Parfüümiekspert kinnitab: kui piserdad lõhna endale nii peale, teed sellega suure vea

 (45)
Parfüümiekspert kinnitab: kui piserdad lõhna endale nii peale, teed sellega suure vea
Foto: olga serjantu/Unsplash

Portaal Well+Good küsis parfüümiekspert Stephen Nielsenilt, kes on ühtlasi loonud lõhnu nagu Calvin Klein Dark Obsession ja Drew Barrymore Flower: Pretty Deadly Collection, milline on kõige õigem viis, kuidas endale parfüümi peale piserdada, ja tema vastus võib nii sind üllatada, sest on üks sageli soovitatud viis, mida Stephen küll proovida ei julgusta.

Nielseni sõnul on parfüümi piserdamiseks mitmeid levinud viise, millest mõned on head ja teised mitte nii väga. Esiteks soovitab ta piserdada lõhna viis korda, mis mõne jaoks võib tunduda palju, aga olgem ausad, tema on ju ekspert.

See, kuhu parfüümi kehal lasta, on tema sõnul väga personaalne ja kultuuriline otsus: mõned eelistavad piserdada seda juustesse, teised kaelale ja ehk ka sallile ning mõned isegi põlveõndlasse.

"On olemas "Z" viis, mille puhul inimesed spreitavad esmalt lõhna ühele õlale, siis teisele, seejärel vasakule puusale ja siis ka paremale puusale," avaldab ta. "Siis on ka "suhkruvati" tehnika, kui esmalt piserdatakse ja siis veel liigutatakse lõhnapudelit ümber pea nagu valmistataks suhkruvatti."

Häid viise on Nielseni sõnul teisigi, aga samas on olemas ka üks levinud tehnika, mida ta peab valeks. "Kui inimesed piserdavad lõhna õhku ja kõnnivad sellest läbi, valgub lõhn tegelikult lihtsalt laiali," selgitab parfüümiekspert. "Sa spreitad 500dollarilist lõhna õhku ja suur osa sellest ei lange su kehale."

Lugejad, kuidas teie eelistate lõhna kehale piserdada? Milline parfüüm on teie lemmik?