Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Minu Pariis

parisienne 22. aprill 2009, kl 17.40
On keegi lugenud? Tasub osta?
Kuidas võrreldes teiste "Minu..." sarja raamatutega?

tr 24. aprill 2009, kl 10.35
mulle meeldis, vaimukas, informatiivne, täitsa põhjalik. teisi pole küll lugenud.

kuskilt kuuulnud 24. aprill 2009, kl 13.00
Mingis lehes olev arvustus seda kõige premaks teoseks just ei pidanud... aga see vaid 1 inimese subjektiivne arvamus.

lele 24. aprill 2009, kl 13.49
Võrreldes teistega - parem näiteks kui "Minu Tai" ja "Minu Moldova". Tasemelt ehk "Minu Hispaania" kanti, kuigi mulle meeldis rohkem.
Aga ma olen ise ka Prantsusmaa fänn ja keda sealne elu-olu huvitab nendele julgen soovitada küll just informatiivsuse mõttes. Kirjanduslikult oli suht nõrk muidugi.

muti 26. aprill 2009, kl 20.08
minu meelest on väga tõetruu ülevaade Prantsuse bürokraatiast ja tavadest, hästi realistlik lugemine. Kirjanduslikku väärtust selliselt raamatult nagu ei ootagi. Hea lugemine inimesele, kes kavatseb minna Prantsusmaale õppima või tööle.

köha 26. aprill 2009, kl 21.22
Varem ilmunutest meeldisid mulle "Minu Moldova", "Minu Argentiina", "Minu Alaska" ja "Minu Tai" üsna võrdselt. Kõik need näitavad üht riiki läbi seal elanud inimese silmade, kusjuures välja joonistub ka kirjutaja isik. "Minu Pariis" täiendab seda rida kenasti. Soovitan lugeda, eriti kui Pariis ja igapäevane elu Prantsusmaal huvitavad.
Minu meelest on "Minu Hispaania" selle sarja kõige nõrgem raamat. Sidumata kokku laotud varemilmunud artiklid, ei mingit loogikat. Isegi oma abikaasa ametinimetust ei ole pr Penu viitsinud korrektselt eesti keelde tõlkida, eesti keeles ei ole olemas "tsiviilinseneri", on "ehitusinsener".

* 27. aprill 2009, kl 10.08
neid "Minu..." raamatuid on raamatukogust jube raske saada:(

Aga mis puudutab Prantsusmaad, siis väga informatiivsed on 2 "Merde..." raamatut!

jeh 27. aprill 2009, kl 20.31
Ma pole veel Pariisi lugenud, aga mulle just meeldis Minu Hispaania seni kõige rohkem sellest sarjast. Pole midagi selle vastu, et autor on kasutanud varem avaldatud materjali, see oli hea tekst ja seda väärt, et veelkord raamatuna ilmuda. Minu Tai jätsin pooleli ja Moldova ka eriti ei meeldinud.

j.a.kiir 27. aprill 2009, kl 21.15
Mulle ka "Merde" meeldis väga, eriti esimene raamat! Andis hea pildi nii prantslaste kui inglaste isevärki maailmanägemisest. Prantsusmaad eriti ma ei tunne, käinud seal ka vähe,see-eest Inglismaa ja inglastega väga tihe läbikäimine, nii et erilist äratundmisrõõmu võib pakkuda ka inglaste erilise maailmapildi üle võike muie. Kahju, et teine osa tunduvalt lahjem ja enam peategelase armuseiklustele keskendunud on.

olen vist fänn 09. mai 2009, kl 05.25
Mina olen ka "Minu" sarja fänn ja mulle meeldib, kui edetabelit teha:
1-2 Minu Ameerika mõlemad osad
3 Minu Alaska
Need on minu jaoks kirjanduslikult kõige tugevamad.
Äsja just lõpetasin "Minu Islandi", see on päris naljakas ja ka omamoodi kirjanduslik. Ja muidugi tahaks Islandit külastada pärast seda raamatut.
Pariisi kui linna fänn ma pole. Raamat on ok! Oodanuksin rohkem kirjanduslikku lähenemist võibolla. Minu jaoks kõige huvitavam oli seal see moemaailma köögipool, aga seda oleksin veel rohkem tahtnud.

Helina 09. mai 2009, kl 11.40
Kas "Merde" ongi raamatu nimi? MIna otsinguga ei leia.
Jah, seda Minu ... raamatute sarja on ikka väga raske tabada, raamatukogus on mingi kakskümmend inimest järjekorras! Mina olen paari lugenud ja meeldisid. Pariisi ei ole veel lugeda saanud.

