Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Karm reaalsus ja veel karmimad inimesed

Pelglik 16. jaanuar 2020, kl 15.12
Tere. Ma ei taha rääkida sellest kui halb on poe teenindus või muud säärast. Tahan rääkida sellest kuidas inimestele ei anta teist võimalust. Või siis üldse võimalust. Olen 2 lapse ema.. 1 on alles 10 kuune. Enne tema sündi elasin üldse teist elu. Sain hakkama oma eluga oli küll rahalisi raskusi aga sai alati ületunde teha kui oli vaja rohkem teenida. Peale rasestumist aga kadus kõik nagu muti auku ja sealt august sa enam välja ei saa... Sest keegi ei taha sind aitata. Keegi ei mõista et pole meelega oma elu keeruliseks elanud. Sry tõesti et olin nii naiivne et arvasin et saan hakkama. Aga tõesti kogu elu kadus kui pidin kohe haiguslehele jääma kui rasedusest teada sain. Kaotasin poole oma sissetulekust.aga ikka oli vaja maksud maksta ja teisele lapsele koolitarbeid osta. Toiduraha jäi vähe aga sain hakkama pidasin vastu. Käisin ka mõnel hooaja tööl kuni sain. Aga vot siis tuli pauk. Enne sünnitust kaks kuud jäi mees töötuks...lapse dekreedi rahad läksid seega täielikult maksude ja üüri maksmiseks. Mees käis juhutõid tegemas ja sai veidi siiski et põhiasjad ära maksta aga asi kuhjus ja kuhjus. Mõni asi jäi maksmata jne. Aina rohkem hakkasid inimesed eemale hoidma kui said teada et oleme raskustes.. Peale lapse sündi läksid asjad eriti käest ära. Sain sünnitoetuse mille maksin ka asjade peale ära.. Läbi ime saime hakkama.. Kuid siiski tekkisidvõlad. Lõpuks hakkasin saama emapalka. Sain hakkata maksma tasa ja targu asju aga mõngad asjad jõudsid siiski kohtutäituritele. Tegin ühega kokkuleppe et võtku emapalgast. Ja teisega.tuli ka kolmas. Sest tänu sellele et et võeti maha ei suutnud enam kõike maksta. Jh tean et tuleb jälle et oled loll jne aga sry ka emapalk pole kummist. Maksad nii palju kui saad ja suudad.pole mul kuskilt võtta masinat et juurde trükkida seda raha. Pole ka kohta kuhu kolida et üüriei peaks maksma. Otsin tööd mida saaksin lapse kõrvalt teha. Teen enda poolt kõik et tuleksin olukorrast välja aga pole võimeid et maalima ringi keerata. Pole võimeid et inimesi mõistma panna et ma pole niisama istunud ja oodanud et kõik korda saaks. Teeks kõik et saaksin asjad korda. Teeks kõik et ma ei nutaks igapäev et mida ma teen.Tahan vaid oma elu korda saad.Tahaks üks õhtu magama minna nii et ei mõtleks kuidas homme. Tahaks oma last kasvatada lõpuks nii et a tean et tal on kõik olemas. Mul pole rikkaid vanemaid ja ka neil omad mured.Tean et ma pole mingi seda sorti inimene kelle kodu on hävinud või laps haige. Aga siiski palun ma abi. Palun abi et ennetada seda et jään kodust ilma. Ennetada seda et ma ei suuda lapsele süüa anda. Ennetada seda et selle asemel et hakkata nt petturiks või valesid puhuma olen aus. Täiesti aus inimestega kellel oleks südant mind kuulata. Ma ei ütle ei kui keegi sooviks mind aitata 1,5,10 euroga sest tahaks asjad korda saada enne kui veel hullemaks kõik läheb. Hetkel on mu võla koorem 4000 eurot millest vast 1000 peaks makstud olema aga praeguse tempoga ei saa ma makstud kõikke selleks ajaks kui emapalk läbi saab.ja kui tööd selleks ajaks või kõigetähtsam lasteaeda saanud läheb kõik jälle allamäge. Ma teen endast kõik et saaksin enda lastele elu tagasi mida nad väärivad. Ma tõesti palun et ma leiaks kasvõi ühe hea inimese kes mind kuulaks.. Või kellegi kes kes saaks mulle pakkuda võimalust teenida kodus või lapse kõrvalt. Või kedagi kes mõistaks et teen mis suudan aga vajan abi. Tõesti tahan näha et meie ühiskond oleks rohkemat kui solvangud ja parastamised. Ma palun mitte hakkata mulle siin kohta kätte näitama või muud. Hoidke oma eneseväärikust. Olen kõigest inimene kes on eksinud. Kas ma olen võimalust väärt? Loodan et olen. Loodan et kuskil on keegi kes mind veidiki mõistab.kui on võite mulle kirjutada ja kõikke küsida. Kui aga ei siis palun ärge tulge mõnitama.ma tõesti palun sest kui te ei saa minust aru või ei mõista et räägin sellest vaid oma laste nimel siis kahju. Kõik pole ühesugused ja kõik ei õpi oma vigadest. Ma olen õppinud. Ärge uskuge kui ei soovi.. Aga palun ärge pange mind teistega ühte patta kui te mind ei tunne. Miks see jutt siin lõpus küsite? Sest olen küllaga lugenud neid kommentaare kui petlikud ja ahned jne on. Teen vea et ikkagi postidades kuigi kardan sama reaktsioon? Võib olla. Aga tahaks uskuda et on ka inimesi kes pole nii õelad ja saavad mulle kasvõi nõu anda.. Päikest ja lootust et headus on olemas

