Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
"Tartu rahutused"

Novellisõpradele 30. november 2009, kl 15.56
Ostsin, sest seal on sees ka Kaplinski "Reaalarvud", mida ta raamatutes pole, aga häid novelle on "Tartu rahutustes" küllaga, soovitan väga! Lugesin ühe jutiga läbi, lugusid on igale maitsele. Hellerma "Michael Jacksoni lahkumine" ja Friedenthali "Deemonid ja trilobiidid" on praegu lemmikud, Sven Vabari "Musta lennuki kirik" jääb heas mõttes vaevama, Berk Vaheri stiil on väga omapärane ja teistest erinev. On näha, et Petrone Print on raamatu kaudu ka mõnesid oma püsiautoreid promonud, aga miks ka mitte, ja lood on kõigil neilgi ok. Tugev koguteos, mille hindamiseks ei pea olema tartlane.

uuuu 30. november 2009, kl 19.08
Eppp, kas sina kirjutad siin ka?

marusha 30. november 2009, kl 20.58
tallinna tydona on na kade meel kuulda juba eiteamitmendast heast tartu-teemalisest novellikogust, kui tallinnas ei ole keegi vaevunud miskit ligilähedast kokku panema. et siis võiks olla midagi a la uus minu-sari (a la minu tartu, minu tallinn, mupoolest minu setumaa)?

Katrin Tammik 01. detsember 2009, kl 19.16
Mulle kingiti see kogumik laupäeval Tallinnas peetud sünnal... Pühapäeva veetsingi raamatu seltsis ja väga meeldis. Eriti eredalt jäid meelde Anna-Maria Penu eneseirooniline, teravalt kirja pandud noore inimese lugu ja Sven Vabari sürr kirjutis. Kuid erinevas stiilis on seal igasuguseid lugusid. Maimu Berg esineb näiteks oma tuntud headuses nagu Kaplinskigi ja Tungal jne.
Pealegi ilus kujundus ja väärt lugemine! Soovitan soojalt ja aitäh Mardile, kes mulle selle kingi tegi! ;)

Katarina Jee 03. detsember 2009, kl 16.43
Jah, tore kogumik, ega vist ette heita ei tohiks, et ta selline "kirik-keset-küla" on (või "kirik-keset-Tartut"?). Mulle tundusid need "kirjastuse tüdrukute" lood teistest nõrgemad, aga maitseasi, neil on ka selles foorumis lugejaid ja fänne ja raamatut tuleb ju müüa ka. Kipungi ise naisena olema kirjanduses "meesšovinist" ja eelistama meeste poolt kirjutatut. Kuigi näiteks Maimu Berg on ka selles raamatus tugeva novelliga esindatud. Aleksejevi, Kaplinski, Vadi ja Heinsaare jutte teadsin juba varasemast, hea, et nad nüüd ka raamatus on. Uutest, jah, Vabar ja Friedenthal ja Berk Vaher ise jäid silma. Ikka ennemini kujutluse ja reaalsuse piiridega mängimised, päris realismi austaja ma pole.

... 03. detsember 2009, kl 18.20
Naljakas on peale iga Petrone Prindi raamatu väljatulekut siin näha täpselt sama käekirja ja stiiliga kirjutatud promoteemakest. Kui tahate promoda, siis tehke aus promo, õigete nimede ja viidetega. Natuke hale on.

to ... 03. detsember 2009, kl 20.52
mis sa soiud, kui see ongi kirjastaja, siis vähemalt keegi, kes viitsib reklaami teha. 'õigete nimede ja viidetega', maiäss, teaduskraadi peab siin kaitsma või? pealegi, kui lugejad reageerivad, ju siis on täitsa nii teos. ise just hakkasin lugema, autorite nimekiri on paljutõotav.

... 04. detsember 2009, kl 00.41
Vaata, mina ei taha osta valetajate, petjate ja sahkerdajate raamatuid. Selle asemel, et kirjutada reklaamteksti ja ümbritseda see nii läbinähtava raamjutustusega stiilis "Päike paistis, inimesed naeratasid ja mina naeratasin ja läksin raamatupoodi ja ostsin raamatu ja ostke teie ka, sest see on nii hea, läbimõeldud ja igaüks leiab midagi oma maitsele!"

Ma mõtleks ostmisele või vähemalt poes kätte võtmisele, kui ma näen foorumist, et kirjastaja või toimetaja viitsib moodsate vahenditega promo teha asjale. Valetamisel on sitamekk küljes alati.

