Üllatus: milline osa sinu kehast vananeb kõige kiiremini?

 (36)
Ja see ei ole nägu!
Üllatus: milline osa sinu kehast vananeb kõige kiiremini?
Pilt on illustreerivFreeImages/Josh Harrison

Kui me räägime naha vananemisest ja kortsudevastastest kreemidest, mõtleme me tavaliselt oma näost. Sest tundub, et see vananeb kõige kiiremini. Tegelikult pole see aga tõsi — kõige kiiremini vananevad hoopis meie rinnad.

Uuringus, mille tulemused avaldati väljaandes Genome Biology, selgus, et just rinnad on see piirkond, mida vananemine kõige rohkem mõjutab.

Rinnad on vananemisele väga tundlikud esiteks sellepärast, et nad teadagi ju liikudes rapuvad ja hüppavad. Teiseks muudavad rinnad oma suurust ja kuju nii kaalu kõikumise tõttu kui muidugi ka raseduse ja imetamise ajal. Nii et nahakude saab kogu aeg vatti, mis tähendab, et see kaotab elastsuse kiiremini kui teised kehaosad. Rindade nahka tasub igapäevaselt niisutada — see aeglustab naha vananemisprotsessi.

Veel üks asi, mis rinnad ruttu vanaks muudab, on päike. Bikiinides ringi silkamine on ju tore, aga päike ei tee rindu teps mitte pringimaks, vaid just muudab nad kortsulisemaks. Kui dekoltee on avatud, tuleb alati kasutada päikesekaitsekreemi.

Kõigest sellest võib järeldada, et on viimane aeg oma rindadele niisutavaid ja noorendavaid tooteid ostma hakata ning need oma igapäevasesse ilurutiini lisada.

Allikas: Good Housekeeping