Huh, kas teadsid? Meigipintslit tuleb pesta pärast iga kasutuskorda

 (2)
Huh, kas teadsid? Meigipintslit tuleb pesta pärast iga kasutuskorda
Foto on illustreerivUnsplash.com

Olgem ausad, tihtipeale me isegi ei mõtle sellele, et võiks meigipinstli pärast kaustamist ära pesta. Korra kuus tuleb ehk meelde … Sellest, kuidas hea abimehe eest hoolt kanda, kirjutab värske Naisteleht.

Kui kannad jumestusvahendit pintsliga näole, korjad iga kord sellele naha küljes olevaid baktereid ja nahaosakesi. Toasoojas ja nahaniiskuse mõjul hakkab pintslikarvade sees keema vilgas elu.

Järgmine kord sama pintslit kasutades reisivad vahepeal paljunenud bakterid tagasi näonahale. Selle tõttu tekib nahale heal juhul vinnike, halvimal riskid tõsisemate põletikuliste protsessidega.

Eriti ettevaatlik pead olema vedelate toodete pintslite puhul. Seega — kõik pintslid, mida kasutad vedelate jumestustoodete pealekandmiseks, pese jooksva vee ja seebiga pärast iga kasutuskorda.

Lauvärvi, puudri- ja põsepunapintsel kasta harjaseid pidi puhastusvahendisse ning masseeri õrnalt meigijäägid salvrätikusse. Loomulikult pole see veel kõik! Kindlasti peaksid tegema neile ka sügavpuhastust kaks korda kuus.

Edasi loe värskest Naistelehest!