noo 17. jaanuar 2020, kl 11.39
Huvitav, kirjutad ainult endast ja sellest kuidas emapalgast maksad ja kuidas üritad jne. Aga kahel lapsel on ometi isa ka olemas, kus tema poolne panus on? Mainid ainult korra, et jäi töötuks, aga edasi? Ei ole võimalik, et normaalne terve mees mingit tööd ei leia, seega pole mõtet halada, et ainult sina pead pingutama, kas mees on lihtsalt diivanikaunistuseks või? Ei teki mingit soovi aidata, kui kusagilt ei paista, et mees ka omalt poolt kuidagi panustaks, et august välja saada.

küsimused 17. jaanuar 2020, kl 15.47
Aga kuidas tekkis võlg 4000 eurot, kui ei olnud ometi töötu, said sünnitoetust ja emapalka. Kuhu see raha siis kulus? Ja kust tekkis kohtutäitur su ellu? Ja kus on laste isa?
Kas lihtsalt raiskasid raha ära ja maksud jätsid maksmata?

Pelglik 17. jaanuar 2020, kl 20.02
Lapse isaga suhted keerulised.. Asjad läksid käest kui peale viimast töötuks jäämist hakkas rohkem jooma. Hetkel töötab soomes ja näen teda aru harva. Raha võin ju küsida aga jh saadab mingi 100 vahest. Ehk siis plaan on lõpetada kõik ja alimendid peale panna. See aga võtab ka oma aja ja mida sealt väga saada on kui nn töötab mitte ametlikult.. Põhimõtteliselt siis üks omaasjades.. Ei ole just palju mida kulutada kui saad haiguslehel olles 450 eurot kuus koos lasterahaga...üür juba koos lisadega 400 suvel ja talvel umbes 500..emapalka saan 600 pluss lasteraha. Võiks ju teha avalduse et kõik oleks maksuvaba ehk siis täituri poolt mitte puututatav aga üritan maksta niipalju kui saan. Ma ei õigusta ennast millegiga. Läks raskeks ja arvestasin valesti. Olen selles tõesti süüdi ja ei otsigi siin inimesi kes mulle miljoneid viskaks vaid nagu enne kirjutasin tore kui leidub inimesi kes sooviks aidata. Kasvõi üks kes saab aru mis seisus olen või inimene kes on olnud selles seisus ja oskab aidata. Tervet eraelu ei sooviks siin kõigi ees lahata vaid olen nõus rääkima nendega kes tõesti huvituvad ja oskavad ehk kasvõi tööd pakkuda mida saaksin hetkel teha. Vb vajangi vaid inimest kes mõistaks mida läbi elan. Ma ei tea enam tean vaid et tunnen et lämbun kuna ei oska enam midagi teha et saaksin midagi oma lastele lubada.

noo 18. jaanuar 2020, kl 11.31
eelkõige alustagi sellest, et laste isalt elatis välja nõuda, nüüd on juba mitmesuguseid mõjutusvahendeid, et sellised tolgused ka maksma panna. Näiteks juhilubadest ilmajäämise hirm võib nii mõnegi maksma panna, samuti plate peale minek jne. Kui tegutsemise asemel ainult halada siis muidugi ei saa midagi. Ei saa ikka nii, et issike las hõljub nagu lilleke oma musta teenistuse otsas ja võlgu aitavad maksta võõrad heasoovijad.
Räägid, et maksud oled ära maksnud - no kustkohast siis veel need üüratud võlad tekivad? ilmselt peaksid õppima kõigepealt majandama, et raha näppude vahelt minema ei haihtuks, muidu on ka igasugune abi sulle nagu põhjata kaev, kuhu võib rahasid lõpmatuseni valada.

