Seda lihtsat nippi kasutades püsivad puu- ja köögiviljad külmkapis lausa mitu nädalat värskena

 (9)
Seda lihtsat nippi kasutades püsivad puu- ja köögiviljad külmkapis lausa mitu nädalat värskena
Foto: Alexander Schimmeck/Unsplash

Kes meist ei oleks kurvastusega avastanud, et kõigest mõnda aega tagasi sai poest ostetud kena kogus puu- ja köögivilju, aga isegi külmkapis hoidmisest ei piisanud ja need läksid ikkagi halvaks?

Üks Austraalia ema Rachael avastas, et kui ta asetab oma puu- ja köögiviljad kraanikaussi ja katab need üleni veega ning lisab viljadele tubli törtsu äädikat ning paneb need peale korralikku kuivatamist külmkappi, säilivad viljad värskena lausa mitu nädalat.

"Ma lihtsalt panen need kraanikaussi, katan veega, lisan äädikat ja lasen neil seal umbes minut aega liguneda, siis pesen veel korralikult veega ja kuivatan nad ära. Just nii lihtne see ongi," on naine oma avastuse üle õnnelik.

Kuna äädikas on happeline vedelik, mida kasutatakse toiduainete säilitamiseks, saabki seda ohutult kasutada puu- ja köögiviljade eluea pikendamiseks.

Naine rääkis oma avastusest ka ühes Austraalia Facebooki grupis, kus inimesed jagavad üksteisega erinevaid toiduvalmistamise nippe ja paljud kommenteerisid, et see nipp tundub loogiline ja nad kindlasti proovivad seda.

Allikas: Daily Mail