Juukseotsad lähevad kergesti katki? VIIS head moodust juukseotste tervena hoidmiseks


Juukseotsad lähevad kergesti katki? VIIS head moodust juukseotste tervena hoidmiseks
Foto: Shutterstock

Ilusalong Viigi Juures juuksur Kerli Lillesiim jagab värskes Naistelehes häid soovitusi, kuidas juukseotsi tervena hoida ja esimesena toob ta välja, et juukseid tuleb hellalt pesta, sest märjad juuksed on kuivadest hapramad ja murduvad kergemini.

Teiseks on väga oluline olla harjates leebe, sest agressiivne harjamine katkub karvakesi ja lõhub juukseotsi ning kindlasti tasub kuulata, millist häält hari kammides teeb, sest õigesti tehes kuuled leebet sahinat, kraapiv hääl märgib, et oled oma juuste vastu liiga karm.

Katkiseid otsi saab peita õlide, seerumite ja juuksekreemidega, mis töötavad veidi nagu liim, siludes turritavad otsakesed kokku, kuid tegemist on muidugi ajutise lahendusega, sest pärast esimest pesu on vana mure tagasi.

Neljandaks tasuks leida endale sobiv kuumakaitsevahend ja katsuda töötlemist piirata ning sirgendada juukseid võimalikult madala temperatuuriga, mis võtab küll kauem aega, aga juukseotsad on see-eest rahul.

Ja kui kasutad patsi või krunni tehes metallosaga või pehme katteta juuksekumme, saavad kiharad omajagu vatti, mistõttu tasuks eelistada kangaga kaetud pehmeid aksessuaare.

Loe pikemalt, kuidas vältida juukseotste lõhenemist, värskest Naistelehest.