Miniseelik on taas moes ja võid sellega juba täna õhtul südameid vallutada! Aga enne õpi selgeks moekunstnik Arne Niidu soovitused

 (9)
Miniseelik on taas moes ja võid sellega juba täna õhtul südameid vallutada! Aga enne õpi selgeks moekunstnik Arne Niidu soovitused
Foto: Shutterstock

Värske ajakiri MOOD julgustab sind sel hooajal miniseelikut kandma, aga muuseas toob moekunstnik Arne Niit välja ka mõned reeglid, millest peaks lühikest seelikut kandes kinni pidama:

“Mulle mini meeldib, aga kõige lühem pikkus, mida soovitaks kanda, on vöökohast 42 sentimeetrit — see on ekstreemselt lühike,” avaldab legendaarne moekunstnik. “Selline pikkus on moelaval kenasti vaadeldav, kuid tavainimene peab ka istuma ja tänaval kõndima, aga sirge või kitsa lõikega mini kipub ülespoole kerkima.”

Arne selgitab, et mini reguleeritakse sukkpükstega: “Üldiselt valitakse mini juurde kergelt korrigeerivad ja jalga saledamaks tegevad paksud sukkpüksid, aga võib kasutada isegi sellist võtet, et tõmmatakse jalga kaks paari tumedaid sukkpükse: all tihedamast rombikujulisest kalavõrgust ja peal siledamad, või vastupidi, sest võrk lisab jalgadele varjud.” Sellist võtet kasutavat näiteks Madonna.

Lisaks soovitab ta valida miniseeliku, mille serv on küllaltki horisontaalne ning kombineerida seda riideeset saabaste ja seelikust pikema keebi või jakiga.

Loe pikemalt Arne soovitusi värksest ajakirja MOOD sügisnumbrist.