ma ka ei saa aru 18. jaanuar 2020, kl 14.45
Emapalk 600 pluss lasteraha... Ja tuhandelised võlad? No kust need tekivad? Mida ostetakse?
Arvutasid valesti? Kas kohe nii valesti, et tuhanded jäid võlgu? Ja kuidas üleüldse said nii suured võlad tekkida, kui sissetulekud polnud suured? Arutud kiirlaenud????
Ja alimentide nõudmine ei võta mingit aega, ära aja kägu. Kohe väga kiiresti käib see. Ning kui isa ei maksa, siis maksab toetusraha riik.

Mis kasu on sinu toetamisest, kui sa üleüldse arvutada ei oska? Ka see raha sulaks sul näppude vahel, sest "arvutad valesti"? Ja alimente küsida ka alles "plaanid" - kui kaua veel plaanid? Seega ei ole sa ise mitte midagi ette võtnud, et rahalist olukorda parandada.

Üldiselt - ära aja pada, vaid kirjuta ausalt, kuidas olukord on. Ehk siis veel keegi aitakski, aga sinu praegust käojaani ei usu keegi.

printsess Rudolf 25. jaanuar 2020, kl 10.38
Ma ei saanud täpselt aru, kes need karmid inimesed on?

Anabell 30. jaanuar 2020, kl 21.48
Tere, kuidas oleks võimalik Teiega ühendust saada?

K 30. jaanuar 2020, kl 23.37
Kui sa natuke loeksid ja numbrid kokku lööksid saaksid ka aru, et see raha pole niisama kulutatud. Ta kirjutas et pidi juba raseduse ajal haiguslehele jääma ja sai haigusrahasid pluss lasterahad 450€ üür suvel 400 talvel 500. Minu arust on ilmselge et enne ostetakse lastele toit lauale kui makstakse üüri. Sellest summast ei jää ju toidurahagi kui üür ära maksta. Tean omast käest kui raske võib rasedus olla ja tõesti sa ei oska arvestada et pead töölt varem ära tulema kui ettenähtud.

Kurb on lugeda kui kriitilised nii paljud on ja ei näe mures inimest kui ta abi palub.

see on üks susserdus 31. jaanuar 2020, kl 09.34
Ja kuhu kadus emapalk? Haiguslehel oldi paar kuud ja siis hakkas emapalk jooksma. Seda enam, et "Käisin ka mõnel hooaja tööl kuni sain" - järelikult ikka kogu raseduse aja haige ei oldud. Kuhu "mutiauku" see siis kadus, et need paarikuised võlad makstud ei saanud?
Miks laste isa tööle ei läinud? Miks elatisraha on välja nõudmata? Lapse isaga suhted keerulised, aga ometi tehti temaga laps.
Kogu aeg kirjutatakse, et "põhiasjad said makstud" - no kust siis need tuhandelised võlad? Mida osteti tuhandete eest?
Põhiline jutt, et arvutas valesti. No mida ta siis valesti arvutas?

noo 31. jaanuar 2020, kl 09.37
K Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui sa natuke loeksid ja numbrid kokku lööksid saa
> ksid ka aru, et see raha pole niisama kulutatud. T
> a kirjutas et pidi juba raseduse ajal haiguslehel
> e jääma ja sai haigusrahasid pluss lasterahad 450
> € üür suvel 400 talvel 500. Minu arust on ilmselge
> et enne ostetakse lastele toit lauale kui makstak
> se üüri. Sellest summast ei jää ju toidurahagi kui
> üür ära maksta. Tean omast käest kui raske võib r
> asedus olla ja tõesti sa ei oska arvestada et pead
> töölt varem ära tulema kui ettenähtud.
>
> Ku
> rb on lugeda kui kriitilised nii paljud on ja ei n
> äe mures inimest kui ta abi palub.

