Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Epp Petrone "Kas süda on ümmargune"

Helin 06. september 2010, kl 22.56
Nägin poes väljapanekut ja korduvalt olen mõelnud, kas osta. Äkki keegi müüks odavamalt, nt saja krooniga. Ja muljetage, kes on ostnud, kas on väärt lugemine. Igatahes raamatukogus on sama pikk järjekord kui "Minu..." sarjal ehk et kolm kuud peab ootama.

tiina 07. september 2010, kl 08.26
Mul on raamat olemas ja sõbrannaderingis läbi loetud, kõik on kiitnud, võin Sulle ära müüa küll.

creepy 07. september 2010, kl 09.48
aga võta raamatukogust! osta küll ei ole mõtet, see ikka üsna ühekordne lugemine, lisaks on seal kummi venitatud päris tõsiselt. Ameerikad olid oluliselt paremini kirjutatud, oli öeldud, mis vaja, aga selles raamatus venitatakse teksti ikka südamest:( lisaks olid mitmed kordused jäetud koristamata, trükivigadest rääkimata. jättis sellise haltuura tegemise mulje nii kirjutamise kui toimetamise seisukohalt. aga Minu Ameerika 3 ootan küll kärsitult!

Helin 07. september 2010, kl 10.12
Tiina, mis hinnaga sa müüd ja kus oled?
Creepy, seda ma ju ütlen, et raamatukogus on ka väga pikk järjekord. Ameerikad mulle igatahes meeldisid, ootan ise ka Ameerika 3 raamatut ka.

Heler 07. september 2010, kl 17.48
Minu meelest väga väge täis raamat! Ma ootasin seda juba ammu (olen Epu blogi lugeja ka olnud) ja kui see tuli, ei pidanud pettuma. Mulle see meeldis, mismoodi need kordused tehtud olid, need olid mul meelest meelega komponeeritud: seesama asi jutustati või mainiti mõnikord üle, aga uues ajastus. Mu meelest lugu on seesama, mis "Söö, palveta, armasta", aga palju põnevama struktuuriga. Ootan väga teist osa, mis peaks Malaysia reality TV-st rääkima, nagu on öeldud, ja otsaga Indiasse ashramisse jõudma, nii palju on vihjeid olnud. See esimene osa räägib sellest, kuidas ta läks ühe vaimustava hullu vanamehe saatel, kes talle igasuguseid asju lubas, ja hakkas lüõunamaav turgudel müüma ja sattus võlgadesse... ja igasugu muudest asjadest ka, eks seda oled siis vist ise sirvinud, aga peamine teemaliin on see. Mina igatahes sain endale unetu öö ja üllatusi, seal raamatus oli rohkem, kui ma oodata lootsin. Absoluutselt teistmoodi on see, kui Ameerikad, aga eks see olegi maitse asi. Minule läks see paremini kui Ameerikad, see oli kuidagi poeetilisem mu meelest.
Nii et igatahes soovitan osta, enda oma ei müü, mul on autogrammiga. Epp on väga hea avalik esineja ka, käisin teda hiljuti Haapsalu raamatukogus kuulamas ja pärast trügisin endalegi pühenduse ja autogrammi välja.

liina 07. september 2010, kl 20.34
Ka mina lugesin selle reisiromaani läbi ja mulle väga meeldis. Isegi rohkem kui "Söö, palveta, armasta", sest puudutas mind kuidagi rohkem.

krrr 08. september 2010, kl 12.31
Ma olen seda vaid poes sirvinud,kuid mõtlen osta küll-ise reisima ju ei pääse,no loen vähemalt teiste inimeste seiklustest ja muljetest.
Küll võib tore olla,kui on piisavalt raha reisimiseks ja sinna juurde VABADUST ka.
Oma rahadega ma küll kuskile kaugele ja kauaks ei saaks,kuid vabadust ka pole.Ja ei tea kas enam tulebki.

m 08. september 2010, kl 12.41
Mulle ka meeldis, ootan pikisilmi teist osa:)

tiina 08. september 2010, kl 14.32
Nii et 100 krooni eest (maksan ka võimaliku postikulu) võib see raamat uue omaniku saada küll. Endal põnev lugemine ja sõbrannnadel ka. Kel huvi, palun meilige.

