MURRAME MÜÜTE | Solaariumi hooaeg on taas käes, aga enne päevitama minekut tutvu nende 5 enamlevinud müüdiga

 (6)
SOLAARIUM
SOLAARIUMFoto: MARIANNE LOORENTS, Õhtuleht

Taas on tulemas pime aeg ning paljud soovivad suvise jume säilitamiseks käia solaariumis. Tartu Ülikooli dermatoveneroloogia eriala arst-resident dr Bret Kaldvee selgitab oma Youtube kanalil Dr Bret purustab 5 enamlevinud müüti seoses solaariumi kasutamisega.

Solaariumid lisati 2009. aastal WHO (täpsemalt WHO all töötav International Agency for Research on Cancer ehk IARC) poolt I grupi kantserogeenide hulka (kindel kantserogeenne toime).

Kuna nahal on fenomenaalne mälu, jättes meelde kõik, mis me oleme temaga teinud lapse-, teisme- aga ka täiskasvanueas, siis ülioluline on vältida liigset UV-kiirguse poolt tingitud nahakahjustust just lapsepõlves. Nimelt on uuringud näidanud, et UV-kiirgusest tingitud nahapõletused lapsepõlves mitmekordistavad nahakasvajate riski täiskasvanueas. Samuti on tehtud uuringuid, kus on välja toodud, et ligi 50% solaariumi külastajatest saab mingil hetkel seal nahapõletuse. Seetõttu on naha tervise seisukohalt hädavajalik vältida päikesepõletusi ja kindlasti ka solaariumis käimist.

Vaata videost, millised müüdid on seotud solaariumi kasutamisega: