On olemas üks kehapiirkond, mis annab esimeste hulgas märku naha vananemisest

 (13)
Kuidas seda vältida?
On olemas üks kehapiirkond, mis annab esimeste hulgas märku naha vananemisest
Foto: Shutterstock

Enamik artiklid ja nõuanded, mis nooruslikust nahast räägivad, keskenduvad näole. Vananemisest annavad märku ka meie käed ja muidugi, delikaatne dekoltee — näitame selle suhtes üles armatust!

Kas dekolteele võivad tekkida kortsud?

Lühike vastus: muidugi. Dermatoloog Loretta Ciraldo ütleb, et dekoltee on üks esimesi piirkondi, kust vananemine välja paistab. Tihti isegi enne, kui vananemismärgid ilmuvad meie näkku. Paistab, et tegemist on protsessiga, mis toimub üleöö ja tabab meid ootamatult.

Esmalt ilmuvad punetus ja pigmendilaigud. Pigmendilaigud annavad endast märku eriti siis, kui veedad palju aega päikese käes. Seejärel tulevad kortsud ja ebatasane nahk.

Kust need kortsud tulevad?

Kortsud tulevad siis, kui meie naha struktuur kaotab oma vormi — see on ptrotsess, mis algab meie seest. Samuti võib nahka mõjutada ka meie magamisasend (eelistada selili magamist), aga peamiselt algab see probleem rakutasandilt. Dekoltee väljanägemine on mõjutatud päikese, stressi ja mürkainete poolt.

Esimeste vananemismärkide peale ei tasu kohe ära ehmatada, pigem on see vihje kiirelt reageerida. Võta aega enda eest hoolitsemiseks, väliselt ja sisemiselt.

Kuidas oma dekoltee eest hoolitseda?

Seotud lood:

Tervisliku sära säilitamine on pikaaegne protsess ja tulemused ei sünni üleöö. Üks võimalus probleemiga tegeleda, on investeerida kasulikesse toidulisanditesse. Lisandid, nagu astaksantiin (mis toetab kollageeni säilimist), rodiola (kaitseb meid stressi kahuliku mõju eest) ning fütokeramiidid ja taimsed keramiidid (hoiavad nahka niisutatult) hoiavad nahka nooruslikuna.

Meie naha väljanägemine algab seestpoolt, aga ei tohi unustada ka päikesekaitsevahendi ja niisutava kreemi kasutamist. Ja me ei väsi kordamast, kui oluline on juua piisavalt vett!

Kokkuvõtteks

Dekolteepiirkond vajab erilist hoolt ja parem on reageerida varem kui hilja. Enne kortsude ilmumist annavad endast märku pingmendilaigud ja punetus ja need on koht koheseks tegutsemiseks.

Allikas: MindBodyGreen