Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
hahaa
 
tr 06. oktoober 2012, kl 00.21
Lugesin siin mõningaid teemasid... uskumatu milliseid lolle leidub eestimaal. No mul lihtsalt ei ole sõnu.. uskuda mingeid unenäusid, ennustajaid, horoskoope!? Kes te olete sellised? Tahaks teid oma silmaga näha! Teiesuguste aju peaks viima kuskile laborisse teaduslikele uuringutele - mis põhjustab inimese uskumise kummitustesse, vaimudesse, selgeltnägijatesse, horoskoopidesse jne? Aa õigus, siin pole midagi uurida- vastus on ühene - vähene harimatus ja madal IQ!
 
shirashikkur 06. oktoober 2012, kl 02.16
Ära erutu klounike, uskumatu milliseid kitsarinnalisi upsakaid vingatseid leidub eestimaal. No mul lihtsalt ei ole sõnu.. Käia igisemas Naisteka foorumis mingite unenägude, ennustajate, horoskoopide teemal!? Kes sa oled selline? Tahaks sind oma silmaga näha! Sinusuguse aju peaks viima kuskile laborisse teaduslikele uuringutele - mis põhjustab inimese kibestumise kummitustesse, vaimudesse, selgeltnägijatesse, horoskoopidesse jne uskujate suhtes? Aa õigus, siin pole midagi uurida- vastus on ühene - vähene haritus ja madal IQ!
 
reion 06. oktoober 2012, kl 11.50
Teemalagataja ei saa isegi sellest aru, kui vähe ta teab? Selle äratundmine on lollist arukaks saamise eeldus nr 1.
 
mz 06. oktoober 2012, kl 12.34
mnjaa, subjektiivsus rokib teemaalgatajal ikka kõvasti, sünnitrauma vmt.
 
Kõrr 06. oktoober 2012, kl 13.58
Kle tr,
a mis see sind kotib, kes mida usub ja mille vastu huvi tunneb? Tegele tervuseks óma asjadega ja usu pealegi vaid seda, mida silm näeb ja mida suhu saab panna.
 
tr 06. oktoober 2012, kl 22.00
jep nii ta on. Eestlased on Euroopa üks usuleigemaid rahvaid. Ent pidage hoogu ja ärge rõõmustage! Selle eest usutakse igasuguseid posijaid, soolapuhujaid, maage ja horoskoope. Seal kus lõpeb ullikese mõistus, suutmatus maailmast aru saada, seda endale ratsionaalselt lahti mõtestada, algab soolapuhuja magus teenistus :)
Mis puutub horoskoopi, siis sada aastat tagasi sai õige eestlane kõik oma teadmised ja suunised piiblist või läks kirikupapi juurde nõu küsima, kuidas elada. Õnneks nõukogude vaim suutis usuelu peaaegu lõplikult välja suretada, ent ei osatud uneski näha, et asemele tuleb veel hullem katk nimega horoskoobid :)
 
CCC 06. oktoober 2012, kl 22.22
Kuule, tr, puhka jalga, sa igavene ülbik. Kui sa nii vihkaid neid ennustajaid, mis sa kolad siis siin müstika nurgekeses? Iga inimese enda asi mida usub, kus käib ja mida teeb. Vaba inimene, vabal maal, kes läheb kirikusse ja taob risti ette, kes ennustaja juurde, kes psühholoogi juurde, mis see sind kotib, maailmaparandaja ja tarkpea.
 
-kt- 07. oktoober 2012, kl 01.48
kahju teema autorist kes oma ninaotsast kaugemale pole võimeline nägema ja oma pisikese talupojaajuga arvab et universumis on olemas ainult sellised nähtused ja asjad, mida tema oma primitiivse mõistusega suudab selgitada. kust tuleb ühel neandertallasel selline arvamus et tema on universumis kõige targem ja teab absoluutset tõde? pakun et kõrgemad tsivilisatsioonid vaatlevad meid kui sipelgaid kes oma pesakuhjas toimetavad, rääkimata sellest et meie teadus peaks suutma kõiki nähtusi adekvaatselt selgitada. ja nüüd tuleb üks idioodist "megatarkpea", kes paneb asja mõne lausega paika? kõige väiksem näide sellest, et meie nn. teadus tegelikult midagi ei tea on see et meie arstid, kes 7 või 10 aastat ülikoolis õpivad, ei suuda viimasel ajal järjest sagedamini diagnoosida haigusi ega nende põhjusi. lolli jä kustumatu järjekindlusega ravitakse sümptomeid, mitte põhjust. midagi peab viltu olema meie teaduse arusaamades asjade toimimisest? kvantfüüsika jms. hakkab vist tasapisi lähenema selle tunnistamiseni, et mõttel on jõud jne?
sellega olen igati nõus, et väga palju on sharlatane, kes kergeusklikke inimesi ära kasutavad, aga see ei tähenda kaugeltki seda et kõik horoskoopidesse, paranormaalsusse, geobioloogiasse jne uskuvad inimesed on debiilikud, ja teema autor on absoluutne messias ja valgustaja, nagu ta ise arvab, kes on tulnud pööblit õigele teele juhatama ;)
 
