, kl 00.29
Minult ka on kohtingul küsitud naiste käest, et palju teenin, mis töökoht jne.
Ei ole otseselt vastanud, kuna tean, et paljud naised just selle järgi meest valivadki.
Üks aga tahtis nii väga oma palganumbriga eputada. Küsimusele, et palju siis kah on...vastati, saan tuhat kätte. No hästi siis ütlesin!
Oleks ta minu pea 4x suuremast palgast kuulnud, siis vist oleks juttu rohkemaks jätkunud, aga tundsin, et konkreetse neiuga suhtlemisel jään pigem tagasihoidlikumaks ja ei arenda rohkem teemat tööst ja palgast.

hmm 17. september 2018, kl 11.58
Naisterahvas tahab siiski sind tundma õppida ja teada, mis teda ees ootab. Kui mees elab vanemate juures ja tööl ei käi, siis see on automaatselt suur ohumärk. Järelikult on võimalus, et otsib "sooja kohta", kuhu maanduda, ja naine saab endale töötu luuseri kaela peale. Need "väljaspool töökäimist" tekkivad sissetulekud on ka sellised, et täna on, homme ei ole. Naised on ilmselt piisavalt kõrvetada saanud ja ei soovi endale lisakoormat kaela. See ei tähenda automaatselt, et otsitakse rikast meest. Pigem otsitakse endaga toimetulevat iseseisvat meest, et kumbki ei peaks kummagi sissetulekust sõltuma.

to hmm 17. september 2018, kl 12.45
Mina näiteks ei otsi selliste krireeriumite alusel naist. Ma lihtsalt provotseerides küsin, et miks naised otsivad?
Nagu eelnevalt siin märkisin, kolisin vanemate suurde majja seetõttu, et see on majanduslikult mõistlik - saan oma Tallinna-korteri välja üürida, samal ajal vanemaid aidata jne. Miks naised seda tähele ei pane, et selliselt mõtlev mees on arukam ja rahaliselt taibukam ning pere osas hoolivam?

sest 18. september 2018, kl 12.14
... naine ei soovi teile sinna miniaks tulla. Kaks naist ühte kööki ei mahu, oled kuulnud?

Alu 18. september 2018, kl 15.04
Naised tahavad tunda uhkust mehe yle. Mida parem töökoht ja sissetulek sellel, seda rohkem ju saab uhkeldada ja teisi kehvalt tundma panna. Sõbrannad ja muu kaarnakari naeraks ju välja, kui naine ytleks, et mees on elukunstnik, kelle sissetulekuid on võimatu ette aimata:)

Kermo27 18. september 2018, kl 17.28
No see vajadus uhustada ongi enamuste inimeste probleemide allikas, ühel hetkel teenivad 4000 euri kuus siis uhkustavad laiavad ja kulutavad, liisivad ja võtavad võlgu ja siis kui mingil põhjusel palk langeb tavalisele tasemele ehk eesti mõistes 1000 euri kuus siis mõtlevad kuidas oma kallite liisitud asjadega ellu jääda, mida teha kodu kinoga mille eest tuleb endiselt 200 euri kuus järelmaksu maksta ja mida teha korteriga millelel on seinade ja põranda soojustus mis rüüpab raha nagu ma ei tea mis, kõik selle nimel, et uhkustada. Partneri valikul peaks ikka vaatama tema võimekust elus läbi lüüa ja tema usaldusväärsust mitte tema elustiili ja sissetulekuid.

Nt ise ei ole ma mingi elukuntnik elan suhteliselt kitsalt sissetulekud ületavad 5 korda eesti keskmist, enamus raha läheb investeeringuteks, ei jää silma ei laia elu ega ka stiili poolest ja olen endaga igati rahul ei vaja teiste heakiitu ja õlale patsutusi

ghuyrtjiu 18. september 2018, kl 17.58
Iseenesest see, kui sa tööl ei käi aga suudad end tänu passiivsetele tuluallikatele kenasti ära elatada, on okei. Ja ma ei nõustu arvamusega nagu sellised sissetulekud oleksid tingimata ebastabiilsemad võrreldes palgatuluga. Seega pakun, et ka neid naisi ei pane huvi kaotama niivõrd su oletatav materiaalne seis. Aga. Mõtle sellele, et väga paljud neist meestest, kes võiksid endale vabalt lubada luksuslikku rantjee-elu, siiski valivad võimaluse töötada, tihti kõrge eani välja. Miks? Ju neile on tähtis end teostada. Ning see on eriti mehe puhul väga ilus ja oluline omadus - kui on sügavamad huvid mingite valdkondadega seoses, tahe anda oma panus, midagi üles ehitada, arendada, avastada, luua või parandada.

Teisisõnu, kui jätad mulje nagu kavatseksid elu läbi oma mugavusmullis niisama lösutada, kõlab see äärmiselt ebamehelikult ja ebaatraktiivselt.

Seega, kui teinekord küsitakse töö kohta, võid ausalt öelda, et hetkel palgatööl ei käi aga anna samas mõista, et oled muidu materiaalselt kindlustatud, räägi sellest, millega tegeled, kasvõi hobi tasandil, ja/või millised on su tulevikuplaanid.

kirjutan ka 19. september 2018, kl 11.20
Sa ise vastad ju oma küsimusele:
"Partneri valikul peaks ikka vaatama tema võimekust elus läbi lüüa ja tema usaldusväärsust mitte tema elustiili ja sissetulekuid."
Paraku just väga usaldusväärsena ei mõju kutt, kes elatub mingist "passiivsest sissetulekust" - mida iganes see ka siis tähendab. Veidigi elu näinud naisel hakkab kohe stsenaarium silme ees jooksma, kuidas tema tööl käib, et perele raha teenida, ja rantjeest mees puhkab samal ajal diivanil.. Ja hoidku jumal, kui see passiivne sissetulek ühel hetkel ära peaks langema, siis peab naine kogu kremplit üleval pidama - sest esiteks pole mehike tööl käima harjunud, ja teiseks "kohe hakkab jälle raha peale tulema". Oleme näinud selliseid.
Pealegi, inimene, kelle pole tööd, eneseteostust, hobi - ega näi üldse erilist muud tegevust olevat, kui kodus kõpitseda - mida sellisega üldse peale hakata?

no kuulge 20. september 2018, kl 03.23
nook jätab mulje mingist vabakäiguvangist. eriti veel see rõhutamine, et tema tutvusringkonnas on palju neid, kes loevad oma tekstid 3 korda üle ja kulutavad 3 korda rohkem aega vigade parandamisele.
no tõesti, kõlab nagu kambritäis retse või klassitäis düsgraafilisi põhihariduspooleli jorsse. millegipärast terendub veel silme ette kalvi-kalle raplamaalt.
Agne Tamm 20. september 2018, kl 06.58
Ega naised pole ka vaesed ega rikkad! Sellist rikkust, nagu Eestis on, on paljudel! Mingi korter, mingi maja! Keegi ei pea vägisi ja ilmtingimata sinna kolima partneriga kokku! Paljudel haritud naistel on enda korter ja töökoht, kuigi nad unistaks keerdtrepiga kahekordsest värskest majast! Nad lihtsalt lepivad vähemaga! Arvad, et viid naise nattipidi oma vanemate juurde miniaks, vat Ei vii!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!