Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Maskikohustus
 
esp 15. jaanuar 2021, kl 22.46
Teame, et avalikes ruumides on rangelt soovituslik maskikandmine. Levivad isegi mõned salaja filmitud klipid, kus politsei käib maskita inimesi noomimas.

Aga see selleks. Ma pole kaks nädalat poes käinud. Kasutan nutiteenust.
Viimati kui poes käisin, siis oli sabas üks meesterahvas, kes kandis küll maski, nagu kord ette näeb, aga see mask nägi välja kui nädalaid saapa seest välja võetud räpane sokk. See oli kõige tavalisem ühekordne meditsiiniline mask. Seda nähes, hakkas mul nii paha ja jooksin poest välja ja kui koju jõudsin, siis oksendasin. Olen sama ka teistelt kuulnud, et hoitakse rahaliselt maskide pealt kokku ja kantaksegi ühte maski igavesti. Ei oska õelda, kas see on vaesus või on lohakus. See keda ise nägin, siis ei olnud tegemist niinimetatud "poetagusega" vaid suht korralikult riietunud pensionär. Kas raske on osta korduvkasutatav mask ja see iga õhtu kraanivees puhtaks pesta ja soenduse najale kuivama panna.. Kui ruumis viibivad lohakad maskikandjad, kellel tatt läbi maski ripub siis need oleks kui kohusetundlikud inimesed ja samas politsei kotib nolke, kellel maski pole. Mulle tundub, et see maskikohustus on valesti korraldatud. Näiteks kui istun liinibussis, siis pigem istugu kõrval maskita inimene kui selline kes haisvat sokki näo ees hoiab. Bussis saaks seda olukorda ka reguleerida. Inimene tuleb bussi ja sealt antakse talle puhas mask. Suures koguses on need odavalt kättesaadavad ja bussifirma saaks hakkama. Kaubanduskeskustel selline variant vast ei toimiks.. Aga selles osas peaks olema siiski mingi lahendus.. See kas maskist on kasu või mitte, sellel teemal on igal pool vaieldud palju. Aga antud juhul kui on mask pool kohustuslik, siis selles osas tuleb probleem lahendada, et järgmine inimene ei jookseks poest välja nurga taha ropsima..
 
Guido 22. jaanuar 2021, kl 13.12
Minul juhtus nii, et läksin lõbumajja. Õiget ruumi otsides astusin kogemata vale numbritoa uksest sisse ja nägin, kuidas mingi keskealine onkel seal litsile konkreetselt pe*sse pani! Seda nähes, hakkas mul nii paha ja jooksin lõbumajast välja ja kui koju jõudsin, siis oksendasin.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!