Mida klaasike või kaks veini su näonahaga tegelikult teeb? Ole valmis, sest sind ootavad ees mõned silmnähtavad muutused

 (6)
Mida klaasike või kaks veini su näonahaga tegelikult teeb? Ole valmis, sest sind ootavad ees mõned silmnähtavad muutused
Foto: Kelsey Chance/Unsplash

See, et pea peale suurt pidutsemist hommikuti valutab on tühiasi selle kõrval, mida alkohol su välimusega teeb.

Nimelt on eksperdid hoiatanud, et alkoholi tagajärjel tekivad su silme alla tumedad ringikesed ja kotikesed, nahk muutub kuivaks ja kestendavaks ning isegi laiguliseks. Üsna pea saabuvad ka kortsukesed ja juuksed muutuvad hõredaks ning võivad isegi välja langeda.

“Kui 40aastane naine tarbib ühe õhtu jooksul üle 14 alkoholiühiku, kulub ta nahal peaaegu kuu aega, et täielikult taastuda,” selgitab iluekspert Dean Nathanson. “Alkoholi ja suhkru toksiline efekt jäävad su nahale palju kauemaks kui kestab pohmell.”

Seega, jah, mida rohkem sa jood, seda kiiremini kaob ka su kaunis välimus. Seetõttu on soovitatav nii meestel kui ka naistel tarbida maksimum 14 alkoholiühikut nädalas — see teeb kokku kuus pooleliitrist õlle või kuus klaasi veini. Kindlasti ei tohiks neid koguseid “hoida” aga üheks kindlaks õhtuks ja siis korraga kõrist alla kulistada, vaid jagada need nädala peale ära.

Allikas: The Sun