Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
terve kogukond noori otsib paika, kuhu ümber asustuda...

skeen 20. jaanuar 2013, kl 19.10
Imelik tuleb minu jutt, aga jah, peame midagi muutma, siia eestimaale enam jääda pole võimalik. Kahju küll, aga muud üle ei jää.. Tahaks oma lapsed üles kasvatada, tahaks ikka ise ka elada ja tahaks vaimselt tervena oma elupäevad kord lõpetada, mitte enne hulluks minna.

Meie seltskond on kirju - meie seas on kõrgharitud inimesi, on häid töötegijaid, on suuremaid nutikaid kooliealisi, on alles veel üsna tillukesi ilmakodanikke. Kaasa võtaksime ka osad vanemaealised, kes on nõus meiega tulema.
Ei tahaks neid siia maha jätta, sest kui me siit lahkume, siis igaveseks.

Olukord tekitab meeletut kurbust ja me ei tahaks seda ümberasustumist, aga jah, ei jaksa enam seda ülekohut ja valet taluda.
Elu on liiga lühike ja elame vaid korra.

Palun teid, kirjutage, kes kus tahes maailma paigas, palun teid, kes veel Eestimaal, kuid samasid mõtteid mõtlevad ja samu plaane sepitsevad, võtke ühendust. Kes teab, võib olla sobiksid meie plaanid ja teekond kokku.
.......ootan vastuseid ja mõtteid.....

... 20. jaanuar 2013, kl 19.36
minge maale ja tehke oma kommuun, no nagu seal siberis see vissarionlaste oma, eestis peaks see hulga lihtsam olema kui siberi karmis kliimas

skeen 20. jaanuar 2013, kl 19.49
Arutasime ka sellist võimalust, et siinsamas meie oma maal teha kogukond. Mitte vissarioonlik, aga ikkagi.
Enamus meist lahkuks siit maalt jäädavalt siiski.
Liiga solvunud ja liiga alandatud on inimesed.

Raske on ju oma tundeid muuta, kui sind on kaua alandatud ja sel ei paistagi lõppu tulevat, aina hullemaks muutub.

... 20. jaanuar 2013, kl 19.58
sellist maad sa ei leia kus on hea kuningas kes kõigi palveid täitma äkki hakkaks, igalpool on omad probleemid. Eestis seni õnneks veel inimestele ruumi on, ei usu et kuskil tiheasustaud metropolis mingi õnn ootamas on

? 20. jaanuar 2013, kl 19.58
Mis või kes siis teid nii hirmsasti alandanud ja solvanud on ,kas a la Ansip või midagi isiklikumat?

elu 20. jaanuar 2013, kl 20.00
ei oota teid kusagil õnn. endal ka kogu elu ummikusse jooksnud. nagu üksi oleks maailmas. kommuuni elu oleks lahendus. kasvõi tallinnas üürida mingi maja, et oleks elaks palju erinevaid inimesi ühe katuse all ja toetaks üksteist. üksi on ikka väga paha elada.

midagi seesugust 20. jaanuar 2013, kl 20.33
http://www.misso.ee/index.php/noored-mainmenu-120/77-tule-maale-uudistevoog/700-nopri-talu-peremehe-tiit-niilo-avalik-poeoerdumine
võib olla on seal juba kõik kohad täis, aga Eestimaal on tühja maad veel küllalt, kui otsimisega vaeva näha, välismaa on välismaa... muidugi pole paha enne ka Austraalias pisut pappi kokku lükata. Oleksin noorem ja tervem, ise just nii teeksin. muide mul üks lähisugulane elaski mõnda aega Austraalias, tegi farmitööd. pani hoolega raha kõrvale, et Eestis kodu rajada, aega ja tööd on veel palju vaja, aga algus tehtud.

skeen 20. jaanuar 2013, kl 20.44
Mind nt pole otseselt keegi alandanud, aga kaudselt alandab mind kogu meie elukorraldus.
Kui ma ikka näen, mis toimub paljude inimeste eludega, tunnetan nende hingevalu, siis ausalt, valus on olla. Kohe füüsiliselt hakkab valus.

Siiani ma ei mõelnud ka, et tahaks kuhugi ära, aga juba mõtlen. Võibolla mitte niivõrd kuhugi kaugele, aga lihtsalt tunnen, et lämbun siin. See siis minu tunne selline.

Aga jah paljud meist, kes me oleme plaane teinud, tahaksid lihtsalt minnagi lõplikult siitmailt.

Ajaloost ju ka paljud rändrahvad lihtsalt läksid, asustasid uusi paiku. Elu sundis takka.