tr 07. oktoober 2012, kl 12.08
"pakun et kõrgemad tsivilisatsioonid vaatlevad meid kui sipelgaid kes oma pesakuhjas toimetavad, rääkimata sellest et meie teadus peaks suutma kõiki nähtusi adekvaatselt selgitada."

Nii kaua, kui sa oma väited ühegi faktiga ei suuda tõestada, naeran sinu rumaluste peale kõva häälega! Mis krdi sipelgad, mis krdi tsivilisatsioonid? Liiga palju oled muinasjutufilme vaadanud! Fakt on aga see, et iga päevaga järjest rohkem suudab teadus põhjendada "müstilisi" nähtusi, mida ullikesed vaimude ja paranähtuste arvele kirjutavad :)

"arstid, kes 7 või 10 aastat ülikoolis õpivad, ei suuda viimasel ajal järjest sagedamini diagnoosida haigusi ega nende põhjusi. lolli jä kustumatu järjekindlusega ravitakse sümptomeid, mitte põhjust."

Viimasel ajal järjest sagedamini??? Tõestused, faktid??? Sinu jutu järgi peaks inimesed "viimasel ajal järjest sagedamini" haigestuma müstilistesse(näe, taas ullikeste müstika:)) haigustesse ja surema nagu kärbsed. Millegipärast pole mina mingit uuest epideemiast kuulnud :)

Kokkuvõttes jääb arusaamatuks miks ullikesed usuvad asju, mida nad ei näe ja millel mitte mingeid tõendeid pole???
 
-kt- 07. oktoober 2012, kl 12.47
muig viimasele, ära siis naerust lõhki mine. üks kõnekäänd ütleb, et rumala inimesega pole mõtet vaielda, ega vasikaga võidu joosta, üritan seda põhimõtet järgida. soovitan sul sama teha, olen ju ullike su arvates, nii et ära ärritu ja ära raiska oma energiat kolmekordsete küsimärkide trükkimise peale, vaidlema ma sinuga ei hakka ;)
arva edasi et inimkond on kõige arenenum tsivilisatsioon universumis ja sina üks targemaid inimkonna esindajaid, ausõna mul on sinust kahju, irw
 
tr 07. oktoober 2012, kl 13.35
sõnad, sõnad, sõnad... seni aga mitte ühtegi tõendit!

Kui inimesel on elu hea, siis ta ei hakka mingitelt "kõrgematelt jõududelt" klaaskuuliga mammidelt, imevitsaga vehkijatelt, pendliveeliksitelt abi otsima. Vaesuses ja viletsuses virelev inimloom aga, selle asemel et ise midagi enda eluga ette võtta ostab viimaste veeringute eest bussipileti ja sõidab imetohtri juurde abi saama, need teevad ta puupaljaks, ajavad kõrvuni võlgadesse, manipuleerivad psühholoogiaga ja ullikesel on hea meel, et abi sai :)

Üks asi veel. Belgias on välja pandud 1 000 000 euro suurune auhind "Inimesele, kes suudab korda saata tegusid, mis on paranormaalsed või meie teaduslike teadmiste kohaselt võimatud". Paraku pole siiani mitte ühtegi kandidaati välja ilmunud. Miks? Kui ise raha ei taha, siis saaks selle annetada ju heategevuseks?
 
appi 07. oktoober 2012, kl 13.44
tr
ma ei ole juba ammu nii lolli teksti lugenud, kui sul.
ainuke vabandus, et oled 13.
kui aga pole, siis tõesti - lase oma aju uurida:)))
 
