Kortsud ja väsimusest loppis nägu on minevik: noorusliku naha saladuseks on kookosõli ja sooda

 (10)
Kortsud ja väsimusest loppis nägu on minevik: noorusliku naha saladuseks on kookosõli ja sooda
Fotod: Scanpix / FreeImages.com

Kookosõli on viimasel ajal populaarsust kogunud kui salendavate omadustega tervislik abiline köögis. Sama toitev ja kasulik on see kerge aroomiga rikkalik õli ka meie nahale. Tuleb aga välja, et lisades kookosõlile ka näpuotsatäie jagu soodat, saame me tõelise imesegu, mis nii kortsude kui ka väsimusmärkide vastu aitab, õpetab Healthy Life Tricks.

Kookosõlil on kõrge E-vitamiini ja proteiinide sisaldus ning suur niiskuse säilitamise võime. E-vitamiin võitleb vananemise vastu, hoiab naha pehme ja kaitseb lõhenemise eest. Tänu antioksüdantide sisaldusele toimib kookosõli ka kortsude vastaselt ja noorendab nahka. Samuti on see väga tõhus vahend akne korral, sest sisaldab kapriinhapet ja lauriinhapet, mis on kaks kõige olulisemat komponenti mikroobi- ja bakteritevastases võitluses. Kookosõlis sisalduvad mineraalid magneesium, kaalium, kaltsium ja raud tervendavad ja pehmendavad juukseid. Loe pikemalt siit!

Sooda aitab neutraliseerida pH taset, mille kõikumine just erinevaid nahaprobleeme tekitada võib. Näiteks on see vastutav nii vistrike kui ka akne eest.

Kuidas imesegu valmistada?

Seotud lood:

2 teelusikatäit extra-virgin kookosõli
1 teelusikatäis söögisoodat

Toimi nii:

Sega kookosõli ja sooda väikeses kausis. Ära valmista segu rohkem kui üheks korraks, see ei säili kaua. Kanna pastalaadne segu ringjate liigutustega näole ja hoia seda seal 5 minuti jagu. Loputa sooja veega. Masseeri nägu ringjate liigutustega. Kuivata nägu puhta rätikuga — niisutavat kreemi pole vaja kasutada.