Unistad pikkadest kiharatest, aga juuksed ei kasva kohe üldse? Siin on NELI viga, mis sa tõenäoliselt teed


Unistad pikkadest kiharatest, aga juuksed ei kasva kohe üldse? Siin on NELI viga, mis sa tõenäoliselt teed
Foto: Shutterstock

Pikad ja terved juuksed on meile kõigile olulised, aga paraku ei hakka need igal ühel kohe kasvama, kui selleks soov tekib. Nimelt võime olla seda ise teadmata enda juuste kõige suuremad vaenlased.

Kuidas?

1. Sa ei toitu tervislikult

Juuste tervis ei sõltu vaid sellest, milliste toodetega sa neid pesed ja hooldad, vaid ka sellest, kuidas sa oma organismi eest hoolt kannad. Ehk aeglustad oma juuksekasvu, sest ei tarbi piisavalt vitamiine ja valku? Või järgid liiga sageli rangeid dieete ja su keha on tegelikult näljas?

2. Sa kuumtöötled juukseid üle

Juuste kuumtöötlemine muudab need nõrgaks ja kahuseks. Hoidu sirgendajatest ja lokitangidest või kasuta neid maksimaalselt kord nädalas, aga ka siis vaid toodetega, mis aitavad juukseid kuuma eest kaitsta.

3. Su juuksed on ületöödeldud

Liigne keemia mõjub halvasti peanahale ja seeläbi ka juustele. Isegi, kui su juuksed näevad pärast töötlemist head välja, kahjustab see neid tegelikult ja ühel hetkel avastada, et sul on peas vaid kolm karvakest.

4. Sa ei tarbi piisavalt vitamiine/toidulisandeid

Nooremana ei pruukinud sa seda mõista, aga vitamiinidel on meie tervisele väga suur mõju, mistõttu tuleks neid igapäevaselt tarbida.

Puusadeni juuksed võivad täna veel tunduda kui kauge unistus, aga loobu neist halbadest harjumustest ja ehk on see lähitulevikus su reaalsus!

Allikas: Her Campus