Pole rõõm elada oma armsal esivanemate maal ja näha iga hetk, mis siis toimub tegelikult. Näha ja kuulda, kes on meil poliitika juures, no peab täiega tuim elukas olema, et sellest rahulikult mööda vaadata.

Tean aga jah, et egas polegi sellist paika, kuhu õnnelikuna maanduda. Vast kuskil asustamata saarel ehk.
Veidike unistuse moodi kipub see meie soov olema, aga muuta tahaks tõesti midagi.
Kindel on ka see, et me ei taha siia jätta maha oma vanemaid. Mis südamega nad siia jääksidki ja loomulikult, mis südamega nad siit igaveseks lahkuksidki?!

Keeruline ja raske olukord.

Või ehk siiski -- hakkaks siinsamas oma maal koguma kogukonda ja liitma inimesi, kel selleks soov...
Kuhu peaksin sellise mõtte üles panema, et soovijatega kergem oleks suhelda???

elu 20:00 - sinuga ma räägiksin.

elu 20. jaanuar 2013, kl 21.40
nagu minu mõtted. "peaga vastu seina"lugu. läheks igalepoole-aga sein tuleb vastu. arvasin, et mina üksi niisuguste mõtetega, aga tuleb välja, et veel...
olen kommuuni mõtteid mõlgutanud, aga...teostatav või on see lihtsalt üks ilus unistus - ei tea. selge on, et kommuunis elades ei tunneks inimesed, et nad nii fcuking üksildased on.
ja nii möödub elu...

hisp 20. jaanuar 2013, kl 22.18
arutasin mottes,kuhu sellist kogukonda teha.....noh,eks sinna ,kus juba palju eestlasi koos ja soelale jai austraalia. see ju immigrantide maa ja soe veel pealegi.noortele viisa isegi voimalik saada.kohapeal olles ja jalad alla saades,saab ju vanemad ka sinna tuua.eeliseks on samuti inglise keel seal ja suured palgad. veel sobiks argentiina,aga seal on juba hispaania keel.samuti on seal raskem jalgu alla saada.ise olen hispaania eluga kursis ja seal kyll pole see asi nii lihtne,sest koik vabamad kohad mustlaste poolt hoivatud.nyyd juba on ka palju rumeenia mustlasi igal pool.

skeen 20. jaanuar 2013, kl 22.24
Mina olen ka kogukonna mõtteid üsna pikalt heietanud.
On igasuguseid versioone mu peast läbi käinud ja lausa ime, et see soov siiani veel alles on.

Kui nüüd mina nt lööksin lahku neist, kes kindlapeale meie pundist siit lahkuda tahavad, siis oleks vaja liita siin elavaid sarnaste mõtetega inimesi, otsida uusi .

Võõrsil oleks see eelis, et me alustaksime kõik ühelt joonelt, oleksime enamvähem võrdses seisus.

Kui siin teha, siis on hoopis teised nipid asjal.
Aga kindel oleks nii siin kui kuskil mujalgi, et suudetaks ja tahetaks ühiselt tegutseda valitud suunas ja see oleks üks ülimalt hästi toimiv keskkond igas mõttes.

Kus kandis sa, elu, elad?

skeen 20. jaanuar 2013, kl 22.41
hisp:

Jah, me ka oleme mõelnud Austraaliale, aga kas ikka on kohe sedasi, et hopsti, terve jõuk võõramaalasi lendab platsi ja korras ja edasi veel toob esivanemad ka kohale.
Kardan, et see saaks keeruline olema.
Ei tea muidugi.

Hispaania keele ehk õpiks ka ära. Kunagi ju rändasid eestlased Brasiiliasse ja mujale L-Ameerikasse, sõja ajal. Mu sugulasigi läks sedasi sinna perede viisi. Praeguseks neist, kes läksid, pole alles enam kedagi ja nende järglased seal segunenud juba. Side katkenud nendega.

Austraaliast ka leidsin sugulasi, kes ammu-ammu sinna läinud, eelmise sajandi vahetusel juba. Uurisin sugupuud ja sedasi nad avastasingi, muud ei tea neist ka.

Eestlane saab hakkama, olgu, kus tahes, ma arvan niimoodi. Tuleb vaid tahta ja selge sihiga asi kätte võtta.
Mulle meeldib ühiselt teha, aga kas ka enamusele see meeldib, ei tea ju?!

