Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
"Minu Eesti"

soovitan 21. oktoober 2009, kl 00.18
Oi, kus ma naersin, just sai läbi Justin Petrone "Minu Eesti". Soovitan soojalt, hea hinnaga hea raamat! See, mismoodi välismaalane eesti asjadest aru saab, on ikka omamoodi ooper. Ja lisaks üllatusi ka, tegevus ei toimu kõik ainult Eestis, ja mõni koht on kurb, näiteks kassipoegade merekooli saatmine. Tõlkija on ka hea olnud, sain alles kusagil poole peal aru, et ilmselt on tegu ju tõlkeraamatuga, nii sujuvalt jooksis tekst.

miki 21. oktoober 2009, kl 13.03
kas tõesti juba ilmunud?

to Soovitaja 21. oktoober 2009, kl 14.40
Epppp, sina vä????

ee 21. oktoober 2009, kl 15.46
"Minu Eestit" nägin reedel Apollos, kuhu see just oli tulnud. Ise pole veel lugeda jõudnud ei oska kommenteerida.

Soovitan 21. oktoober 2009, kl 17.39
Ei ole.

Igatahes minu mulje kohaselt Justin Petrone veel parem kirjanik kui Epp, kuigi temagi on hea sõnaseadja.

toetage 21. oktoober 2009, kl 17.56
Kas on see raamat sisukam kui Epu Ameerika-lood? Nood ei pakkund mulle õieti midagi. Ostaksin Justini, kui teaksin, et on raamat, mis jätab jälje ega ole ainult ajaviide.

Moor 21. oktoober 2009, kl 18.36
Loetud, panen siis oma mõtted kirja. Epp meeldib mulle kirjutajana rohkem: napp, ajakirjanikule omane kirjutusviis, konkreetsus. Justini raamatut lugedes tuli esimesena meelde, et ameeriklased on hingelt suured lapsed. Selline hilisteismelise noormehe päeviku stiil ja mõtteviis jookseb läbi kogu raamatu. Palju mõttevahtu ja tundeid, mis sageli Eestit ei puudutagi (kui pool raamatut eraldi rookida, saaks koguteose "Minu Epp"). Häid hetki oli ka, nii mõnigi asi pani muigama (Vikerraadio õnnitlusminutid, sült, Tartu kirjeldused) ja nii mõndagi möödaläinut tuli meelde möödunud aastakümnest.

täheke 21. oktoober 2009, kl 19.35
See on peaaegu kõigi "Minu..." sarja raamatute viga. Et nad on lihtsalt nagu päevikud, kus kirjutatakse tunnetest ja sõpradest ja lihtsalt olemisest. Ootaks rohkem kirjeldusi riigi kohta, millest raamat tegelikult olema peaks. Ma küll päris kõiki selle sarja raamatuid pole lugenud, aga siiani ongi minu ootustele kõige enam vastanud Epu Ameerika ja Justini Eesti teosed.

jj 21. oktoober 2009, kl 21.28
Mina olen siiani lugenud ameerikaid, taid ja islandit. Kõik on siiani meeldinud ja usun, et ka järgnevad sama sarja lood pettumust ei valmista.
Ma ei ole nõus tähekese arvamusega, et peaks olema raamat riigi kohta, selleks võib osta mõne resiraamatu a la lonely planet ja loedki muuseumitest ja parkidest.
Need raamatud, nagu ma aru saan, on just isiklik vaatenurk mingist riigist, kuhu üks nö võõramaalane oma kultuuri- ja kogemusepagasiga elama juhtub ja sellisena seda peegeldabki. Just see, kuidas paistava võõrale sellel maa kogetu tavapärane või hoopis uus suhtumine, vaatenurk, eluviis, annavadki neile raamatuile selle väärtuse.

soovitan 22. oktoober 2009, kl 11.02
Olen jah nõus, see sari ongi neil nagu inimese lugu, kus siis läbi inimese maa ka avaneb. Samas on nii palju tegelikult olulisi asju, mis alati just läbi inimese avanevad.
Minu maitse kohaselt on Justin igatahes väga hea kirjutaja. Noh, suur laps olek.. Minu meelest on see osa eneseiroonilisest ja samast ausast eneselelähenemisest. Umbes sama nagu Krister Kivi eesti kirjutajatest.

noeitea 23. oktoober 2009, kl 15.04
Noeiteamiks nad selle vana peldiku ukse on kaanele pannud?

no 23. oktoober 2009, kl 15.41
Krister Kivi on ikka nats kõrgem klass, tema on maailmakodanik, ma pean silmas, et ei vahenda niivõrd oma kõrguselt kuivõrd maailma kõrguselt ja laiuselt :-) Aga huvitavad on Epu raamatud ikkagi, iga inimese vaatepunkt on ju omamoodi huvitav.

