Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Eesti naise õnn

mida arvate? 15. jaanuar 2010, kl 15.02
Grete Marquesi Eesti naise õnnest ootaks muljeid, mida arvate?

raamatukogu 16. jaanuar 2010, kl 09.43
MASU ajal eriti raamatuid osta ei jõua,raamatukogudesse pole nimetatud teos veel jõudnud.

grete 16. jaanuar 2010, kl 14.53
Mulle meeldis. Pärast kõiki neid välismaa-heietusi tundus värskendav lugemine.

Kitty 17. jaanuar 2010, kl 07.31
Loomulikult sain selle sopaka raamatukogust, mitte ei ostnud.
See ON kõige hullem sopakas, mis kunagi raamatupoodi on jõudnud.
See pole isegi mitte iroonia, selleks on ta liiga mõttetu.
Lugesin hambad ristis lõpuni vaid seetõttu, et näha kui hull see on, ja see on hull - uskuge mind. Aga mitte hull nagu hull, vaid hull nagu kräpp, tõeline kleepuv jäle ollus. Tahtsin peale seda midagi muud, nt Milena't lugema hakata, kuid ei suutnud, süda oli paha.
Enda vabanduseks - püüan lugeda kõike, kus on juttu Hispaaniast.
Olen "Duende" sõber ja nt "Toledo juuditarist" vaimustunud. Lugenud ka Minu Hispaaniat, kuigi ei vaimustunud jne jne.

raamatukogu 17. jaanuar 2010, kl 08.05
huvitav,millisest raamatukogust? minu andmetel "seda sopakat" veel laenutada ei saa.

Kitty 17. jaanuar 2010, kl 08.31
Miks ei peaks saama. Asub maal, muide.

ilus muinasjutt 17. jaanuar 2010, kl 14.01
algus tundus jõle huvitav, et mis siis ikkagi saab sellest peategelasest, kuid lõpp tundus lääge, selline liiga imal ja magus.

dd 17. jaanuar 2010, kl 14.47
nojah, selline Anna-Maria Penu ja kogu Minu-sarja paroodia. kohati paris lobus, aga voinuks pohjalikum olla...

lugeja 17. jaanuar 2010, kl 15.49
Raamatukogudes on seda teost juba vähemalt 95 eksemplari, suur osa neist ka välja laenutatud: http://www.lugeja.ee/Avalik/teavik.jsp?teavikId=991280

Kitty 17. jaanuar 2010, kl 15.57
Uskumatu, kui leebed te selle saasta suhtes olete. Olen lugenud kõiki Minu Eesti... sarja raamatuid ja väga palju naistekaid.
Minu ... sarja ja ka naistekate paroodia see kindlasti pole. Pole mõeldudki. Sel juhul oleks seal kübekegi vaimukust, aga pole. Lihtlaused, mõttekäik naiivsemaist naiivseim. Ütleks, et keegi on perekooli või Delfi naistekas vahel kirjas olnud mõtteid üritanud kirja panna. Keegi kes samas kindlasti jälestab eestlannade sageli naiivseid suhtumisi ja võrdlusi eesti ja väljamaa mehe kohta. Samas on see ülimalt primitiivne tekst. Oleks seal natukegi midagi loetavat, aga pole ju. Ma mõtlesin korraks, et äkki mõni mees on kirjutanud, aga ei, mehe kohta siiski liiga primitiivne, samas normaalse naise kohta ju ka.

;P 17. jaanuar 2010, kl 17.56
Hmm, kas te olete märganud, et katkendid sellest raamatust ilmusid Vikerkaares 10 2009. See peaks nagu mõtlema panema:P Aga eriline lugemisväärsus see küll pole, üsna vilets paroodia. Eriti lahe on see, et ühks tibi kirjutas oma blogis, kui palju ta sellest raamatust hispaanlaste ja hispaania kohtateada sai;P

aha 17. jaanuar 2010, kl 18.17
mul olid ka ootasid kõrgemad, ootasin paremat paroodiat, jäi suht leebeks. halavatest väljaamal elavatest tibinblogijatest oleks hea mterjaali saanud :)

mh 18. jaanuar 2010, kl 15.25
Sind, Kitty, näikse küll ses raamatus miski väga riivavat, kui sa sellise, oma sõnul saasta raamatu pärast nii leili lähed. Võta mõni muu raamat ja asi vask.

Ei ole see raamat ka nii hull. Sel on kindlasti üks hea omadus, nimelt see saab paroodiale õigel hetkel otsa, mitte ei hakka venima. ja tekst peabki lihtsakoeline olema, ega see mingi professorite kirjandus pole.

