Milline üllatus! Võiks arvata, et kõige mustem asi vannitoas on wc-pott, aga uuring lükkab selle arvamuse ümber

 (14)
Milline üllatus! Võiks arvata, et kõige mustem asi vannitoas on wc-pott, aga uuring lükkab selle arvamuse ümber
Foto: Hannah Xu/Unsplash

Kui see ei ole wc-pott, mis see siis küll olla saab? Vannitoapõrand? Hambahari? Lagi? Ei, õige vastus on midagi, mille peale ei oskaks esimese hooga isegi tulla.

Allikas SafeHome viis mõnda aega tagasi läbi uuringu, millest selgus, et hoopis dušikardin on kõige räpasem ja bakteririkkam asi inimeste vannitubades. Uuringus võeti proove mitmetest vannitubadest ja uuriti 500 inimese vannitoa harjumuste kohta.

Selgus, et dušikardinal ja dušinurga põrandal on lausa 60 korda rohkem baktereid, kui wc-poti istmel. Kõige enam on neid dušikardinal, mis loogiliselt võttes ei tohiks olla niivõrd üllatav, sest soe ja niiske keskkond on ideaalne bakterite levikuks.

Inimeste dušiharjumuste kohta selgus samuti midagi üllatavat. Näiteks urineerib duši all regulaarselt 81% meesosalejatest ja 73% naistest. 57% osalejatest on näinud oma dušikardina küljes hallitust, aga ei ole sellega kohe midagi ette võtnud.

Ja 61% vastanutest tunnistas, et on duši all seksinud. Pole siis ime, et kui selles väikeses niiskes nurgas nii palju erinevaid kehalisi tegevusi teha, on see ka ideaalne kohake bakterite jaoks.

Tasub dušikardinat vist nüüdsest tihedamini pesta ja ka dušinurga põrandale rohkem tähelepanu pöörata?

Allikas: SafeHome