HÜVA NÕU 21. jaanuar 2013, kl 00.05
Ükskõik, kuhu te minna plaanite, aga oma heaolu huvides ärge unistage, et kuskil kaugel keegi eestlane või kauge sugulane teid järje peale aitab.
Ma tahan ka ära ja sisendan lastele juba aastaid, et teie elu saab olema väljamaal, aga tean juba ette, et seal ei ole lihtsam, vastupidi, raskem, aga point ongi selles, et raskustes inimene kogub oma viimse jõu ja veab end pasast välja....siin see millegipärast ei õnnestu.

hisp 21. jaanuar 2013, kl 00.28
harilikult pereinimestel laheb mees kolm kuud enne kohale.selle ajaga juba jouab ringi vaadata ja asjadega ennast kursi viia,ka t66otsa leida.pikemat aega ette minnes voib juba moni v66ras naine silma hakata.siin,hispaanias, nii monigi elas silla all,et yyriraha kokku hoida(see muidugi on juba aarmus).

Uni 21. jaanuar 2013, kl 05.00
Unistajad

omapäi 21. jaanuar 2013, kl 16.20
Kõigest muust saan aru, aga miks on oluline, et peab alustatama "kõik ühelt joonelt", et oldaks "enamvähem võrdses seisus"? Kui juba eesmärgiks võtta, et kellelgi ei tohi olla kellegi ees mingeid eeliseid, siis see töötab isegi võõrsil n-ö nullist alustades vaid lühikest aega. Midagi ei ole teha, inimesed lihtsalt on väga erinevad.

just 21. jaanuar 2013, kl 22.42
Mind häiris see ühelt joonelt alustamine ka ....mis siis saab, kui keegi teist osutub kiiremaks ja edukamaks?

hisp 21. jaanuar 2013, kl 23.35
palju infot austraalia kohta leiab trip.ee lehelt

skeen 21. jaanuar 2013, kl 23.35
mind ennast ka jäi see sõnastus segama, sest see polnud see, mida mõtlesin.
Ühelt joonelt tähendab seda, et kui võõrsil, siis oleme kõik ju seal võõrad ja alustame võõras kohas uut elu nagu kogukond just algul nullist, enamvähem võrdses olukorras ja seisus.

Muidugi oleneb, millele see kogukond üles ehitada, kas lihtsalt uue elu alustamiseks vaid või lihtsalt tugevaks ühenduseks tuleviku jaoks.

Palju variante on ju.

Õnnestunud kogukonda ongi ju võimalik luua vaid ligilähedaselt sarnaste arusaamade ja soovide ja visiooniga inimestel, vähemalt esialgu ja kui siis keegi kuskilt leiab, et temalegi just sarnane elustiil sobib, siis palun, olgu lahke ja liitugu...

Eestis mulle tundub asi komplitseeritum, sest siin on igal meist oma hetke elu ja sellist kogukonna elu luua, ma ei tea..

Aga mõte tuligi sellest, just see kogukonna mõte, et inimesed on kuidagi omaette jäänud, suheldakse muudmoodi, mitte otseselt.
Aga meie arvame, et inimene vajab otsest suhtlemist, et ennast mitte üksi, õnnetuna, hüljatuna tunda ja kõrvalolijana.
See liidaks ja looks rõõmsa koostegemise, vähemalt nii arvame hetkel, aga kes teab, kuidas tegelikult asi toimima hakkaks.

omapäi 22. jaanuar 2013, kl 02.05
Teie idees rõõmsast koostegemisest on midagi väga ilusat, rikkumatut ja heas mõttes natuke naiivset, mis Eestis kipub juba eos kaduma või hirmsasti tümitada saama... Just sel põhjusel meeldiks mulle, kui teie plaan õnnestuks. On tõesti nii, et ümbritsev keskkond mingil määral "loob" inimesi, st see, mis Eestis mitmel erineval põhjusel üsna võimatu tundub, võib muus keskkonnas teostuda, kuna teostajad on ise muutunud ja/või keskkond soodsam. Ja tõsi on ka, et ära kolides see lausa füüsiliselt haiget teinud lämbumistunne kaob. Võõra maa probleeme alguses ei tea ega tunne ja kui tundma hakkad, siis ei ole päris sama valus.

lahkuja 22. jaanuar 2013, kl 09.00
Minagi lahkun oma perega(mina ,mu abikaasa ja meie laps) niipea kui võimalik,plaan on enne jaanipäeva siit lahkuda.
Õde oma perega juba ammu läinud.Meie veel üritasime siin aga mis teha,tuleb meigi minna.Eetimaa mu kodumaa kuid....
Minu sugulastest on veel siin käputäis ja nemad vaatavad ka kuhu minna.
Samuti vend oma perega tahtis lahkuda kuid jäid hiljaks,lapsuke sündis enneaegselt ja nüüd peavad ootama.
Kui meie oleme läinud ja järjele saanud siis aitame ka neil lahkuda.On hea kui keegi on juba ees ootamas.
Mulle teie mõte meeldib ja loodan,et see ka õnnestub.
Ja tõsi see on,et Eestlane saab alati igal pool hakkama,Eestlase jonnakusega ja kindlameelsusega.
Edu meile kõigile :)

