„EESTI ESO” | Mustkunstnik Kevinski. Iidsest nõiakunstist tänapäeva mustkunstini

 (1)
KUULA SAADET
„EESTI ESO” | Mustkunstnik Kevinski. Iidsest nõiakunstist tänapäeva mustkunstini
Kevinski ja Taavet Kase

Mustkunst on ääretult müstiline maailma ning sellega tegelevad väga vähesed. Eesti üks omanäolisemaid mustkunstnikke Kevinski käis „Eesti eso” saates rääkimas, kuidas ta mustkunstini jõudis ja mida see maailm endast kujutab.

See on tõsi – oleks aeg natuke varasem, viidaks Kevinski tuleriidale ja pandaks põlema. Mustkunsti on seostatud musta maagiaga ning üleloomulike võimetega. Tänapäeval on mustkunst osa meelelahutusärist, kuid niimoodi pole see alati olnud.

Mustkunstnik Kevinski ei tegele klassikalises mõttes mustkunstiga. Ta seob enda etendustesse elemente mujaltki. Näiteks loeb ta pealtvaatajate mõtteid (vähemalt tekib selline illusioon), ennustab tulevikku ja viib inimesed psühholoogilisele rännakule, kus saab kogeda midagi müstilist.

Kevinski tahtis juba väiksest peale võluriks saada. Ja mingis mõttes võib öelda, et saigi. Kuidas ta selleni jõudis, võib täpsemalt kuulata juba vestlusest.

Tema etendused, elufilosoofia ja suhtumise üleloomulikku maailma võib kokku võtta nii: elu pole probleem, mida lahendada, vaid müsteerium, mida kogeda.

Mustkunst on eesti keeles ilus sõna: see võib tähendada musta maagiat kui ka kunstivormi, mille köögipool on justkui varjus. Kuidas Kevinski on etendusi kokku paneb, kuula lähemalt saatest!


Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee