Need on üllatavad kohad sinu kodus, mis võivad kubiseda viirustest ja bakteritest

 (4)
Need on üllatavad kohad sinu kodus, mis võivad kubiseda viirustest ja bakteritest
Foto: Shutterstock

Lisaks sotsiaalsele isolatsioonile on peamiseks juhendiks koroonaviiruse leviku takistamiseks olnud põhjalik ja tihe käte pesemine, seni on aga vähe räägitud kohtadest, millega igapäevaselt kokku puutume, kuid mille desinfitseerimise peale ei pruugi üldse tullagi.

„Natuke on seda küll rõhutatud, aga esmase asjana peab kohe välja tooma praktiliselt kõikide taskus olevat nutitelefoni, mida katsume ju pidevalt,“ märkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. „Oma nutitelefonid ning ka teised nutiseadmed, kodus olevad tahvelarvutid või muude seadmete puuteekraanid tuleks praeguses olukorras desinfitseerida.“

Lisaks on aga kodus väga palju selliseid pindu, mille kaudu bakterid ja viirused võivad levida, kuid mille peale ei pruugi kohe isegi tulla:

  • Ukselingid ja valguslülitid. Neid katsume me praktiliselt iga kord, kui ruumi siseneme või sealt väljume, kuid kui tihti me neid puhastame?
  • Sahtlite sangad ja kapiuste ääred. Välise mustuse eemaldamiseks pestakse kappide uksi küll, kuid praeguses viiruse levimise olukorras tuleks tähelepanelikult desinfitseerida ka kõik lingid ja kapiuste ääred, mille taha näpud nende avamise puhul satuvad.
  • Telekapult, arvuti klaviatuur ja hiir. Näpud puldile, siis popkorni sisse ja suhu? Erinevad puldid võivad bakteritest lausa kubiseda!
  • Külmkapp, pesumasin, ahi ja muu kodutehnika. Kodust tehnikat kasutame igapäevaselt ning oma elamise desinfitseerimisel tasub kindlasti keskenduda just kohtadele, mida nende koduste abivahendite puhul katsume. Kas oled desinfitseerinud näiteks ahjuukse sanga, millest näppudega haarad? Pliidi nuppe? Pesumasina ust? Tolmuimeja nuppe ja vart?
  • Pipra- ja soolatops. Või kõik muud maitseainete pakendid. Kõige kindlam on muidugi pesta käsi nii enne söömist, kui ka pärast.
  • Auto. Autode puhul tuleks kindlasti erilist tähelepanu pöörata roolile, ukselinkidele, käigukangile ja turvavööle. Ehk siis kohad, mida igal sõidukorral korduvalt puudutad.
  • Kogu oma tasku sisu: võtmed, rahakott, pangakaardid.


Loe edasi portaalist kodus.ee