Hirmutav FOTO | See on põhjus, miks peaksid alati enne kodus juuste värvimist allergiatesti tegema, nagu paki peal kirjas!

 (4)
Hirmutav FOTO | See on põhjus, miks peaksid alati enne kodus juuste värvimist allergiatesti tegema, nagu paki peal kirjas!
Foto: Pinterest

19aastane pariisitar Estelle tahtis kiiresti kauniks saada ning juuksurisse minemise asemel kodus ise juukseid värvida. Paraku oli naine ühe koostisosa vastu allergiline ning tema keha reaktsioon oli jõhker - Estelle`i nägu paistetas üles, tal tekkisid hingamisraskused ja tema seisund muutus kiiresti eluohtlikuks.

Estelle tunnistas väljaandele Le Parisien, et ta oli küll teinud allergiatesti, nagu igal juuksevärvipakil kirjas on, kuid kiirustas ja 48 tunnise ootamise asemel, nagu ette nähtud, asus ta juukseid värvima juba pool tundi pärast värvi nahale kandmist.

Juba mõni hetk hiljem tundis Estelle, et midagi on korrast ära - peanahk hakkas kipitama ja paiste minema. Naine võttis allergiarohtu, määris peale sügelusvastast kreemi ja läks magama, kuid ärgates oli naise pea meeletult paiste läinud ja ta nägi välja nagu UFO. "Ma ei saanud hingata ja mu keel oli paistes," kirjeldab ta oma üleelamisi.

Estelle jõudis õnneks õigel ajal haiglasse, kus arstid tegid kindlaks, et naisel on allergia juuksevärvides sagedasti kasutatava aine PPD (paraphenylenediamine) vastu.

Estelle näide on muidugi äärmuslik, aga PPD võib tõepoolest tekitada vastikuid reaktsioone - sügelus, villide teke, sügelus jne.

Ja seetõttu on eriti oluline, et kui hakkad kodus juukseid värvima, tee enne test!