Moesari FIBIT tuleb taas, uues kuues


Foto: Rene Velli
Foto: Rene Velli---

PRESSITEADE: 2.- 4. oktoobrini toimub Viru Keskuses traditsiooniline moeüritus, mis seekord võtab festivali mõõdu. Reedest pühapäevani leiab pea igal keskuse korrusel aset erinev sündmus: moeetendused aatriumis, moeturg ja plaaditurg kõrgematel korrustel ning palju muudki.

Reedel, 2. oktoobri õhtul toimub Viru Keskuse aatriumis värske Eesti moebrändi Tallinn Dolls uue kollektsiooni esitlus, mille autoriteks on Karolin Kuusik ja Liisi Eesmaa.

Oktoobris toimuv FIBIT Festivali Eri koondab enda alla varasemast oluliselt mitmekülgsema tegevuse ning pakub etteasteid pea kõigil keskuse korrustel. Oodatud on kõik inimesed, kes hindavad moodi, kunsti, muusikat ning soovivad kursis olla viimaste uudistega.

Külastajaid oodatakse neljandale korrusele plaaditurule, kus lisaks muusikasõpradele ja DJ-dele on oodata kauplema Eesti plaadifirmad nii vinüülide kui ka CDga.

Teise korruse vallutavad Eesti, Soome ja Läti disainerid, kes laupäeval ja pühapäeval pakuvad kasulikke tehinguid unikaal-disainiga. Festivali Moeturg on ühe korraldatest Mari Martini sõnul erakordne võimalus soetada lähinaabrite disaintooteid, mida Eestist ei ole võimalik osta.

Pühapäeval vallutavad lavalauad Eesti keskkoolide noored, kes Future Fibitil oma värskete moeideedega publikut võluvad.

Viru Keskuse aatrium on kõigil kolmel päeval moeetenduste päralt, kus esitletakse uusimaid moetrende aktuaalsetel elustiilitrendide teemal, nagu folkloor & elektroonika, teadlik ja vastutustundlik eluviis ning ajatu modernsus. Viru Keskuse šoud panevad kokku stilistid Piret Puppart, Ester Kannelmäe ja Kenneth Bärlin. Lavastuse koordineerijaks on Oliver Soomets.

Viru Keskuse turundusjuhi Taivi Koitla sõnul on seekordse FIBITi täiustatud sisu ning uuendused asjade loomulikuks arenguks. “Oleme pidevas muutumises ning täiustame pakutavaid teenuseid parimate elamuste ning tippkvaliteedi nimel. Lisaks värvikatele elamustele soovime laiendada arusaama moest ning tutvustada külastajatele moe- ja disainimaailma erinevaid tahke,” lisas Koitla.

Viru Keskus on Tallinna enimkülastatav kaubanduskeskus, kuhu on koondunud üle 100 kaupluse ning teeninduskoha. Lisaks tuntumaid moebrände müüvatele kauplustele asuvad Viru Keskuses Baltikumi suurim raamatukauplus, ilupiirkond ning kaasaegne spordiklubi. Viru Keskust külastab päevas keskmiselt 30 000 inimest. Viie aasta jooksul on Viru Keskusest kujunenud armastatud kohtumis-, meelelahutus– ning kultuurisündmuste toimumispaik.