Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
minu tai

pettunu 17. detsember 2008, kl 08.32
Väga suur pettumus "Minu Ameerika", "Argentina" jt kõrval. Mingi beibe raamatupikkune möla hilpudest, baridest, seksi-seksi-jube-seksi olemisest.
Nõmedalt nõme ajuvaba keskealine beib see Mai Loog. blond mõistuselt, poleks tõsti osanud karta-arvata.

pole veel lugenud 17. detsember 2008, kl 15.08
Ma olen teisi sama sarja asju lugenud, kas tõesti on siis seekord jama? Just plaanisin nädala lõpuks endale osta. Lemmikud siiani on Ameerika ja Argentina.

kaia 17. detsember 2008, kl 16.21
Ma olin alguses ka ehmunud, et kas jääbki nii, et pidu ja trall ainult. No ikkagi Tai ju!!! Aga tegelikult on sellel raamatuul ka oma story ja sônum. See tundub kinldasti vôôrastav meie Eesti eesrindlikele ja tublidele naistele, kes mitme kohaga tööd rabavad ja keelavad endale igasuguse ônnelik-olemise, sest arvavad, et kannatamisel on suurem väärtus ehk siis see teeb neid tugevamaks ja paremaks, et nad vôivad uhked olla, sest suudavad nii palju. Mai Loog promob endaga rahul ja ônnelik olemist vaatamata sellele, mida vôiksid teised "asjalikud" inimesed arvata. Ta naudub elu ja ei keela seda ka teistele.

pettunu 17. detsember 2008, kl 16.32
Ta korrutab jah (nagu sinagi, kaia), et naudib, ja jumala eest, iiveldama ajab see nauding seksiseksiseksiolemise, hilpude, Bangkoki poodide, deitide ja oma ilu kiitmisega.
Ei noh, lase tema naudib, aga ma loen, st ei loe seda Cosmopolitanist ja stiinast ja kroonikast. Selle sarja raamatust ootasin tõesti muud. Kõik teised on viis pluss, eriti super oli Alaska.

eneL 17. detsember 2008, kl 18.57
Üllatav. Igal juhul "Tai, naeratuste maa" samalt autorilt oli küll väga hea. Kahjuks sain sedagi lugeda pisteliselt. Aga "Minu Tai" jätsin ostmata just sellepärast, et kartsin teda olevat eelmise raamatu korduse

Kaisa 17. detsember 2008, kl 23.27
Tegelikult "Minu Tai" mul veel pooleli. Aga võin öelda, et need kaks raamatut küll ei kattu ("Naeratuste maad" lugesin eelmisel aastal. Minu Tai on palju isiklikum ja kohati ka närvi ajav. Reisisoovituste raamat see kindlasti ei ole.
Aga muidugi, kes ütleb, et 50-aastane naine niimoodi elada ei tohiks?
Igatahes on mul varsti Taisse minek ees ja eks ma siis saan öelda, kas vastasid raamatud tõele.

eneL 18. detsember 2008, kl 19.26
Kaisa,
kui Sa kuurortisse lähed, siis võib karta, et oskad pärast Taist sama vähe arvata kui mina ;-)
Samas kui Sa lähed sinna õppima või kasvõi seljakotimatkale, eks Sa siis pane muljeid ka siia.

ellis 26. detsember 2008, kl 18.04
Miks ei tohiks 50-aastane naine just nii elada?
Ohh, me vist eiska enam tahtagi just nii elada, inimese moodi, kui juba lapsed suured on - elada ükskord ka iseendale, mõtlemata, mis homme saab! Kas tõesti on see kirik s.o. luterlus seks korraks ka oma töö teinud?
Ohh, kuidas ma tahaks ka just nii elada!

