Rauno Pello

 (4)
pello ise

Kui sa ei teeks moodi, siis mida?

Oleksin matemaatika õpetaja. Muideks, mul ongi plaanis Pedasse matemaatikat õppima minna. Ma ei viitsiks elu lõpuni ainult moega tegelda.

Aga miks sa üldse moodi teed?

Mina saattusin moe otsa suhteliselt juhuslikke radu pidi kokku. Õppisin Tallinna 32. Keskkoolis, kus korraldati neidsamu moeshowsid, millest SuperNoova on väljakasvanud. Leidsin, et miks mina ei võiks moodi teha? Mis seal keerulist on? Ei olegi midagi keerulist.
Trendid?

Ma ei usu, et minust võiks kunagi trendiLOOJA saada. Kui teed mingeid kommertslikke asju, siis paratamatult tuleb trendidega kuigivõrd arvestada.
Eelmisel aaastal uurisin läbi neti, mis värve Pantone on ennustanud. Ikka suhteliselt palju on ettemääratud. Seal ei ole värve (tasuta variandis) on värvikoodid ja kirjeldused. Kui pisut rohkem algteadmisi oleks, siis oleks täiesti võimalik need koodid "lahti muukida".
Globaalset moeinfot ma põhiliselt netist võtangi, FTV-d ma ei vaata.
Igasugune info aitab loomingule tohutult kaasa, mitte ei sega.Lemmikdisainerid? D2 ehk D Squared on täielikud lemmikud- nad on vist vennad, olen Fashion Live´ist ainult kolme nende kollektsiooni näinud ja neil on ainult üks pood. Milanos. Tõsiselt head meeste riided.
Veel? Alexander McQueen ja Tom Fonda.

Riided ja muusika?

Minu jaoks siin küll otsest seost ei ole, võibolla mõne jaoks on rohkem. Ma lihtsalt ei tea muusikast suurt midagi, väljas käin seal, kus sõbrad käivad.

Töö ja eraelu?

Jooksevad kokku.

Inspiratsioon?

Tuleb kusagilt suvalisel kellaajal, tavaliselt viimasel hetkel, "tellimuse peale". Kollektsiooni ideed tulevad mul alati umbes 2 nädalat enne etendust. Kõik kollektsioonid valmivad viimasel õhtul. Kollektsiooni puhul on kindlasti riided idee kandjana palju tähtsamad, kui inimesed, kes seal sees on. Tellimustööde puhul on vastupidi.Kes su riideid lannavad?

Ma ei tea. Toredad, elurõõmsad inimesed, kes ei häbene ennast.(R.P. terve kollektsioon müüdi Kaubamaja Noorteosakonnas paari nädalaga maha). Naljakas, et ma ei ole oma asju üldse linnapeal näinud.
Kappi osteti?

Sa ei ole moodi õppinud...

Ma ei oska joonistada. Õppisin pool aastat TPÜ-s rõivaste konstrueerimist, aga seal jõutakse rõivatootmiseni alles kolmandal kursusel. Enne õpitakse füüsikat ja masinaehitust... kahest koolist kokku saaks ideaalse moehariduse... mis jääb väljaspoole maalimist ja masinaehitust. Ma olen natuke liiga laisk, et 8 aastat õppida (4+4), sellest 5 aastat asju, mida mul iial vaja ei lähe.
Aga ma arvan, et erialase hariduse puudumine ei saa mulle takistuseks.

Õmbled ise?

Ühtpidi olude sunnil, aga samas teatud detaile ma tahan kindlasti ise teha. Juhus on sõber. Vahel sõidan ooverlokiga kangale sisse ja vaatan- nii ilus, nii jääbki.

Keda sa tahaksid riidesse panna?

Terje Arut.

Kas oleksid valmis tegema talle ükskõik mida?

Kuni mulle jääb teatav vabadus.

Millega suudab üllatada 21.sajand?

Ei oska arvatagi. Alati tuleb kuskilt keegi mõne uue ja uudse ideega, kuigi räägitakse kuidas kõik on ammu ära tehtud. Ei ole.
Ma usun, et matejalid muutuvad lähima 50 aasta jooksul suht palju, lõigetel sellist arenguruumi ei ole.
Äkki tulevikus kasvabki lina sinisena, ilma värvimata. Need DNA-d ja sihukesed asjad on kõik toredad.

Kontaktandmed:
055 72684
rauno.pello@mail.ee

Hinnad alates...
naiste püksid 350.-
meeste püksid 300.-
teksad 450.-
teksaseelik 350.-
seelik 300.-
T-särk 175.-
teksatagi 1250.-
aluspüksid 100.-