Irvik Kass 18. jaanuar 2010, kl 16.37
Mina olin lugedes täiesti kindel, et autor on mees ja asi on mõeldud paroodiaks kõikvõimalike "naistekate" klišeede kohta. Kõik need tulikuumad armuööd ja hallid talutüdrukud, kellest välismaal saavad hoobilt jalgpallurite kallimad, uhked lossid, kus "krahvidel pulmad on hoos", ja kuuetoaline korter, mille pärast peab mees vabandust paluma, kuna see on ju südamedaamile liiga kitsas... Tule taevas appi. See ei saa olla muud kui paroodia, ja üsna sarkastiline pealegi. Vahest ongi liiga sapine, kui teda on võimalik tõe pähe võtta?

to mh 18. jaanuar 2010, kl 18.33
Kas sul on mingi mõjuv põhjus isiklikuks minna või oledki selline, kes raamatute arvustamise teemade puhul arvustajatele turja kargab?

mh 18. jaanuar 2010, kl 21.23
Olen autoriga maganud.

nali.

Ma lihtsalt imestan alati, kuidas keegi viitsib nii pikalt seletada, kui asi ei meeldi.

mh-le 19. jaanuar 2010, kl 13.44
Wimbergi naine sinu avaldusest vaimustusse ei satu ilmselt

eem 20. jaanuar 2010, kl 05.29
wimbergil on uus naine v?

mh-le-le 20. jaanuar 2010, kl 12.29
olen hoopis kuulnud, et kivisildnik kirjutas selle raamatu

santamaria 20. jaanuar 2010, kl 14.02
Minu meelest oli küll paroodia, ma itsitasin ja lugesin. Kõige muu hulgas on ka pealkirjaga täiesti pihta pandud. Nii ongi ju ;)).

komm 20. jaanuar 2010, kl 15.21
Hullemat jama kui see raamat, annab ikka otsida. Ei ole seal mingit huumorit, paroodiat, puudub igasugune kirjanduslik stiil. Selliseid saastaraamatuid võiks igaüks ühe ööga valmis vorpida. Kas tõesti eesti rahvast ja maast nii halvustavalt kirjutada on siis ülimalt äge ja lahe?

Olen Kitty arvamusega täiesti nõus, et see sopakas ei kõlba mitte.

K 20. jaanuar 2010, kl 21.24
Mu naisele tõi selle jõuluvana. Luges, meeldis, naeris isegi paari koha peal kõva häälega. Ma lugesin siis ka, ehkki arvasin,et see on mingi naistekas. Oli tõesti vaimukas. Ma olen Ruitlase Naist ka lugenud, Marquez oli natuke sinnakanti.
Loodetavasti need, kellele see ei meeldi, ei ole seda tõsiselt võtnud. See ikka nali ju.

mimm 20. jaanuar 2010, kl 23.03
To komm: Kui eesti rahvas koosneks ainult sinusugustest, siis oleks see raamat nagu rusikas silmaauku.

HM 21. jaanuar 2010, kl 11.04
Ei tea, mina pakuks ikka Wimbergi. Kivisildnikul hoopis teine stiil. See ilmselt kirjandusringkonnas avalik saladus, mõni võiks ju meid ka informeerida:D

H 21. jaanuar 2010, kl 15.08
No mulle ütleb juba autori nimi, et tegemist pole tõsieluga. Grete Marquez on pseudonüüm, ja tegelane ise on naiivselt lõunamaa järele õhkavate naiste koondportree. Need naised nimetavad oma lemmikkirjanikuks Gabriel Garcia Marquezi ja näevad oma vaimusilmas Hispaaniat kui tõeliselt eksisteerivat maagilise realismi asupaika.

Kassipoeg 21. jaanuar 2010, kl 15.53
muidugi wimberg, mis te jamate
kirjastaja nimi on kaj J&U

änn 21. jaanuar 2010, kl 18.32
apollo uudiskirjanduse loetelus oli isegi w. autorina ära märgitud. naerda sai küll ja siinsed alguse kommentaarid olid ka samahead. ja mu 15. a. tütar luges natuke ja küsis suuril silmil, et-emme, kas see ongi tõsi- nuta või naera....

H-le 22. jaanuar 2010, kl 13.44
Nalja teed, sellised tibid ei loe iial G. C. Marquezi.

Ahven 22. jaanuar 2010, kl 15.40
halloo? kus planeedil sa elad
pooled tibid on marquezi fännid ja ikka räägivad, kuidas marquez on nende lemmikkirjanik

H 22. jaanuar 2010, kl 16.13
Raamatute lugemine ja loetust arusaamine on kaks ise asja: on pealispindsed kihid ja sügavamad kihid. Need naised haaravad kõige pealmist tasandit lihtsalt. Ja midagi peab ju ütlema, kui küsitakse, et kes on su lemmikkirjanik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!