lugeja 28. detsember 2008, kl 17.36
mulle raamat meeldis. mind ei häirinud autori eneseimetlemine sugugi. mulle meeldis, et ta naiselikkust ikka esile tõi ja ilma häbenemata. kuna olen seal 2x ise käinud, siis raamatut lugedes valdas mind soe äratundmisrõõm. tahan sinna ikka ja jälle tagasi. tais on midagi sellist, mis hingele pakub. kadestan autorit, kes saab seal töötada ja elada.

kummaline raamat 29. detsember 2008, kl 16.18
Algul ärritas, aga siis tegi see naiselikkuse ja erootika propaganda minus midagi... praegugi veel raske kirjeldada, aga kindlasti on sellel raamatult teistsugune aftertaste, kui alguses esimest lonksu rüübates osata oskasin.

kris 11. mai 2009, kl 09.46
hämmastavalt kehv raamat Petrone prindilt!
Õnneks ei ostnud, vaid laenutasin. Taist ei saanud küll midagi teada, küll aga jäi mulje, et autor elab Tais just sellepärast, et seal saab ta veel keskealisenagi tähelepanu nautida - on ta ju pikk ja blond...

Vaatasin huvi pärast Youtubest neid "Mai maasikaid" ja "jänkusid" - huhh, piinlik oli ja lõpuni ei vaadanud.

nujah 11. mai 2009, kl 19.14
Kusagil see Epp Petrone olevatki rääkinud, et ta ei tahtnud alguses seda Tai raamatut välja andam, aga leping oli juba sõlmitud. See oli vist see blogipost, mille ta kiiresti maha võttis...
No mina muidugi tõttasin lugema (ei ostnud). Mis ma oskan öelda. OMAPÄRANE!

mulle meeldis 14. mai 2009, kl 19.38
et keegi julgeb ja oskab ka sellises eas elu nautida ja elust rõõmu tunda, mitte ei vaata kodus üksi telekat ja hala, et elu on läbi!!!!
tahaksin isegi selles vanuses sama vaba ja sõltumatu olla.

hm 17. mai 2009, kl 00.41
Mulle ka tundus algul kummaline ja vaatsin veel internetis järele, kas autor on tõesti üle 40. Tundus seline 20-e jutt olevat ja doktori kraad ka veel... Vaatsin ka videod üle ja olin veel suuremas segaduses. Aga raamatut lõpetades sain juba tema mõttest aru, kuigi see on mulle võõras, on imekspandav, et ligi 50-ne naine oskab nii lõbutseda, on nii vaba ja ei hooli põrmugi teiste arvamusest. ma ei suuda praegu 30-sena selline olla. Ikka atsub lugeda, nii hull pole. Mulle ei meeldinud jälle Minu Moldova eriti, oli näha, et autor polnud sellest riigist eriti vaimustatud ja andis kõike üsna igavalt edasi. Minu Hispaania jälle ajakirjanduses juba ilmunud ja ära nämmutatud, ka ei meeldinud. kes ajalehteds-ajakirjdes neid tekste pole kohanud võib ju lugeda.
Minu Alaska oli lahe, hoopis teistmoodi elu:) Argentina ka meeldis, kuigi eriti palju sellest riigist tervikuna ei räägitud.
Ameerika oli ja ei olnud ka, on paremaid asju selles sarjas.
Pariisi ja Islandini pole veel jõudnud.

kah uurisin 17. mai 2009, kl 15.04
kuna kõmu mai loogi ümber on nii palju. midagi head ma sellest naisest ei arva.kui tema on änu jänkudele ja maasikatele ndale nii hea töökoha suutnud sebida, siis on muidugi mõistetav, iks talle see jänkundus nii meeetult meeldib. aga seda mingiks vabaduseks defineerida on küll liiast.

koomiline on see tema pidev mantra, et ma ei vihasa, ma ei vihasta. irw. mis sa annad msiis intervjuusid, kui ei taha vihastada.

ma ka mõistan seda tädi, kuid heaks ei kiida. eeskujuks ka ei võta.

