Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Hetkel müügil olevad head raamatud...:)

Piret 22. juuni 2011, kl 11.14
Palun soovitage, missugused ilmunud ja hetkel müügil olevad raamatud on väärt ostmist ja lugemist. Soovitusele juurde panna ka mõnelauseline põhjendus arvamusele.

kai 22. juuni 2011, kl 11.29
Eesti kirjandusest on mulle viimasel ajal enim meeldinud Viivi Luige "Varjuteater"- täiesti eriline reisikiri Itaaliast.

Ranna- ja reisikirjandusest viimane "Mirabilia"- "Talvehirmud"- psühholoogiline põnevik selle sõna parimas tähenduses, nii põnev, et lugesin öö läbi, ei raatsinud käest panna:)

maris 22. juuni 2011, kl 11.29
kas sa hea raamatu all pead silmas lihtsat kerget lugemist või just sügavamõttelist ilukirjandust või midagi kolmandat?

Piret 22. juuni 2011, kl 12.37
to Maris: Eks mõlemad võivad head olla nii kerge lugemine kui ka sügavamõtteline ilukirjandus, vastajatel jätan vabalt valida...:)

Tuuli 22. juuni 2011, kl 18.55
Kui nüüd liikuda reisi- ja ilukirjanduse vahel, siis soovitaksin Jan Beltrani "Jumala poolt hüljatud". Lühidalt öeldes on juttu Portugalist, kuid mitte tavaliselt, vaid üsna kummaliselt läbi ühe vanamehe elu. Selline 2-3 päeva lugemine, rahulik ja voolav, kohati kurb, kohati koomiline. Kokkuvõttes väga värskendav.

rt 22. juuni 2011, kl 21.36
ajalooarhiivi varasalvest. dokumente eesti ajaloost rootsi ja vene ajal (17. - 20. sajandi algul). huvitav nagu ajalugu ikka, nalja saab ja pilte on ka.

enter 24. juuni 2011, kl 23.08
Kas Beltrani uus raamat on parem kui esimene? Ma nime isegi ei mäleta, Barcelonas toimus tegevus. Too oli küll imelik ja Norat, tema teist raamatut ma ei riskinud küll osta.

Erinevalt enamusest olen ma Viivi Luige Varjuteatris pettunud, ootasin palju rohkemat. Raamatu teises pooles tundus, et venitas lihtsalt kummi, midagi uut tal nagu enam öelda ei olnud.

Viimasel ajal ilmunud raamatutest meeldib mulle "Sinine taevas ja mustad oliivid" ning Roy Strideri kolumnikogumik.

Ell 25. juuni 2011, kl 18.13
Praegu on müügil sel kevadel ilmunud "Lohutaja" Anna Gavalda sulest. Tegemist on raamatuga, mis vajab kaasamõtlemist, aga kui viitsid seda teha, siis on nauding tagatud. Sisust ma ei tahaks midagi eraldi välja tuua, sest usun, et igaüks leiab sealt midagi erinevat, mis just teda kõnetab.

Kitty 25. juuni 2011, kl 20.47
Beltran on hea, nii viimane kui ka esimene. Ja Strider on hea, eriti tema Himaalaja jutud ja ka Minu Mongoolia. Lohutaja mulle ei meeldinud. Maitse üle ei vaielda, kuid mulle tundub natuke kummaline Varjuteatri arvustamine, samas kui kiidetakse "Sinine taevas ja...".
Täiesti erinevad kaalukategooriad minu arvates. Minu Brüssel on väga mõnus ja Aime Hanseni Londoni-teemaline üllitis pakub midagi uudset, mida võib-olla enne ei teadnud.

enter 25. juuni 2011, kl 22.15
Kitty, aga küsiti ju "hetkel müügil olevate raamatute" kohta. Miks ma siis ei võiks öelda, et Varjuteater mulle pettumuse valmistas?

"Sinine taevas ja mustad oliivid" on tõeliselt mõnus ja kerge suvelugemine.

Ma võiks ju samuti öelda, et "natuke kummaline on Lohutaja arvustamine, samas kui kiidetakse Minu Brüsselit" :) Täpselt samad kaalukategooriad...

Lohutaja mulle meeldis, Brüssel oli keskmine (Minu-sarja kohta iseenesest hea, aga muude raamatutega võrreldes ikkagi nõrk). Striderilt on mulle kõik kolm raamatut väga meeldinud.

Kui nii Beltrani esimene kui viimane raamat on head, siis mulle tundub, et tema viimast ma ikkagi omale ostma ei hakka :) Esimene oli piisavalt kummaline.

Bourdaini kordustrükid on ka head.

Kitty 25. juuni 2011, kl 23.39
Jah, olen nõus, et mainisin ka sutsu varasemaid raamatuid ja samuti erinevaid kaalukategooriaid. Kahjuks ei ole mul midagi viimase aja ilukirjandusest esile tõsta. Lohutaja oli suur pettumus tõesti, kuigi ega see autor polegi mulle varem meeldinud. Aga Minu Brüssel on minu meelest ikkagi tõsisemalt võetavam kui üks järjekordne Kreeka majaehituse lugu, kuigi vahva paabulinnuga kahtlemata.
Kuhu on jäänud huvitav ilukirjandus, st miks ei ilmu?

§ 26. juuni 2011, kl 22.42
Minu viimane ost oli "Vesi elevantidele" eelmisel nädalal. Lugesin ühe jutiga läbi ja julgen soovitada küll.

PS Filmi ei ole näinud. Kui kunagi suvekodust linna tagasi kolime, siis ehk laenutan, et vaadata, mis nad sellest teinud on:-)

enter 27. juuni 2011, kl 08.58
Amsterdam oli Brüsselist mõnevõrra loetavam. "Vesi elevantidele" osas nõustun, et tegemist hea raamatuga :)

"Juliet, naked" on ka hea viimasest ajast.

M 29. juuni 2011, kl 15.03
"Lila K ballaad"

sffdr 29. juuni 2011, kl 16.11
Aare Pilve Ramadaan, aga see pole just väga värske.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!