Mai 23. oktoober 2009, kl 21.15
Pole Epu raamatuid lugenud, kuid loetutest on kirjutaja/kirjutamise koha pealt mulje jätnud vaid Kristiina Praakli oma Itaaliaga. Oli nauditav lugeda. "Minu Eestist" leiab küll vahvaid määratlusi-tähelepanekuid eesti perede, eesti meeste, eesti toitude, siinse elu-olu jms kohta, tõesti tabavaid!, kuid üldiselt kirjutaja mult väga palju punkte ei saa. Küll aga raamat tervikuna! Tore lugemine!

minu... 24. oktoober 2009, kl 17.41
Aga mulle meeldisid väga Minu Alaska (Maria Kupinskaja) ja Minu Moldova (Marje Aksli) Minu Moldova lõpus oli kurb Moldova saatuse pärast kuid samuti tohutult hea meel meie Eesti saatuse pärast. Äkki tundus elu Eestis ikka väga roosiline..

s 24. oktoober 2009, kl 18.12
Lugesin just, mulle igatahes meeldis.

fännike 25. oktoober 2009, kl 18.04
Väga šeff raamat, neelasin ühe hooga alla ja ootan uut osa!

aga mulle 26. oktoober 2009, kl 13.47
meeldis väga Minu Alaska, lumi ja mäed ja koerarakendid... Minu meelest väga ladusalt ja natuke naljakalt kirjutatud. Soovitan teistelegi. Minu Austraalia oli ka tore, aga sealne palavus hakkas pika peale närvidele käima. Ja tegelikult rohkem ma selle sarja raamatuid lugenud ei olegi, aga need kaks tekitasid isu. Peab vaid allahindlusi ootama või raamatukokku sättima.

maris 27. oktoober 2009, kl 08.41
"Minu" sarjast on kõige parem raamat hoopis "Minu Soome". Aga Petronede kirjutatud Ameerika ja Eesti on ka täisa ok. "Minu Tai" nt on ikka täielik @!#$.

miia 27. oktoober 2009, kl 16.46
ei ole veel lugenud, aga vaatan kas meie külapoodi ka on tulnud:)
eelkõnelejaga nõus minu tai (mina, mai) suhtes. minu hispaania jooksis mu jaoks ka piltlikult öeldes lati alt läbi.

eesti raamat 27. oktoober 2009, kl 16.48
Kas Minu Eesti on sama ,mis Justini blogi?

maria 27. oktoober 2009, kl 17.15
Minu Eestis pole vist üldse kattuvat, sama juttu mis blogis. Mina olen blogi lugenud ja nüüdseks ka pool raamatut ära ampsatud. Julgen mõlemat soovitada.

tuuli 28. oktoober 2009, kl 17.12
mulle väga meeldis!

M:) 02. november 2009, kl 12.09
Mulle ka meeldis, lahedad tähelepanekud estlaste, eesti meeste ja naiste kohta, millele ise pole tulnudki. Aga õiged tähelepankud, paneb täitsa mõtlema;)

kpstk 02. november 2009, kl 12.31
Raamat on hea ja kerge ja ei ühtegi paha sõna.Samas vaimus jätkates oleksin nõus nii umbes kolm-neli osa kindlasti veel ära lugema:) Aga minu meelest rohkem kui Eestist on seal hoopis juttu tema naisest.

bluuuz 02. jaanuar 2010, kl 17.13
Elustan vana teema. Hoidsin seda raamatut jõuluaegseks lugemiseks ega kahetse: lahe lugemine, tore ja naljakas vaadata meie igapäevaelule "tulnuka" pilguga. Natuke ühist V.Vikerkaare kogumikuga "Pikk jutt, s*** jutt". Just vaatenurgalt. Parajalt doseeritult irooniat ja eneseirooniat. Ootan järge!
Õppetund: ei maksa ega tohigi oodata-arvata, et kõik meie elu täpselt samuti näevad-tunnetavad nagu me ise. Ja kindlasti on mingil x maal palju sellist,mida kohalikud peavad normiks, aga meie jaoks on veider.
Nagu kunagi sõnastas mu elukogenud inglasest sõber: "Not weird but different."

sõna sekka 05. jaanuar 2010, kl 03.41
Einoh, sarnasus Vikerkaarega... Ma olen kuulnud juttu, enam kui korra, et Justin Petrone = Vello Vikerkaar.

Hanna 08. jaanuar 2010, kl 22.21
Mulle valmistasid selle sarja raamatud pettumuse - ostsin ja lugesin läbi Minu Ameerikad ja Minu Estonia -ajasid haigutama. Mõtlesin, et ok, proovime siiski veel, kuna kõik kiidavad ning võtsin käsile Minu Hispaania - täpselt sama igav. Kas asi on just nendes raamatutes või ei sobi see sari mulle lihtsalt?

nrita 10. mai 2010, kl 20.43
Tana sai raamatu lugemine labi ja minule nii vaga meeldis! olen ise eestist eemal olnud 5 aastat ja nii tore oli lugeda. terve raamat oli tais aratundmisroomu.mulle vist meeldis ka selleparast et koik tanavad ja kohvikud jms millest ta kirjutas on koik mulle tuttavad.

soovitan teistele ka

siiani ei soovita 11. mai 2010, kl 14.00
minu tai - lihtsalt oksendama ajav on selle 50 a vanadaami jutt, kui seksikas ja lahe tsikk ta on ja kuidas me siis seal peol käisime ja kuidas me seal jõime ja kuidas üleüldse ta on nii lahe ja nii äge äää. tõsiselt hakkas see raamat vastu. veel ei meeldinud minu pariis, koosnes ainult kirjadest eestisse, ikka liiga pealiskaudselt ja prostalt tehtud, näha kohe, et keegi pole viitsinud raamatu toimetamisega isegi natuke vaeva näha. teema kopi-peist tüübi e-mailidest ja läheb trükki. ei meeldi. hispaania, itaalia olid ok, island neist kõige parem siiani. rohkem pole jõudud lugeda.

k 11. mai 2010, kl 16.33
minu moldova oli ka hea
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!