Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Mayne Reid "Peata ratsanik"
 
Abivajaja 05. oktoober 2006, kl 17.54
Tere! Mul oleks väga vaja selle raamatu sisukokkuvõtet. Otsisin küll internetist kõikvõimalikest kohtadest, kuid kahjuks ei leidnud. :( Palun, kes oleks nii hea ja kirjutaks selle siia? :) Ma oleks tõepoolest väga tänulik..=))
 
irma 05. oktoober 2006, kl 18.20
Seal oli üks imekaunis daam, nimega Louise Poindexter, kes oli võlgades plantaatori, Mr, eesnime kahjuks ei mäleta, Poindexteri tütar, peres oli ka poeg, nimega Henry Poindexter, kellest hiljem saigi peata ratsanik - the headless horseman. Siis oli veel see paha, kuritegelik nõbu, nimega Mr. Cassius Calhoun ja iiri aadlik, vaese seiklejana esinev imeõilis mees, nimega Maurice Gerald. Maurice ja Louise kohtusid ühe preeriatornaado ajal, kui Poindexterid Teksasesse, kus kogu tegevus toimus, kolisid, ja nende preeriat läbivat killavoori tabas torm, ja otse loomulikult armusid. See ei meeldinud nõbu Cassiusele, kes, saanud teada Maurice'i ja Louise'i salajastest kohtamistest, otsustas Maurice tappa ja hiilis talle ühel ööl preeriasse järele, kuid oh häda, samal ööl oli ka Henry väljas kõrbes ja nägemata, kes on sombreero ja pontsho all, tappis Cassius hoopis tema, lõigates pea maha ja pannes ta seejärel tagasi hobuse selga.

Süü aeti Maurice' i kaela, s.o. Cassius ajas, sest lisaks Louise'i armastusele ei suutnud ta talle andestada ka seda, et Maurice teda oli võitnud taverni püstoliduellis. Niisiis, veenis Cassius kogukonna halvemaid liikmeid, et Maurice on süüdi ja ta tuleb lintshida, mille aga segas ära Louise vaheletulek. Seejärel korraldati ametlik kohus, kuid seal õnnestus Maurice'il koos oma joodikust iiri vanamehest teenriga tõestada, et süüdi on hoopis Cassius, misjärel toimus vägev tagaajamine läbi preeria õilsa Maurice'i juhtimisel, õel Cassius saadi kätte ja poodi ilmselt üles. Oli ka viimane aeg, sest vana Poindexter oli võlgades ja lootis Louise Cassiusele mehele panna, et tema rahadega istandus päästa. Nüüd pidi vanaonu leppima, et seda tehakse Maurice' i rahadega.

Maurice ja Louise abiellusid ja elasid õnnelikult, elavad siiani, kui surm neid pole lahutanud. Maurice'i teine austajanna, ilus donja Isabella aga kolis suures südamevalus Mehhikosse, oma vanemate juurde.

Vot nii, kui mu mälu ei peta, sest viimati sai nimetatud raamatut lugeda 15 a. tagasi, :))).
 
paks kass 05. oktoober 2006, kl 18.21
võta loe see läbi, laiskloom! mõnus jutukas on ju, peljata küll pole midagi.
 
irma 05. oktoober 2006, kl 18.23
Vabandust, donja oli ikkagi Isadora või Isidora.
 
irma 05. oktoober 2006, kl 18.24
Täisnimega siis Isadora de Los Llanos.
 
ell 05. oktoober 2006, kl 23.40
Ja donja Isadoral oli ülahuulel kergelt aimatav vuntsiude. Aga see eest oli ta kirglik ja kaunis.
Ja siis keegi magas seal niiviisi öösel väljas, et pani nööri ümber enda. Siis ei tule latsutajamadu ligi.
Või oli see mõnes teises raamatus?

Noore romantikuna tundus see raamat imeline. Aga kui täiskasvanueas uuesti läbi lugesin, siis tundus soperdislik. Ilmselt on minust saanud küünik.
 
tädi maali 06. oktoober 2006, kl 14.41
Seda va nööritrikki seal tegi lõgismadude tõrjumiseks üks vana kalkunikütt, kelle nime olen kahjuks unustanud.
 
hää 06. oktoober 2006, kl 20.45
Kahjuks jättis Irma oma kokkuvõttest välja kõige võluvama tegelase - vana kalkuniküti Zebulon Stumpi, kes kriidipreerias asjatundlikult jälgi ajas ja neid veel asjatundlikumalt tõlgendas. Selle vanamehe arutlused Ester Heinsoo suurepärases tõlkes olid minu jaoks kogu loo naelaks.
Aga loe jutt läbi, mõnus õhtune ajaviide. Uues trükis ilmunud kah.
 
fänn 06. oktoober 2006, kl 23.17
Donja Isadoral oli veel üks vastik armukade mehhiklasest peika Miguel Diaz, kes tahtis ka Maurice´ist lahti saada ja ta maha koksata ning oli nõus Cassiuse rahade eest koos sõpradega indiaanlast mängima, aga see läks nurja, sest Maurice'i polnud kodus ja ainult teener Phelim saadi kätte ning lahendati ära korvpudelis leiduv viski, mis teenrist veel alles oli.
Kui Maurice'i lintšida taheti ja Zeb Stump vandemehed usutavate tõenditega ümber veenis tema süütuses ning hoopis Cassius surma mõisteti, siis lasi Cassius Calhoun ennast oma Colt'i kuuelasulisest maha, aga enne kihutas Maurice'ile kuuli rindu. (Asitõendiks oli edeva erukapten Calhouni komme oma laskemoona initsiaalidega märgistada ning see Stumpi poolt leitud kuul talle saatuslikuks saigi.)Mis siiski surmavaks ei osutunud, kuna Louise´i kingitud armupant jäi tinaplönnile ette.
Aga armukade Diaz tappis oma Isadora ikka ära, see tuli Maurice'i käte vahele surema, kui ta Louise'iga juba abielus oli.

Muide, tõlkis Ester HeinASTE (Mitte Heinsoo).
 
greete 08. oktoober 2006, kl 09.06
Kuule, Abivajaja, torma kohe lugema! Sa ei kahetse. Palju lahedam tegevus kui netis kammimine. See oli üks minu romantilise ea lemmikraamatuid! Nojah, nüüd küll põnevus läinud, kõik on teada,...
Mirjam Soop 10. oktoober 2020, kl 10.42
Kuidas sai Henryst peata ratsanik kui ,peata ratsanik oli juba olemas?
 
Ülla-ülla 13. oktoober 2020, kl 10.31
Peata ratsanikku ei olnud enne olemas. Oli vaid mingi vana legendijäänus.
Kui surnud Henry äraviimiseks hobuse selga seoti (pea seoti ka tahapoole sadula külge), pani hobune ajama ja edaspidi kappas preerias vabalt ringi inimesi hirmutades.

Oli vist nii? Lugesin seda mingi 40-50 aastat tagasi ja enam nii täpselt ei mäleta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!