Kurb on, kui inimesed elavad kaugelt üle oma võimete ja siis halisevad, et ei saa hakkama. Kasvõi seesama üür - no miks peab elama nii kallis elamises, kui rahakott ei kanna? Elamist võib leida tunduvalt odavamat, kui natuke vaeva näha ja mitte ainult luksust-mugavust taga ajada. Jään endiselt seisukohale, et siin on endal väga palju ära teha, et oma olukorda parandada. Kõige lihtsam on muidugi niisama istuda, haliseda ja toetusi kaubelda. Paraku ei paista hädalise jutust kusagilt, et peale foorumis hädaldamise ise oleks püütud midagi ära teha.

printsess Rudolf 31. jaanuar 2020, kl 14.24
K Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui sa natuke loeksid ja numbrid kokku lööksid saa
> ksid ka aru, et see raha pole niisama kulutatud. T
> a kirjutas et pidi juba raseduse ajal haiguslehel
> e jääma ja sai haigusrahasid pluss lasterahad 450
> € üür suvel 400 talvel 500. Minu arust on ilmselge
> et enne ostetakse lastele toit lauale kui makstak
> se üüri. Sellest summast ei jää ju toidurahagi kui
> üür ära maksta. Tean omast käest kui raske võib r
> asedus olla ja tõesti sa ei oska arvestada et pead
> töölt varem ära tulema kui ettenähtud.
>
> Ku
> rb on lugeda kui kriitilised nii paljud on ja ei n
> äe mures inimest kui ta abi palub.

Küsin otse - miks peaks olema kurb kui inimene teeb teadlikult lapsed, omamata kidlat elukohta? , ja veel kaks tükki - miks?
Kui juba enne lapsi oli raskusi, mismoodi need laste saamisel küll väheneda võiksid?
Minu meelest täiesti vastutustundetu käitumine, aga vot süüdi on "karmid inimesed"?

R26 31. jaanuar 2020, kl 14.49
Tere, kuidas oleks võimalik teiega ühendust saada. Pole ma rikas ja ei suudaks aidata kogu võlga tasuda, aga vb saan aidata lapsi hoida kui tööampse teed või nõu ja kuulamisega toeks olla. Usun, et sul on raske ja me kõik mõnikord teeme valesi valikuid ja satume raskesse olukorda. Mul nii kurb kuulda, et kui raske sul on. Tahaks tõesti kuidagi aidata. Kui vanad sul lapsed on, vb saab kasvõi oma lapse riiete jne aidata. Kus kandis elad?

Lapsevanem 01. veebruar 2020, kl 19.42
Tahaks ka aidata!

Jälgija 01. veebruar 2020, kl 22.26
Teemaalgataja email kättesaadav kui tema nimele vajutad.. Ehk abi sellest

Rainis. 08. veebruar 2020, kl 22.49
Tere.Inimestega suheldes on hea kuulata kuidas jutu käigus antakse mõista,et elu on raske ja kee-
ruline kuid annan mõista,et asjad pole üldse nii hullud kui sisimas mõeldakse.Elu on elamiseks äärmiselt hea ja seda tuleb elada täiel rinnal olenemata takistustest ja päev korraga ja mis aitab
veel sellele kaasa kui oleme üksteise vastu ausad ning võtame elu täie armastusega ning positiivselt.Kuigi meil kellegile pole looduse poolt kaasa antud seda unistuse elu nagu soovime ja
tuleb leppida reaalsusega ehk tõusude ja mõõnadega,sest see on elu loomulik tsükkel.Jõgi voolab
omasoodu ilma käskude ja keelduteta ning mina ise elan ehk üritan samamoodi ehk looduserütmis elada ja tunnen ennast sisimas suurepäraselt kuid palju vajab veel parandamist.Tulen elu teema juurde tagasi.Mitte elu ei ole raske ega keeruline vaid elu elatakse ise umbsõlme.Kui inimesed teadvustaksid sisimas endale kahte mõistet-olemine ja omamine
ning tuleksid veidigi kahe jalaga maa peale siis ehk muutub meie sees ka midagi.

kaine 10. veebruar 2020, kl 19.13
1) pöördu oma kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole -- taotle sotsiaalkorterit ja võlanõustamist
2) kallist üürikorterist pead kiiresti välja kolima
3) laste isalt nõua kiiresti elatisraha välja
4) müü maha kõik, ilma milleta on võimalik elada
5) ära looda annetustele (v.a kasutatud lasteasjad)

Sama seis 05. märts 2020, kl 15.40
Olen ka omadega täiesti pekkis.. Ei hakka ilusama. Mees on joodik ja kasiino sõltlane. Mul tänu temale 5000 võlgasid kaelas. Kõik nõuavad ja tahavad. Endal elu isu otsas sest ei näe lahendust. Life is a bullshit.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!