:) 07. oktoober 2012, kl 17.17
Kui need on teaduse seisukohalt võimatud, läheb ka raskeks selle tõestamine, et see üldse aset leidis, sest inimesed "ei usu", et see juhtus!:)
 
tr 07. oktoober 2012, kl 17.42
Kogu tekst on allpool olevas lingis. Tehke ära ja saage miljonärideks:

http://www.skeptik.ee/index.php/2012/10/01/1-miljon-eurot-kasvoi-noiavitsaga-pildamise-eest/

senikaua minge seenele oma horoskoopide, nõidade ja ufodega
 
Teema algatajale 07. oktoober 2012, kl 17.48
Arene, kullake ja ela, siis saad teada ja tunda ja näha ja kogeda....
Silmad on ju pimedad. Tuleb otsida südamega. Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.
A. de Saint-Exupery
 
tr 07. oktoober 2012, kl 18.01
Hahaa, kus nüüd leidis teadlase, keda tsiteerida, Prantsuse Oskar Luts :)
 
tr 07. oktoober 2012, kl 18.16
Mina arenen veel, seda kohe kindlasti! Iga päev töötan selle nimel. Kurb on aga see, kui inimeseloom, kes enda arust täiuslikkuseni on arenenud, usub mingit ebaloogilist jura.
 
trr trr trr 07. oktoober 2012, kl 19.40
Suur osa (kõik mitte) inimestest siiski veeeel areneb :)))
Ainult selles tema väljapääs ongi............
 
to tr 07. oktoober 2012, kl 21.07
See skeptikute preemia on hästi organiseeritud pettus. Ja seda ei lasta paljastada. Asi selles, et nad on saanud pakkumisi ja osadelt juba pikemat aega aga alati on leitud põhjus keeldumiseks. Põhjuseid on alates sellest, hetkel pole kellegil aega sest on hõivatud teadustööga või on põhjuseks kellegi olulise kontrollija "komandeeringus viibimine" vm analoogne. See ärplev grupp teeb pakkumise saabudes eelnevalt eeltöö ning nii kui avastatakse, et isikul ongi mingid ekstraordinaarsed võimed siis leitaksegi kohe põhjus. Ja asi pole selles, et rahast kahju vaid selles, et see nende loodud teadusmull tervikuna läheks siis haleda pauguga lõhki. See oleks katastroof kogu ametlikule teadusmaalilmale. Kui nad aga "komandeeringus parasjagu ei viibi" siis paljastavad ullikesi või pettureid, et tõestada endi olemasolu.
 
to tr 07. oktoober 2012, kl 21.14
Mingeid tõestusi pole aga inimkonnale vaja kuna inimesed on enamuses kogenud ise paranähtusi. Sellised mida sinu vulgaarmaterialistlik maailmapilt mitet kuidagi kohe ära ei seleta. Sinu probleemiks on see, et sul on see veel ees või pead oma püha sõda enese kehtestamise nimel. Lihtsalt vaidled kõigile vastu otsides ja luues pidevalt vaenlasi.
 
tr 08. oktoober 2012, kl 23.22
Ohoh. Sa paistad üsna kursis olevat selle asjaga. Kes need nõiad on siis, kes nii meeleheitlikult üritavad mõtte jõul maja ehitada? See ei tohiks ju nii suur saladus olla?
Mull läheks pauguga lõhki? Mis mull see oleks siis? Lugematud eksperimendid, katsed, mida on tehtud sajandeid, tuhandeid kordi, ja alati sama tulemuse andnud, pööratakse järsku pea peale, sest mingi petis tõstab mõtte jõul kivi üles? :) Aga mingu see kodukootud jumal näiteks meediasse siis? Sõnnikulehed kirjutaks kindlasti esiküljeuudise antud teemast. Veel kord, paluks konkreetseid nimesid?

Inimesed ise on kogenud paranähtusi? Tõestused, videolindid, mida iganes? Kus need on? Kui mingi suvaline Maali näeb peale kõvat viinaviskamist tulukesi hommikul, siis see pole veel paranähtus, vaid aju loomulik keemiline protsess :) Paranähtus oli keskaja inimese jaoks ka vihm ja äike, mida peeti jumala kättemaksuks. Aeg möödus, teadus arenes ja kõik sai loogilise seletuse :)

"Lihtsalt vaidled kõigile vastu otsides ja luues pidevalt vaenlasi."
Mina ei otsi endale vaenlasi, need koperdavad ise mu teele, ühiseks nimetajaks võiks sellel olla "müstiline rumalus" :)
 
trairw@tr 08. oktoober 2012, kl 23.44
12 points, ometi üks normaalne inimene siin foorumis
 
-kt- 08. oktoober 2012, kl 23.50
kl 23.22-le -
kui mõttetu targutamise himu kuidagi maha suudad suruda, ja ajukene võimaldab, siis uuri näiteks mil määral on suurriikide salateenistused paravärgiga tegelenud. arvata võib et sinusugusega võrreldes absoluutsete lollpeadega on nende puhul tegu, onju?Toimetatud 1 kord(a). Viimati -kt- 08.10.2012 23.51.
 
tr 09. oktoober 2012, kl 00.59
Ma ei väsi seda mitte kunagi kordamast: tõendid, kus on tõendid?

