Kosmeetik: enamik naisi ei teagi, mis tüüpi näonahk neil on

Kas sina tead?
Kosmeetik: enamik naisi ei teagi, mis tüüpi näonahk neil on
Kosmeetil Helin Tenson. Foto: Liina Notta

Artistry poolt läbiviidud küsitluste kohaselt on kolme või enama näonaha probleemiga kimpus 95 protsenti naistest. Enim teevad muret näonaha kuivus, kahvatu jume, ebaühtlane nahavärv, liigne pigmentatsioon ning erinevad vanusest tingitud ilmingud, näiteks kortsud ja naha lõtvumine. Kosmeetik Helin Tensoni sõnul on põhjus enamasti vales hoolduses, sest inimesed ei tunne oma näonahka piisavalt.

Neliteist aastat kosmeetikuna töötanud Helin Tensoni sõnul tuleks näokreemi valimisel selgitada esmalt välja, milliseid toimeaineid näonahk tegelikult vajab. „Eesti naine on üha rohkem teadlik näohooldustoodetest ning sagedamini leitakse tee ka kosmeetiku või dermatoloogi juurde. Sellele vaatamata valib suur osa naisi näokreemi kas sõbranna soovitusel, reklaami ajendil või hinnatundlikkusest tingitult sooduskampaania ajal. Samuti toimitakse paljuski katse-eksitusmeetodil — kui kreem näole ei sobi, siis kehale ehk ikka sobib ning minnakse taaskord hulludele päevadele uue kreemi jahile,” rääkis Tenson.

„Vaid iga kolmas Eesti naine teab, milline näonahk tal on ning kasutab vastavalt sellele õigeid tooteid. Üle poole naistest ei oska oma näonahale üldse mingit diagnoosi anda — eeldatakse, et nahk on kuiv ning kasutatakse niisutava toimega näokreemi või -seerumit, kuid lähemal vaatlemisel selgub, et nahk on alt rasune, näha on nii komedoone kui vistrikke. Ei saa öelda, et probleemne näonahk on vale kreemi süü, aga selle mõju ei tohi kindlasti alahinnata,” lisas Tenson. „Individuaalne nahahooldus on muutumas üha populaarsemaks, sest enamik naisi vajab lahendust mitmele probleemile korraga.”

Küsitluste tulemustele ning naiste tagasisidele tuginedes sündis Artistry brändi esimene personaliseeritud nahahooldustoode, Signature Select näoseerum. Seerumil on viis erineva toimeainega ampulli, mida saab vastavalt oma näonaha iseärasustele ise kokku segada.