Säästlik kosmeetika — kuidas valida ja mida tähele panna?

 (9)
Säästlik kosmeetika — kuidas valida ja mida tähele panna?
.

Säästev kosmeetika on selline, mis säästab kõike – nii keskkonda kui inimese tervist, sest inimest loodusest eraldada ei ole võimalik. Bioneer tutvustab täna, kuidas targalt kosmeetikat valida.

Kosmeetikatooted on tegelikult luksustooted

Selleks, et elus püsida, ei ole need hädavajalikud, kohe kindlasti ei vaja sa kõiki neist. Pealegi ei tule ilu ripsmetušist, vaid sinust endast.

Tea, mida kosmeetikana kasutad

Tee endale selgeks kosmeetikatoodete peamised koostisained ja nende ohud, kuna paljud kosmeetikumides sisalduvad kemikaalid, näiteks parabeenid, ftalaadid jt, on nimetatud vähkitekitavateks, samuti arvatakse, et need võivad häirida endokriinsüsteemi. Seega esimene asi, mida saad teha, on hakata lugema kosmeetikumide silte. Nimed, mida sa ei suuda isegi mitte hääldada ja liiga pikk koostisainete nimekiri on üsna tõenäoliselt halb märk.

Kosmeetikatoodet valides tasub mõelda, et kas seda suhu julgeks panna. Kui mitte, siis miks peaks julgema seda oma nahale määrida? Inimese keha on ju üks. Nahk on suurim organ ning kõik, mis sellele satub, imendub organismi ning mõjutab välimuse kõrval ka tervist. Lisaks tervisele mõjutab kosmeetika ka keskkonda.

Eelista kannatustevaba kosmeetikat

Oluline säästliku kosmeetika tunnus on see, kas tooteid on testitud loomadel. Igal aastal sureb loomkatsete tõttu kümneid tuhandeid loomi. Soovid sa tõesti kasutada kosmeetikumi, mille eest keegi on oma elu andnud? Säästva kosmeetika naturaalseid koostisained ei ole vaja loomadel katsetada.

Seotud lood:

Usutakse, et seadused nõuavad kosmeetikatoodete testimist loomadel. See ei ole aga nii. Food, Drug and Cosmetic Act ei nõua kosmeetikatoodete testimist loomadel. Siiski nõuab FDA (Food and Drug Administration) firmadelt, et viidaks läbi misiganes asjakohased mürgisuse määramise testid, et oleks tõestatud nende toodete ohutus. Selle tulemusena on miljonid küülikud ja teised loomad ohvriks piinarikastele silma ja näha ärritavuse testidele.

Väldi ülepakendamist ja plastpakendeid

Tähtis on ka säästev pakendamine. Kui tootja kasutab pakendamisel ümbertöödeldud paberit ja karpe, annab see sulle positiivset sõnumit.

Mõtle, kus lõpetab päikesekreemi pudel või kreemipurk lõpuks? Plastpakendid on keskkonnale suur oht, kuna need ei lagune. Kas neid on kõige muu kõrval veel vaja maale koormaks?

Plastpudelid ei ole biolagunevad ja prügimäele sattudes kestavad nad keskmiselt 500 aastat. Plastpudelid viiakse sobivasse pakendite konteineritesse. Enne tuleb need puhtaks pesta.

Vastutustundliku kosmeetikatootja tunned ära tegudest

Rohelised kosmeetikatootjad annavad Maale tagasi, istutades puid, investeerides rohelistesse uuringutesse või annetades muudel rohelistel eesmärkidel. Sellist infot on tootjate kohta lihtne leida. Kosmeetikatoodet ostes arvesta, et toetad selle tootnud ettevõtte maalimavaadet.

Tunne ära rohepesu

Püüa mitte sattuta petlike roheliste reklaamide ohvriks. Kosmeetikatoote võib nimetada või seda võib kirjeldada looduslikuks ka siis, kui see sisaldab vaid väikest osa looduslikke koostisaineid.

Termin „rohepesu“ viitab enamasti turunduslikele väidetele, mis põhinevad subjektiivsetel liialdustel, mitte toote või teenuse tegelikel omadustel. Kogemused näitavad, et isegi arenenud rahvusvaheliste suurfirmade reklaamväited vastavad sageli rohepesu tunnustele.