Sinu juuksed räägivad sinuga: mida ütleb sinu tervise kohta kuiv peanahk ja juuste hõrenemine?


Sinu juuksed räägivad sinuga: mida ütleb sinu tervise kohta kuiv peanahk ja juuste hõrenemine?
Foto: Shutterstock

Kahjuks kõik välised probleemid kehas saavad alguse sisemistest probleemidest, mistõttu ei ole neid nii lihtne avastda. Tavaliselt saadaksegi neist aru alles siis, kui häda juba käes on. Mida need juustega seotud mured siis tähendavad?

Kuiv peanahk

Kuiv peanahk tekib inimesel siis, kui peanahk ei ole pikema perioodi vältel üldse niisutada saanud. Mitmed šampoonid, mis lubavad ilusaid juukseid, tekitavad kahjuks kõrvalnähuna kuiva peanahka, mis hakkab sügelema ja kipitama. Sellepärast tasub vahepeal šampooni vahetada, et leida endale sobivaim. Kuid ega kuiv peanahk ei ole tingitud ainult vale šampooni kasutamisest — see võib tekkida ka siis, kui inimene ei kanna külma õhu käes viibides mütsi, ei joo piisavalt vett või föönitab juukseid igapäevaselt.

Juuste hõrenemine

Kõige levinum põhjus juuste hõrenemisel naistel on alopeetsia (autoimmuunne nahahaigus, mis põhjustab juuste kadu — toim.) Samuti on naiste juuste hõrenemise põhjuseks hormonaalsed muutused, mis tekivad antiebeebipillide kasutamisega, raseduse ajal ja laste sünniga. Meestel põhjustab juuste väljalangemist enamasti geenid, tööstress ja vanus.

Allikas: DailyMail