Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks nii paljud teevad kirjavigu nii lihtsates ja igapäevastes sõnades!?
 
Nii rõve 08. november 2019, kl 11.39
Seda panin tähele juba lapsepõlves, et mitte vaid koolikaaslased vaid ka täiskasvanud inimesed kirjutavad lihtsaid sõnu valesti. Et tänapäeval toimub see arvuti või telefoniga tippimisel, see on veel kuidagi arusaadav. Et kogemata tuleb klaviatuuriga vale täht jne. Aga muidu, igapäevaselt, nt pliiatsiga kirjutatud lihtsad sõnad!?
Lapsepõlves olid need olümpiamängud Moskvas ja Tallinnas purjeregatt. Siis olid populaarsed maskotid, nagu Vigri ja Miška. Aga nii paljud nii minu koolist kui ka täisjasvanud kirjutasid neid nimesid n-ö tagurpidi. Vigri oli paljudel kirjutatud "Vikri" ja Miška oli "Misga" ja paljud kirjutasid "eile" ja "igav" asemel hoopis "heile" ja "higav" ja nii paljud sõnad on seal nõrga kaashäälikuga, kus peaks olema hoopis tugev täht ja nõrga tähega sõna puhul on hoopis tugev täht, nagu juba nende maskottide nimede puhul juba mainisin.
Miks ei osata kirjutada õigesti!? Nii võõrastav on seda lugeda, kui näeb selliseid kirjavigu! Et isegi koolis kirjatehnikaga ei õpitud õigeid tähti sõnades kasutama!
 
Mis 08. november 2019, kl 15.50
sul see tegelik probleem nagu on? Et ainuke asi mida oskad on kirjutada õigesti, aga muidu oled selline olümpia aegne maskott??
Sinusuguseid ininesi on eestis palju, ole optimistlikum. Kõiki neid ühendab perfektsusele pühendumine kõikjal, v.a enda väljanägemises ja rõvedas iseloomus!
 
Ka näinud 08. november 2019, kl 18.14
Isegi delfi artiklies on palju kirjavigu. Nt olen näinud sõna puhul "pikem aeg" sedasi kirjutatult "pikkem aeg" ja kui on olnud juttu kärbestest, siis on "kärpsed" kirjutatud. See ei saa olla juhuslik kirjaviga.
 
Eelmisele 08. november 2019, kl 22.53
Ega polegi. Need on nimme tehtud sinusugustele ebamugavustunde tekitamiseks:D
 
On jah rõve. 12. november 2019, kl 19.24
Rõve muidugi. Tegelikult võiks ka teemaalgataja enda kirjavead (sõnade ritta seadmise järjekorra ja komade asetuse, olemasolu) üle vaadata.
 
Ülla-ülla 13. november 2019, kl 09.33
Paljudel ebameeldivatel juhtudel on süüdi kirjatähtede paigutus klaviatuuril. Näiteks minul on palju tegemist korteriühistutega, nii et oma tööalastes kirjalikes tekstides ja meilides pean kasutama sõna "elanikud" üsna tihti. Ja klaviatuuril on tähed I ja O kõrvuti, nii et kui sõrm libastub naabertähe peale, ei ole tulemus minu sündsustundele vastuvõetav.
 
no tehkem ikka vahet 13. november 2019, kl 11.36
Igaüks saab aru, et trükkides võivad tähed vahetusse minna. Aga neid häälikupikkuse ega kirjavahemärkide vigu ei saa mitte kuidagi trükiveaks lugeda. Viimaste põhjuseks on ikka kas düsgraafia või siis puudulik kooliharidus. Aga no kes seda tunnistada tahab:)
 
Alu 13. november 2019, kl 13.55
Aga kuidas teil tagumikega lood on, need pole paksud??
 
To ülla-ülla 14. november 2019, kl 09.40
Jutt oli ju pigem pliiatsiga kirjutatud sõnadest. Kui mina KA kirjutaksin h e i l e või h i g a v või k ä r p s e d või kunagiste maskottide nimed V i K r i või M i S G a, siis ajaks see samuti väga tigedaks.

To no tehkem ikka vahet
Jutt oli mitte klaviatuuril tippimisest. Seal jah tähed võivad vahetusse minna.
Kuid kuidas saab olla seda d ü s g r a a f i a t NII massiliselt, et kirjutatakse lihtsalt pliiatsiga, st käsitsi sõnu!? Milleks siis esimeses klassis selline asi on õppekavas, nagu kirjatehnika!? Muidugi selleks, et õigesti kirjutama õppida!
 
Alu 14. november 2019, kl 13.53
Aga milleks koolis kehaline kasvatus? Muidugi selleks, et tagumikud trimmis oleks ja ainult kirjakeelega hooplema ei peaks.
 
Mulle 14. november 2019, kl 14.09
Meeltis ka Vikri sest ta oli vahva tekelane ja Misga sammudi tore. Ei ole unusdanud neid aeku kui nad olid poppid tekelased
 
Mulle 14. november 2019, kl 14.12
Meeltis ka Vikri sesd ta oli vahva tekelane ja Misga sammudi tore. Ei ole unusdanud neid aeku kui nad olid poppit tekelaset. Praekune aek on higav. Heile oli uvidavam aek
 
tehkem ikka vahet 14. november 2019, kl 20.39
Kahjuks on jah düsgraafiat praegu palju, lausa massiliselt. Kurb, aga nii on. Kirjatehnikaga ei ole ju sel hädal mingit pistmist:) Kirjatehnikas ei õpetata õigekirja, vaid nii nagu sõna ütleb - kirjutamise tehnikat.
 
Mis 14. november 2019, kl 20.39
on.selle teema võttmeküsimus nagu? Foorumis kirjutades õigekirjal erilist võttit nagu pole, sisu loeb!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!