VIIS nahahooldusrutiini muudatust, mis eksperdid sul peale oma 50. sünnipäeva teha soovitavad


VIIS nahahooldusrutiini muudatust, mis eksperdid sul peale oma 50. sünnipäeva teha soovitavad
Foto: Shutterstock

Kuigi ilubrändid soovivad meid veenda, et peaksime peale igat suuremat verstaposti kogu oma iluarsenali välja vahetama, siis see pole tõsi ja tegelikult on nahahoolduse puhul oluline pigem järjepidevus (väikesed muudatused tulevad muidugi kasuks).

Probleem peitub hoopis selles, et nooremana kipume oma naha eest hoolitsemise unustama ja peame seetõttu hilisemas eas tagajärgedega tegelema. Nagu enamiku asjadega elus, parim hoolitsus on hoopis iluvigade ärahoidmine.

Ära meid valesti mõista, naha vananemine on loomulik protsess, aga see ei tähenda, et mõned elustiili muudatused ei tuleks kasuks, et selle nooruslik väljanägemine kauem säiliks.

Ajaks, mil jõuame 50ndatesse, hakkab keha läbima loomulikke protsesse (loe: menopaus), mis lükkavad naha vananemisele hoo sisse. "Kuna östrogeen on oluline hormoon paljude nahafunktsioonide puhul, on väga tavaline, et meie nahka tabavad mitmed probleemid, kortsudest naha kuivamiseni välja," selgitab dermatoloog dr Anjali Mahto.

Nende muutuste pärast on just 50. sünnipäeva hea aeg, mil oma nahahooldusrutiin korralikult üle vaadata. Alusta näiteks neist viiest harjumusest:

1. Niisuta nahka endisest rohkem

2. Lisa oma iluarsenali retinooli sisaldavad tooted

3. Koori nahka senisest vähem

4. SPF on olulisem kui kunagi varem

5. Unusta vahutavad ilutooted, sest need kuivatavad nahka

Allikas: WhoWhatWear