Sa oled vist järjekordne väljavalitu, kelle suurriikide salateenistus on pühendanud oma siseasjadesse. Sellest järeldan, et sul peaks olema terve patakas tõestusmaterjale, mida lahkelt oled nõus siin jagama? Inimestel on ju ometigi õigus teada?
 
viimasele 09. oktoober 2012, kl 01.49
no korda ja kaaguta hoolega siis oma lolli küsimust, mis sa idioot ühe korra ainult küsisid? oled järjekordne psühhopaat kes on mingi haiglase kinnisidee pähe võtnud endale, siin foorumis su lälin küll mitte kedagi ei huvita.
 
tädi 09. oktoober 2012, kl 11.30
Ja siis, kui mdiagi ei suuda tõestada vaid ainult udu ajada, et sõimaisega tõestate enda uskumsied ja olemsied? Sorry aga joodik või tööta inimene on ka sel juhul targem, kui siinnne sõimlev kontingent massi, lõpetage joru, kui mdiagi targemat teha pole, korista toad lõpuks ära!
 
tr 09. oktoober 2012, kl 12.35
:)
Jah, ega minagi siit foorumist muud oodanud, kui erinevates vormides debiilikuks sõimamist.
 
Hahaa, 09. oktoober 2012, kl 22.42
sa tädi katsu alustuseks nii trükkida, et pooled sõnad vigased poleks. Mis sind nii vinguma ajab, kas onu pole külas käinud tükk aega või?
 
to tr 10. oktoober 2012, kl 00.15
See tõendite küsimine on tüüpiline demagoogia. Kui neid hakata tooma siis hakatakse neid kohe ümber lükkama lapsikustega. Peale lapsiku lällutamise neil relvastuses midagi pole. Näiteks teeb üks kõrbenud kloun Randi mustkunstitriki ja sellega on jälle kogu müstika saanud tema arvates hävitava löögi. Ja loomulikult rumala skeptiku arvates. Neile läheb selline pettus peale sest sobib nende usku. See, et klouni trikk pealtnäha jäljendab võimet, tähendab mõtlevale inimesele naerukohta aga klouni fännidele on see nagu ilmutus!
Mis puutub nimedesse ja nendesse tõenditesse siis too ise kõigepealt need "Lugematud eksperimendid, katsed, mida on tehtud sajandeid, tuhandeid kordi, ja alati sama tulemuse andnud" siin ära ja siis vaatame neid sinu tõendeid koos? Pall on tagasi heidetud.
Paranähtused on ennekõike sügavalt isiklikud kogemused. Mis videolinte sa soovisidki? Mina olen näinud unes ette oma tulevast töökohta koos tulevaste töökaaslastega ja nende nimedega. Ja seda siis kui mul eelnev töö veel alles oli ja mingi töö kaotusw ohtu polnudki veel. Mis "maine seletus" seletaks ära selle minu ühe paranähtus kümnetest mida kogenud olen? Jään seletust ootama... Muidugi mitte skeptikute lemmikseletust a la pettus jne. Kui skpetiku ei oska midagi öelda ja kaotust tunnistada (mida see mitte kunagi ei tee) siis jääbki ainult see hale "sa valetad"!
Mitte keegi ei hakka sulle midagi tõestama sest sa pole selleks valmis, sa pole seda väärt ja see oleks üldse vale praktika. Ainuke mida sa saad teha, on ise asjad ära tõestada endale. Ja kui sa arvad, et oled juba kõiges selgusele jõudnud siis mine räägi mõne akadeemikuga. Enne võida tema usaldus sest praegust oled sa lihtlabane lollpea kes maailma asjadest midagi ei taipa ja kellesuguse otsa on oma elus kõik vist komistanud.
 
Ohh 10. oktoober 2012, kl 15.38
Ja mõni imestab, miks eestlased eestist ära lähevad. Selliste teiste sõimajate ja mõnitajate, nagu tr, pärast lähevadki.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!