kristiina m. 19. mai 2009, kl 11.59
kõmu on tema ümber tõesti palju. aga, kas see mitte esimene asi ei ole, mis müüb ja raamatu müügi numbrid näitavad, et ta on sellega ka edu saavutanud.

tean, et see inimene ei ole oma tööd, kindlasti ka doktori kraadi saanud tänu jänku kõrvadele või lühikesele seelikule ja blondile peale. ta on tark naine, kellele on antud annet ja ilu, mida tihti ei juhtu. tavaliselt jääb ikka kuskilt puudu. ja need kellel seda puudu, on kadedad ja selle pärast ei suutnud ka sellest raamatust aru saada.

kahjuks meie külma riigi inimene ongi selline tugevate piiridega, millega elu on keeruliseks tehtud. muidugi, piirid peavad olema! aga, kas tal siis ei ole? ta ju räägib seksikusest mitte kuidas ta kellegiga kuskil püherdas. Tai on kuulus oma seks-kultuuri poolest, mida tema käsitles vägagi tagasi hoidlikult arvestades, mis seal kardinate taga tõeliselt toimub.

kes ei tahaks elada sellist elu, kus hommik algab suplusega basseinis, töö, mida armastad ja õhtul meelelahutus meeldivate inimeste seltsis, restoranides, ööklubides või meelolukad erapeod? eesti inimesele neid võimalusi antud ei ole ja selle pärast ka selline elu jääb võõraks ja kahjuks paljudele valeks.

eestlased soojendage oma süda ja külmad mõtted algava sooja suvega ja nautige seda täiel rinnal!

hm 19. mai 2009, kl 12.14
Olgem ausad, siin selliselt käitudes, arvaks igaüks, et ta pole normaalne. Siin ongi külm ja kindlate reeglitega riik, ärme seda unusta! Aga mul pole selle vastu midagi, kui mõned oskavad elu nautida. Mina ei oska ja ei saaks seda ilmselt ka sellises soojas kohas, olen lihtsalt külm eestlane:( Mulle Mai Loog meeldib, mis siis, et teda natuke kummaliseks pean:)

spookel 19. mai 2009, kl 18.22
Aga Tai raamatusse just sobibki selline temaatika ju!!! Kui selline pidutsemise, jänku jms jutt oleks näiteks Islandi omas, siis oleks "imelik" ja võiks vastu vaielda. Minu meelest sobisid tema seiklused sinna just nii kenasti nagu Pariisi omasse sobib moeteema koos kõige sinna juurde kuuluvaga, Alaska omasse koerte ja turistide teema, Moldova omasse mõne välisesindaja ja tema perekonna muljete kirjeldamine jne, jne.
Ma võin isiklikus plaanis mõelda Mai Loogi eraelust mida tahes, aga sellele maale ja sellesse raamatusse passis see hästi.
Tahaks ainult teada, et mida Minu-sarjast veel lähiajal oodata on?

kah uurisin 19. mai 2009, kl 18.35
no petrone ütles hommiku tv-s, et tal tuleb iga päev mõni pakkumine mõnest riigist, millest "minu-sarja" võiks jätkata. et ta lihtsalt ei tea hetkel, kas tal kirjastamiseks raha jagub.

loomulikult tai-raamatusse loog sobis suurepäraselt. ega petrone muidu teda kirjastama poleks hakanud. petrone oli ka alguses närvivapustuse saanud, kui loogi käsikirja luges.

petronet ma küll väga armastan ja fännan. mul on temaga sarnane mõttekäik, isegi välimus, tuleb välja, on sarnane. petrone roheliseks kasvamise raamat on praegu minu lemmik. ilmselt siis veel pikalt. kummaline, et minu roheliseks kasvamine käis petronega paralleelselt. ilma, et ma oleks teadnud, et petrone samuti nii mõtleb.

