Kui juuksurisse minna ei saa, pead oma katkiseid juukseotsi ise hooldama. Siin on mõned nipid, kuidas seda teha

 (2)
Kui juuksurisse minna ei saa, pead oma katkiseid juukseotsi ise hooldama. Siin on mõned nipid, kuidas seda teha
Foto: Shutterstock

Keegi ei taha vaadata peeglisse ja märgata, et ta juukseotsad on täiesti katki. Paraku aga kahjustavad juukseid nii ületöötlemine kui ka ekstreemsed ilmastikuolud, mis muudavad juuksed kuivaks, kahuseks ja õrnaks ning igavesti ei ole võimalik katkiseid juukseotsi eirata. Õnneks on olemas viisid, kuidas juukseid tervendada ja nende välimust parandada.

Toida ja hoolda!

Täpselt nagu kogu su keha, vajavad ka juuksed korralikku toitvat hooldust, et tervena püsida. Paku neile õigeid toitaineid, mis hoiavad juukseotsad terved. Leiad neid nii toidust kui ka erinevatest toidulisanditest.

Millised toidulisandid on parimad?

A-vitamiin — aitab rakukestel taastuda ja hoiab juuksed tugevana. Lisaks toetab see rasu tootmist, mis hoiab su peanaha tervena.

B-vitamiin kompleks — B6- ja B12-vitamiinid ning biotiin mängivad samuti juuste tervise juures suurt rolli ja hoiavad neid murdumise eest. Lisaks sellele, et su juuksed muutuvad tugevamaks, hakkavad nad kiiremini kasvama.

E-vitamiin — antioksüdant nagu E-vitamiin eemaldab vabad radikaalid, mis kahjustavad juuksekiude. E-vitamiin aitab kaasa juuste kasvule, kaitseb ja taastab juuste kauni väljanägemise.

Koliin ehk B4-vitamiin — veel üks hea moodus, kuidas juukseotste eest hoolt kanda, on tarbida piisavalt koliini, mis hoiab juuksed säravana.

Regulaarne lõikus

Seotud lood:

Vabane kahjustunud juukseotstest, lõigates need lihtsalt ära, sest muidu võivad su juuksed veel rohkem kahjustuda. Lõika juukseid iga 6-12 nädala tagant, sest nii püsivad need kaunina.

Juuksepalsam

Kasuta ka head hooldavat palsamit, mis niisutab juukseid sügavuti, hoides ära selle, et need muutuksid nõrgaks ja hakkaksid murduma.

Ära töötle neid üle

Lisaks sellele, et õpid, kuidas hooldada katkiseid juukseotsi, peaksid teadma seda, kuidas juukseid hoopis tervena hoida. Kuumus ja kemikaalid põhjustavad juuste murdumist, mistõttu peaksid vältima juuste liigset töötlemist.

Allikas: Genius Beauty