* 09. mai 2009, kl 14.52
tegelikult on "Aasta Pariisis ehk Merde" ja teine osa "Omadega sees ehk Merde2"

Maria 10. mai 2009, kl 10.55
Minu Pariis on sümpaatne, kuid ainult praktilises mõttes. Tunduvalt huvitavam oli Minu Alaska ja ka Minu Moldova.
Minu Hispaania on suhteliselt vilets, tahaksin tegelikult veel halvemini öelda, eriti peale Reisipalaviku saates raamatu autori Pr Penu tibilikke kommentaare kuulates. Tema artiklid lehtedes on palju paremad või mõjuvad paremini. Lugejate sügavam Hispaaniahuvi võib hinnangut pigem negatiivsuse suunas mõjutada, mitte vastupidi.

*** 10. mai 2009, kl 23.50
Loen praegu "Minu Tai", ja juba tunnan, et ei suuda vist lõpuni - see Mai jänkukesteteema on täiega ära tüüdanud:(((
Ma ei arva, et naine peaks keskeas kurguni kinninööbituna trajektooril töö-toidupood-kodu liikuma, aga see läikivates stringides videote tegemine on natuke masendav...

Lehtinen 11. mai 2009, kl 11.47
"Minu Pariis" on paljutõotav!
Üldse on Minu-sari super aga ka mulle meeldis kõige enam "Minu Hispaania". Kuidagi värske, kogu oma eneseiroonia ja teravmeelsustega. Samas teistsugune pilk Hispaaniale, sotsiaalkriitiline, mõtlemapanev ning tekstist kumas läbi autori, Anna-Maria Penu, armastus selle maa vastu. Ikkagi kodumaa talle juba!
Ka raadiosaade oli minu meelest huvitav. Selline meelelahutuslik! Midagi väga sügavat ei saagi sealt oodata, sest küsimused, andke andeks, olid just kerget (reisi)vestlust eeldavad. Tegelikult tahaks teda mõnes jutusaates veel kuulata aga siis enam mitte niivõrd reisisaates vaid sellest, kuidas ja millest ta mõtleb jne. Penu ajakirjanduses ilmunud artiklid lubavad huvitavat saadet.
Lisaks Hispaaniale meeldis eriti Moldova ja ka Ameerika mõlemad osad. Nüüd asun Pariisi kallale. Samas ei leidnud kontakti ei Alaska ega Taiga. Viimase jätsin lausa pooleli...
Kuid see ju tore ongi, et siin sarjas on lugemist küll igale maitsele ja lisainfot, muljeid, kogemusi, mida niisama ei leia!
Jah, mina olen küll andunud Minu-sarja fänn!:))

avec 11. mai 2009, kl 13.12
Minu Pariis - suhteliselt loetav aga ei midagi uut. Kõik need Minu sarja raamatud on kuidgi vildakad. A.M Penu oma oli kõige viletsam.

võõras 11. mai 2009, kl 13.18
Peab tunnistama, et "Minu Pariis" oli pisuke pettumus. No ei tekkinud seda fiilingut, mida ootasin. Võib-olla oli viga lihtsalt selles, et peale "Merde" raamatuid polnud enam miski eriti üllatav.

terje 11. mai 2009, kl 19.13
No tõesti on maitseid igasuguseid! Mulle meeldis jälle Minu Argentina kõige enam, selline irooniline ja aus. Ja ma olen alati Lõuna-Ameerika vastu huvi ka tundnud, võibolla ka sellepärast. Loodetavasti nad teevad varsti veel mõne Lõuna-Ameerika maa sinna sarja.

krista 12. mai 2009, kl 12.30
mulle ka väga meeldivad need raamatud! Kuna ma pole eesti keeles just kõige tugevam, siis mind ei häiri kui hästi/halvasti raamat on reaalselt kirjutatud vaid paelub ikkagi sisu. Ise olen lugenud Ameerika, Argentiina ja Hispaania. Kõik olid huvitavad, kuid jah, Argentiina oli eriliselt põnev:) Eksootiline riik ka, eks see lisas särtsu juurde.

Kui keegi on teisi raamatuid omale koju ostnud ja neis pettunud, võtke ühendust ostan ära. Eesmärk on kogu sari endale saada, sest mind huvitab teiste riikide kultuur ja nende raamatute kaudu õpib seda väga hästi:)

lenne 13. mai 2009, kl 22.12
Minu Hispaania oli selles mõttes huvitav et palju tuttavat ja äratundmisrõõmu. Et ma polegi ainuke, kes nägi Hispaaniat sellisena, silme ette tulid tuttavad ja analoogsed olukorrad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!