pole kunagi Tais käinud 20. mai 2009, kl 12.55
ja nüüd ei tea, kas tahangi minna - kui Tai ongi "pidutsemise ja jänkutemaatika" maa...
Reisil on mulle olulised loodus, inimesed, ehe kohalik atmosfäär, toit, arhitektuur, ajalugu, floora, fauna - ja samas väldin kõigest hingest paiku, kus tsillivad paksud valged kuldkettidega mehed oma stilettodes ja minides tibidega.
Kujutan ette, et hoolimata Mai raamatust on Tais olemas mõlemad pooled, mitte ainult peoloomad. Mis paiku siis valida ja mida peaksin vältima? Pattayat kindlasti...

lugeja 20. mai 2009, kl 15.03
Minu meelest oli näiteks Argentiina ka igav. Palju kordusi ja kohutavas kõnepruugis kirjutatud.

konn 21. mai 2009, kl 12.35
Lemmikud on Alaska raamat ja Moldova oma. Ei leia, et Moldova vastu oleks autoril vastumeelsus, ta lihtsalt teadis seda elu oma Kohtla-Järve minevikust, vähemalt inimestevahelised suhted olid väga soojad ja südamlikud

to lugeja 22. mai 2009, kl 07.59
Argentiina oli mõnusa ja terava väljendusviisiga mis muidugi kõigile ei meeldi, aga ma ei salli silmaotsaski nännutamist ja keerutamist. Kui asi on s..t siis tulebki nii öelda, mitte heietada et näe natuke ebamugav on ja siis kiiresti eestlaslikult parandada et oh pole häda midagi, küll me saame hakkama.

emme 31. mai 2009, kl 22.42
Köik need "Minu ..." sarja teosed on stiililt nõrgad. Kehva aja odav ajaviide.

hm 02. juuni 2009, kl 11.40
Mõned on küll täitsa loetavad ja minu arvates on hea, kui eestlased ka oma muljeid teistest maadest kirja panevad. Muidu ainult tõlkeraamatud.

kusjuures 17. juuni 2009, kl 11.56
mõtlesin selle mai loogi teema üle järele. inimene, kes pikalt turunduses ja müügis töötanud on, jääb paratamatult välise ilu ja seksi rõhutamise usku. see müüb ja müük hoiab turundusinimest elus. mida siis ikka üksikul naisel teha tänapäeval, kui lapsi enam ei soovi? ikka oma välimus vormis hoida, sest sellest sõltub ju selle naise sissetulek ja elu nautida.

nii et enam ma nii kriitiline ei olegi mai loogi suhtes. tegelikult väga lahe ju, et sellises vanuses naine nurgas ei noruta ja sukka ei koo, vaid naudib elu samamoodi nagu vabad-vallalised 20-30aastasedki.

hm 17. juuni 2009, kl 15.24
Täpselt minu mõte!

xx 17. juuni 2009, kl 18.21
äh, mailoogist ei viitsi ma midagi teada, aga ma arvan, et keda Taimaa-teema huvitab, see võiks lugeda hoopiski Tõnn Sarve blogi:

http://villa-lili.blogspot.com/

M. 25. oktoober 2009, kl 07.27
suht palju on Tai teemat ning eriti just Phuketi saarest kirjutatud siin: http://www.phukest.com

Kerstin 25. oktoober 2009, kl 09.51
Taimaast kirjutab ju ka Irja Kass ("Kuidas ma lähen"), ehkki tema raamat on iseenesest hoopis millestki muust - kuidas ta vähiravi tagajärgede käes vaevleb seal Taimaal. Aga kõige selle hulluse sekka on Taimaad ka, ikka väga ehedat.
No Irja Kass pole ka blond ega ole vist kunagi turunduses töötanud.
Ja siis olen lugenud raamatut "Ma nägin maailma algust", autorit ei mäleta - vot seal oli Taimaast ikka megalt kirjutatud. Venemaast ka. Autor oli minu meelest ajakirjanik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!