Nneka 22. jaanuar 2013, kl 10.50
Tjah, ühest otsast saan küll aru, mida siin mõeldakse.
Teisest küljest, pigem oponeeriks pisut neid mõtteid.
*Suhtlemist ei ole? Aga sa ei pea ju kuskil anonüümses foorumis suvaliselt mingeid aktsioone korraldama, et saada mõnusat vahetut suhtlemist. Loo mingi kohalik klubi, nt. heategevuslik. Mine naabritele appi, korralda mõni üritus...Tundub, et sul pole lihtsalt sõpru
*Majanduslik ja poliitiline pool meil lonkab tõesti kahte jalga, aga siiski, enamikes nn välismaa riikides pole ka asi kuigi roosiline. Noh, Austraaliat ei tea kommenteerida, seal vist tõesti lihttööliselt üsna mõnus elu ja hea kliima. Aga nt. Hispaanias on päris palju streike olnud viimasel ajal ja tööpuuduse probleem siiani olemas.
*Kogu jutt kommuunidest jms. meenutab kangesti mingit hipiajastut või nostalgilisi mõtisklusi kommunismist... Mis saab siis, kui sinu ambitsioonid, haridus ja töökus on peajagu kõrgemad teistest kommuunielanikest? Oled tõesti nõus ühise asja nimel rabama, kui pooled elanikest lihtsalt lulli löövad

Kokkuvõttes ma loen välja, et mõnel on lihtsalt natuke villand ja tahavad suurt muutust oma ellu, et oleks uusi väljakutseid, uus keskkond ja uued sõbrad. Reaalsuses saab seda asja ka siinsamas Eestis korraldada, aga loomulikult see välismaale minek annab mõttele justkui uut vürtsi ja eks tõesti, paljudes maades on veidi rohkem võimalusi. Eriti kui võrrelda lihttööliste elu.

elu 22. jaanuar 2013, kl 21.21
elab tallinnas põhimõtteliselt ja jälgib teemat.

kus kandis see nn. noorte kogukond koos käib? ja kui noored siis valdavalt 20+ , 30+ ja edasi...sest elu ka ju noor ja ilus, ainult, et edasi klassist- mõiste noor on ju suhteline.

ühesõnaga euroopa vabatahtlike ja austraalia puuviljanoppe uksed on elu ees juba suletud.

ei tahaks kuidagi autopiloodi peal edasi põõsas kükitada ja vaadata kuidas elu möödubki.

et siis kvanthüppeks valmis, teaks ainult, kuhupoole tõugata..

sceen- toida tuld! unistamine pole siin riigis veel keelatud...

elu 22. jaanuar 2013, kl 21.24
skeen-toida tuld. vabanda, et nime valesti toksisin. sry

juba 23. jaanuar 2013, kl 10.51
ära tüütab see hala

Kutsun kõiki huvilisi... 23. jaanuar 2013, kl 11.54
Leidsin selle mõtte siit ja tundsin ära idee, mis minul oli mõtteis juba aastaid tagasi. Siis kui muru oli veel Eestis rohe-roheline ja päike paistis paljudele ka öösel.. Praeguseks on siis selge, et seda riiki ja mugavat elu on vaid 20000 riigiametnikele, enamuses lehma lellepoegadele, keda ülejäänud orjarahvas ehk maksumaksja peab oma olematu sissetulekute najal üleval. Huvitav on jälgida asjade kulgu, sest väljaränne kasvab kui veerev lumepall sulalumel. Iga aastaga ehk iga ringiga kahekordistab eelnev.. Mina arvan nii, et kõigepealt tuleks luua huviliste ring ca 100-st inimest, võrdväärselt meestest ja naistest, et oleks mingi tasakaal. Kindlasti peaks kogukonna koht baseeruma soojal maal, kus toidukorv kordades odavam ja kõik kättesaadav ning tervisele vitamiinirikas. See garanteerib erksuse ja hea tervise, mis on sellise ettevõtmise puhul esmavajalik. Pakun omaltpoolt välja tasuta interneti foorumi ja keskkonna loomise, kus oleks võimalik arutada algatuse edasist käekäiku ja vahetada mõtteid. Ehk alustame internetist, kuhu loome oma algatuse platvormi "Uus Eesti kogukond", mis oleks kättesaadav kõikidele kaasmõtlejatele. Kõikidel huvilistel palun kirjutada mulle mailile uuskogukond@gmail.com ja samas pakkuda välja ka nime idee uue kogukonna portaali domeeninimele. Kui saan kokku sada huvilist, siis avan omal kulul ja initsiatiivil kaasaegse kodulehe, kuhu koondame kõik huvilised kellega loome manifesti ja pöördume ehk hiljem väljavalitud riigi valitsuse poole, et eraldatakse ehk riikliku toetust ja miks mitte ka maad. Samas koondame esimese algatusgrupi ja läheme oma uut kogukonda uuele maale asustama.. Aitab sellest ekskommude terrorist meie esiisade maal! Kerigu nad oma parteide ja ülistuslauluga kuu peale...

Kutsun kõiki huvilisi 23. jaanuar 2013, kl 13.22
Kõigele eelnevale veel lisaks, et kontakteeruda võivad kõik kaasmaalased, kus iganes maailma nurgas te elate. Kuniks käivad eluliselt otsingud, oleme siiski vabad nii mõtteis kui asustuses, mis võivad uute väljakutsete saabudes muutuda. Kuigi paljud noored ja vanemad on leidnud endale koha, kus elatist teenida ja tunda ennast inimväärsena siin maamunal on palju ka neid, kellel siiski kas üksindusest või mõnest muust olustikust siiski tühjus hinges ja igatsus millegi OMA järele. Ootaks reageerinuid iga ala inimestelt - nii kõrghariduse omandanud, loome-ja kultuurikallakuga, meditsiini-ja sotsiaalhariduse omandanute, keeli valdavate, samuti ehitustööd tundvate kui niisama hakkajate noorte poolt. Me kõik oleme vajalikud, uks ühele-teine teisele oma oskustega. Nagu eelmises postituses ma mainisin on plaanis luua keskkond Internetis esmalt konkreetsetele huvilistele, keda hiljem saame esitleda kui kogu kommuuni idee algatajateks ja loojateks. Lisaks ideele enesele on plaan teadvustada algatust ka maailmale nii inglise kui hispaania keeles. Algatusgruppi oleks seega vaja ideeliselt aktiivseid inimesi nii noorte kui ka elukogenenud inimeste seast. Lihtsalt infovahetuse, ideede ja konkreetsete algatuste mõttega algselt. Huviliste koondumisel on ka omaltpoolt välja pakkuda idee ja kogu algatuse konseptsioon, mis võiks sobida paljudele kaasmaalastele kus iganes te hetkel ka ei viibiks. uuskogukond@gmail.com

ah soo? 23. jaanuar 2013, kl 14.42
Inimesed tahavad kolida kuskile võõrsile, et seal luua omaenese (eestlaste) geto?

No sellega ei tohiks ju probleeme olla. Mitte kuskil ei võta põliselanikkond immigrante kohe avasüli vastu ja hoiab üsna pikalt distantsi. Võõrad võivad rahus omaenese maailmamullis elada, eriti, kui nad ise ei ole huvitatudki uue kodumaa elanike ja eluoluga tihendamalt seotud saama.

Ja see lause, et "alustame ühelt joonelt...." Hoidku, et kellelgi paremini minema hakkab. Kadedus on sinna kogukonda juba sisse kodeeritud.

geto 23. jaanuar 2013, kl 14.49
inimesed on juba massiliselt kolinud võõrsile ja järjest enam neid lahkub.. miks mitte hoida kokku, meid niigi vähe. talud ja maakohad on nagunii juba tühjad ja kas hädasolijad peaks siis kolima venekeelsesse getosse tallinna? mis seal ees ootab? valideerimine ja näriliste loosungid, muud ei midagi. põgenemine vaesuse eest on paratamatu...

hehh 23. jaanuar 2013, kl 19.26
See on selline karjakäitumine. Mäletate kooliajast kui esimene kontrolltöö ära viis ja välja läks, siis hakkasid kõik nihelema ja üleapea kaela tirinal järgi kiirustama. Praegu sama. Meedia klopib seda minemist vahtu ja ullikesed kibelevad - tahaks kaa.

Eestlased jäävad eestlasteks. Tee see oma kommuun, aga ikkagi tekivad varsti samad pinged ja alati tekib mingil osal viha liidrite suhtes.

Meenub ühe Siberisse küüditatud naise raamat ja kirjeldused kuidas eestlased mingis x külas ei hoidnud üldse kokku ja pigem üksteisele pasunasse panid. Ausalt öelda võttis suisa naerma, sest kõik mida eestlaste kohta kirjeldati, see kõik on praegu täpselt sama. Me olema sellised, parem võtke huumoriga eestlase vingus olekut.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!