Mille peal sa magad? Viis sammu, et saada oma madrats sama puhtaks, nagu see oleks uus

 (1)
Hüvasti, tolmulestad!
Mille peal sa magad? Viis sammu, et saada oma madrats sama puhtaks, nagu see oleks uus
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Millal sa viimati oma madratsit puhastasid? Ei mäleta? Kole mõeldagi, mis seal madratsi sees sel juhul kõik on. Õpetame teile selgeks madratsi puhastamise viie lihtsa sammu abil, mille abil saad puhta, värskelt lõhnava ja allergiavaba madratsi.

Vaja läheb:

  • 1 - 1,5 klaasi soodat
  • Eeterlikke õlisid (piparmünt, eukalüpt ja lavendel)
  • Tolmuimejat
  • Metallist sõela

Samm 1: Sega purgis sooda ja umbes 8 tilka igast nimetatud õlist. Eukalüpt ja piparmünt värskendavad ja puhastavad, lavendel lõhnab suurepäraselt ning lisaks on ka rahustava toimega — mida ju ongi voodis vaja. Keera purgile kaas peale ja raputa sooda ja õlid korralikult läbi.

Samm 2: Korja voodilt voodiriided ja madratsikate ning pane need kuuma veega pessu, et bakterid ja tolmulestad surma saaks. Loputamisvette võid lisada ka äädikat — see teeb voodiriided ekstrapehmeks.

Samm 3: Raputa soodasegu ühtlaselt madratsile, kasutades metallist sõela. Kui sul seda pole, saad hakkama ka kätega.

Samm 4: Lase soodal madratsi peal tegutseda vähemalt tund aega, või veel parem — kaks tundi. Samal ajal, kui sooda mõjub, võid ju ülejäänud korteri ära koristada. Või siis lõunauinaku teha (diivanil muidugi, mitte voodis). Kui on võimalik ja tahad eriti põhjalikku puhastust, võid soodasegu madratsile jätta ka terveks ööks.

Seotud lood:

Samm 5: Ime oma madrats tolmuimejaga ülipõhjalikult puhtaks. Sooda võtab tolmulestad endaga tolmuimeja kotti kaasa ja eeterlikud õlid jätavad madratsile suurepärase lõhna.

Ja ongi valmis! Nüüdseks on ka su madratsikate ja voodipesu ära kuivanud — säti need voodisse ja naudi õndsat und!