Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Käitumise Käsiraamat?
 
viimasele 03. oktoober 2020, kl 08.54
ära ikka nii sandisti ka ütle... iga ühes meist on toobri täis viha-sappi-õelust ja kadedust + veel 1 sõrmkübara täis headust silumaks kõiki muid meis leiduvaid vigu....keegi meist pole sündinud halvana ja igaüks tahaks saada paremaks....
 
gfd 03. oktoober 2020, kl 18.31
eks sa saa siis
 
huvitav, 11. november 2020, kl 01.52
kas keegi seda teemat lugedes on ka paremaks inimeseks ennast kohendanud ja lähedastega suhteid paremaks loonud? või on tuimalt samasugused kuivanud präänikud edasi?
 
;) 11. november 2020, kl 12.37
Jumal, Sina tead paremini kui mina, et ma vananen ja ühel kaunil päeval olen Vana Naine.

Hoia mind muutumast lobisejaks ja kaitse mind eriti sellest saatuslikust kujutlusest, et ma pean igal pool ja igas asjas midagi ütlema.

Vabasta mind ohjeldamatust soovist teiste asju korraldada.

Tee minust hoolitsev ja mitte ärrituv, abistav ja mitte käskiv.

On muidugi kurb, et ma ei saa kasutada kõike oma suurest tarkusevarasalvest, aga Sa ju tead, et ma tahaksin lõpuni alles hoida kasvõi mõned oma sõpradest.

Kaitse mind seletamast lõputut tühja-tähja, anna mulle tiivad, et pääseksin asja tuumani.

Anna mulle jõudu kuulamaks teiste inimeste kurtmist haigustest. Sulge mu huuled jutustamaks mu oma valudest ja piinadest, sest neid muudkui lisandub ja soov nendest kõnelda kasvab aastatega. Aita mul neid taluda rahulikult.

Mul ei ole julgust paluda mälu paranemist, aga luba mulle selle asemel rohkem alandlikkust ja vähem enesekindlust olukorras, kus minu mälu näib põrkuvat teiste mälude vastu.

Anna mulle see särav õppetund, mille järgi minagi võiksin vahel eksida.

Kaitse mind tagasihoidliku ja hellana. Ma ei taha olla pühak – sellisena on samuti raske elada, aga vana hapu naine on vanakurja tipplooming.

Anna mulle võime näha head üllatavates kohtades ja annet üllatavates inimestes ja aita mind oma armus jutustada sellest neile endile.Autor 17. Sajandil elanud nunn

(Pühavaimu kiriku laualeht augustis 1989)
 
viimasele 12. november 2020, kl 07.48
.... ühinen ikka ja alati selle 17.sajandi Nunna palvega, et kas või natukenegi parandada oma santi iseloomu ja soovitan seda soojalt mõnelegi selle foorumi külastajale.... saada pisutki paremaks...soovitus on suunatud "gfd"-le ja ka " huvitav"-ale 11.nov. 2020
 
huvitav, 19. november 2020, kl 01.15
miks just mulle? ma olen ju nii nunnu inimene, aitan tihti sante üle tee ja kui vastu punnivad, siis lohistan.
 
viimasele 21. november 2020, kl 14.20
kas sa ise ka usud mida kõike siin kokku jahud? et mida sülg suhu toob, seda tatt tag
ant tõukab....
 
uu 22. november 2020, kl 10.40
see nunna palve on liiga pikk - ja vastuolusid täis.
arvan, et kui kellegi jutt üldse midagi maksab, siis on see pigem vana kui noor inimene. vana on näinud ja kogenud... siis veel see, et tal pole tarvis eputada ja vägisi muljet avaldada.
kui ta ka on "vana hapu naine", näed tema pealt, mis elu ja saatus temaga paratamatult on teinud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!