Lihtsalt mitte keegi ei tule SELLISE tekstiga loetud raamatut kiitma. Küsitakse arvamusi, küsitakse lemmikuid, aga keegi normaalne lugeja ei hakka jahuma midagi "tugevast koguteosest, mille hindamiseks ei pea olema tartlane"

Ausus ennekõike. Kui Petrone Print tahab oma raamatuid nii läbinähtavate sahkerdustega müüa, siis lasku käia, aga ma ei kavatse nende ostja-kuvandile vastata ja osututa läbinägemisvõimeta idioodiks, kellele valetamisega saab asju pähe määrida.

to... 04. detsember 2009, kl 13.53
kamoon, niimoodi lärtsumiseks on sul ikka kindlaid tõendeid vaja, et see on petrone ise. teist niimoodi valetajaks sõimates riskid ise laimaja olla. arumaisaa, miks peab teistest alustuseks kohe halvimat mõtlema ja eestlase kombel aina vigisema. kui pole raamatut lugenud, ära kräunu.

to... 04. detsember 2009, kl 13.59
muideks, petrone ise kirjutab raamatust hoopis siin ja niimoodi:

http://eppppp.tahvel.info/2009/12/01/tartu-rahutused-jutukogust/#more-1435

Katarina Jee 04. detsember 2009, kl 15.25
"Lihtsalt mitte keegi ei tule SELLISE tekstiga loetud raamatut kiitma. Küsitakse arvamusi, küsitakse lemmikuid, aga keegi normaalne lugeja ei hakka jahuma midagi "tugevast koguteosest, mille hindamiseks ei pea olema tartlane""

Kuule nüüd, Nimetu Nisa. Foorumi nimi on "Soovita head etendust/raamatut". Lugeja soovitas head raamatut, minu arust täiesti normaalsel ja teemakohasel viisil. Oligi hea raamat. Mis sul viga on?

Novellisõpradele 04. detsember 2009, kl 19.30
...-le: ei ole isiklikult seotud kirjastuse ega autoritega. Eppu tean küll, ei ole isegi teisi Petrone Prindi raamatuid lugenud (vabandust, "Tule, ma jutustan sulle loo" lugesin läbi, ei meeldinud eriti). Ei armasta väga reisikirjandust. Siia kirjutan harva. Kujuta ette, lihtsalt see raamat meeldis ja tahtsin head raamatut soovitada, milleks siin võimalus loodud. Ka seda juhtub. Lõpeta kirjastuse mustamine ja loe parem raamat läbi, ehk meeldib sullegi!

Reti 07. detsember 2009, kl 13.18
Lugesin natuke seda raamatut Apollos. Mõnes loos oli pinget, näiteks Marta Karu omas. Aga Kärt Hellerma üllitisest ei saanud midagi aru. Milles selle loo point on? Pigem on see lugu lihtsalt mõnitav. Oleks võinud pigem kirjutamata jätta.

Brita 10. detsember 2009, kl 01.08
Lasen endale jõuluks kinkida. Väga meeldib novelle lugeda, aga viimasel ajal on need Eestis kuidagi kiduma jäänud, ajakirjad avaldavad ka rohkem laaste või romaanikatkeid. Tuglase preemia on samuti rohkem huumoripreemiaks muutunud. Iga säherdune üritus panna kirjanikud novelle kirjutama (mis iganes teemal) on vähemalt katse olukorda parandada.

m.i.a. 04. jaanuar 2010, kl 21.43
olen tartus ise suhtkoht uustulnuk ehk rebane, niiet raamat oli hariv ;) veel harivam on elus nimesid ja nägusid kokku viia, näha bristolit või heinsaart zavoodis või berk vaherit kultuuritehases plaate keerutamas, siis hakkan tekstis ka uusi asju tähele panema... nii palju on tartus veel nägemata ka, vana lennujaam jne. on tunne, et kirjandustekst õpetab sellest linnast paremini aru saama kui mingi turisti käsiraamat.

Epp 05. jaanuar 2010, kl 12.47
Ma käin vahel siin foorumis raamatusõbrana küll, oma eesnimega olen paar korda läbi aegade kommenteerinud, aga mitte kordagi meie kirjastuse raamatute kohta (just nimelt sellepärast, et see tunduks imelik, isegi mitte ebaeetiline, aga imelik). Eelistan neist kirjutada avalikult ja oma nime all - http://eppppp.tahvel.info/category/raamatud/
Kui ei usu, ära usu :)
tervitused
Epp Petrone :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!