Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
Erinevad sokkide ja kinnaste mustrid ja õpetused.
 
Algaja 27. detsember 2018, kl 00.57
Oleks soov sokke ja kindaid kuduma õppida. Palun jagage linke, kus minusugusele algajale ka asi selgeks saaks. Kunagi sai kooliajal paar korda kootud aga enam ei oska midagi.
Ilusat aastalõppu käsitöö huvilised:)
 
pakun 27. detsember 2018, kl 02.02
1992 eestikeelne väga selge kudumisõpetus, mille leiab

err arhiiv Lõngakera

Linki ei tohi panna, aga leiab kerge vaevaga.
 
Marike 27. detsember 2018, kl 06.34
Enne kõike harjuta ennast kuduma sokke kindaid peenema vardaga, nii umbes 1.5 või 1.75 vardaga maavillasest lõngast, kinnas tuleb küll esiotsa kareda võitu aga püsib hästi vormis.Sokkide tarbeks osta sokilõng, on tugevam kulumisele kui maavillane.Kinnast püüa kududa võimalikult tihedalt, tuleb soojem kindakiri tuleb paremini nähtavale.NB!Ära kunagi usu varda soovitust mida lõngatootja sulle pakub , tema soovitus tuleb alati liiga hõre ja ei püsi vormis...
 
sokk 07. jaanuar 2019, kl 12.26
Kui googeldada "soki kudumise õpetus", siis tuleb sealt kõik vajalik välja - on nii tekste, pilte kui videosid, kõik on olemas.
Mina soovitaks algajale just vastupidi, võtta alguses jäme lõng ja jämedad vardad - saab asi rutem valmis ja loodetavasti ei tüdine ära. Kui sokikudumine selge, siis alles minna peenema töö peale. Vaevalt ta kohe alustuseks kirikindaga peale hakkab.
Aga see on küll õige, et varras tuleb võtta peenem kui lõngavööl soovitatu, vähemalt minul on see nii. Kudumistihedus aga on teatavasti erinev, nii et mõnel teisel ehk teistsugune kogemus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!