lugeja 08. september 2010, kl 23.34
Kuidas kellelegi- minule see raamat suurt muljet ei avaldanud,ootasin midagi rohkemat. Nagu keegi siin kirjutas, siis ühekordne lugemine. Mingil juhul ei saa teda võrrelda Gilberti raamatuga, Petrone raamat jääb kaugele maha, kuigi ta üritas samas stiilis kirjutada. Soovitan raamatukogus järjekord ära oodata, jääb vähemalt palju raha alles

* 09. september 2010, kl 09.12
Mulle ka ei meeldinud. Korduvalt oli tunne, et raamat on kirjutatud ainult raamatu kirjutamise pärast, et öelda tegelt ikka väga palju ei olegi ...
Ja ei meeldinud selline hüplev ülesehitus.

lugeja 09. september 2010, kl 14.18
Meeldisid mõlemad, nii Gilbert kui Petrone! Petrone tekstidest see uus reisiromaan mu meelest kindlasti parim, nagu tagakaanelgi julgelt väidetud. Mu meelest on Ameerikad ja Roheliseks kasvamine selline ajakirjandus siiski pigem.

Helin 09. september 2010, kl 14.26
Tänud, Tiina, ma sain juba kolleegilt.

S. 10. september 2010, kl 09.23
Epp Petrone muidugi hea jutustaja ja see on ülimalt omapärane lugu, eriti see tema rännukaaslase osa. Aga samas võib ette heita eetilisi küsimusi sellele raamatule. Kas see on arvete klaarimine minevikuga, eksiga, mõnes mõttes kindlasti on, isegi kui see on tehtud "kultuursemalt" kui Inno ja Irja.
Tegelikult Elizabeth Gilberti eksmehe nahas ei tahaks ka olla. Või Olev Ruitlase eksnaise nahas. Või Aili Paju ekskolleegide nahas. jne...

Terje 11. september 2010, kl 16.14
Mina vaidleks vastu, minule küll ei jäänud eksiga klaarimise muljet. Minu meelest väga hea raamat ja oleks väga kurb, kui Epp ei oleks seda kirjutanud ainult sellepärast, et ta sellest eksmehest hiljem lahku läks. Nimed on ju ära muudetud.
Mulle puges see väga naha vahele, kogu see lugu. Siiamaani ei suuda unustada mingeid stseene, näiteks öösel mägedes risti all merd vaadates ja tuumasõjast rääkides. Need Harri maailmalõputeooriad ja geeniteooriad olid väga... pähe kinni jäävad. Ja ma üldse ei oskagi seda raamatut võrrelda, "Söö, palveta, armasta" on teistmoodi.

ei meeldinud 12. september 2010, kl 13.14
Jätsin pooleli, ei jaksanud tõmmelda mööda paiku ja aegu. Võibolla oleks saanud hea raamatu, kui autor ja toimetaja oleksid natuke selgema struktuuri välja mõelnud. Praegu oleks nagu purjus peaga kirjutatud.

Terje 13. september 2010, kl 10.18
Mind see ei seganud, kohati oli vaja küll mõelda, et asjad kokku viia, aga iga peatüki alguses oli kirjas, millal ja kus toimub.
Mina jälle pidin unetu öö veetma, ei suutnud üldse pooleli jätta :). Mulle tundus, et see Harri-lugu lõppeb kuidagi hirmsamini, kui see tegelikult lõppes.

juulie 24. september 2010, kl 22.50
MInu meelest oli see liiga isikulline - kõike ei ole vaja tervele maailmale kirjutada. Kohati ma tundsin lugedes, et ma ei taha kõike seda teise inimese elust teada ning mist unne tema eksmehel on seda lugeda.... Põnev tüüp oli see Harri. Ma vaatan nüüd neid käepaelte tüüpe teise pilguga

R. 03. oktoober 2010, kl 19.43
Mul müüa uus lugemata "Kas süda on ümmargune?", hinnaks 100.- (Tallinnas võin ise üle anda, muidu lisandub postikulu). :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!