FOTOD: Kaubamaja kevadmood innustab meid julgelt mustreid kombineerima!

 (3)
FOTOD: Kaubamaja kevadmood innustab meid julgelt mustreid kombineerima!
Foto: Egert Kamenik, Kaubamaja

Kevadsuvise moehooaja suurim trend on erinevat stiili mustrite kombineerimine, kinnitab Kaubamaja. Julgelt võib segada paradiisisaarte floorat-faunat, digitaalseid graafikaid ja kõikvõimalikke mustreid täppidest ja triipudest tähestiku tähtedeni. Hooaja hitt on mustriline kostüüm.

„Kevadine mustritrend tuleb sel aastal hoopis värskemal kujul — lillemustrid on vürtsitatud eksootiliste lindude-loomade, ruutude-triipude, graafika-geomeetria ja veel miljoni muu erineva prindiga. Kõiki neid mustreid kantakse julgelt kombineerituna — mida leidlikum ja ootamatum kombinatsioon, seda parem,“ kirjeldas Kaubamaja ajakirja Hooaeg peatoimetaja Britta Ratas. „Naiste garderoobi on külvatud ohtralt džunglimotiive ja troopilisi õisi, mida leidub nii kostüümidel kui ka selle hooaja erakordselt trendikatel lohvakatel pükstel.

Need, kes on hallist talvest väsinud ja tahaksid nüüd julgelt erksavärvilisi riideid kanda, võivad tutvust teha popkunstist inspireeritud kirgaste ja kontrastsete toonidega. „Moes on praktiliselt kogu vikerkaar — laimiroheline, fuksia, lilla, oranž, sidrunikollane, särav sinine ja ka punane. Erinevaid jõulisi toone võib omavahel kokku sobitada või riietada end pealaest jalatallani samas värvigammas,“ soovitas Britta Ratas. Kevadisel värvipaletil tõusevad taas esile ka pastellid nagu piimjad sinised, kollased, roosad ja lillad vahukommitoonid. „Pehmet tonaalsust leiab eelkõige õrnadelt voogavatelt ja lendlevatelt kangastelt. Kevadriietuse hulka võiksid naistel kindlasti kuuluda õhulised kleidid, seelikud ja pluusid. Aksessuaarimoes seevastu segatakse pastelle futuristlike metalsete läigetega. Kombineerides siidkleiti metallik-läikega kingadega, tekib lummav veemaailmast inspireeritud komplekt,“ täiendas Britta Ratas.

Seotud lood:

Kui eelkirjeldatud trendid tunduvad tagasihoidlikuma trendijärgija jaoks liiga julged ja värvilised, siis kevadel püsib pildis ka rahulikuma stiili armastajate lemmik must-valge minimalism. Klassikalisest must-valgest võib endale valida nii graafilise mustriga rõivaid, mida ehivad geomeetrilised kujundid ja triibud-täpid, kui ka kui monokroomseid komplekte, mille moodustavad puhtad värvipinnad musta ja valgega. Eriti hinnas on Skandinaavialikult väljapeetud disainiga rõivad, mis rõhuvad pigem ühele konkreetsele lõikele, on lihtsad ja ilma esilekerkivate detailideta.

„Kokkuvõtlikult võib alanud moehooajaks soovida julgust erinevaid mustrilisi rõivaid kombineerida. Ei tasu karta kleidi või tuunika kandmist pükstel, lisades sinna veel samas värvigammas pintsaku — paradiisiaiast inspireeritud kostüüm ei pea sel hooajal olema vaid kaheosaline,“ julgustas Britta Ratas.