„EESTI ESO” | Alar Tamming ja ayahuasca – kuidas suurärimees Brasiilias šamaanide võlujooki proovis?

 (8)
„EESTI ESO” | Alar Tamming ja <em>ayahuasca</em> – kuidas suurärimees Brasiilias šamaanide võlujooki proovis?
Taavet Kase ja Alar Tamming

Ayahuasca ja kõikvõimalikud psühhedeelsed ained pakuvad inimestele järjest enam huvi. Mida rohkem tehakse uuringuid ja mida rohkem info levib, seda enam saadakse aru, et sellised ained pole narkootikumid, vaid pigem tuhandeid aastaid kasutusel olnud ravimid.

„Eesti esos” käis külas valuutavahetusettevõtte Tavid suuromanik Alar Tamming, kes rääkis oma kogemusest ayahuascaga. Ayahuasca on Lõuna-Ameerika šamaanide poolt kokku keedetud taimetõmmis, mida juues võib kogeda inimest raputavaid kogemusi. Võiks isegi öelda, et müstilisi kogemusi.

Enne Brasiiliasse minekut suhtus Alar igasugustesse ainetesse nagu iga teinegi – kõik on narkootikumid, kõik on halvad. Toona õppis mees psühholoogiat ja läks ayahuasca-rituaalile puhtalt teaduslikust huvist. Pärast kogemust sai ta aga aru, et tegemist pole tavamõistes narkootikumiga ning kindlasti ei saa selliseid asju tarvitada lihtsalt lõbu pärast. Psühhedeelsetesse ainetesse tuleb suhtuda austusega, need õpetavad meid. On õpetanud juba tuhandeid aastaid.

Ayahuasca aitas Alaril paremaks inimeseks saada. Ta sai aru, kui palju on inimestele haiget teinud. Eelnevalt elas mees justkui elevant portselanipoes.

Lisaks Alari isiklikule kogemusele tulid jutuks ka teised psühhedeelsed ained – maagilised seened, kanep, LSD, DMT, MDMA jne.

Seotud lood:

Kuula saatest põnevat arutelu!


Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee