Sinu keldris hallitab? Õpetame selgeks, kuidas hallitusest kiiresti ja jäädavalt vabaneda

 (8)
Saku kortermaja kelder
Saku kortermaja kelder/Pilt on illustreerivFoto: Madis Veltman

Hallitusseente, aga ka igasuguste teiste seente kasvamist on lihtsam ennetada, luues selleks ebasobivad kasvutingimused, mis eeldab ruumides õhuniiskust alla 75% ja kuivi keldrikonstruktsioone, kirjutab Naisteleht.

Hallituse vältimiseks tuleks rajada korralik drenaaž ja hüdroisolatsioon, kuid juba tekkinud seenkahjustuse korral tuleb välja selgitada selle ulatus ja põhjused, ehk kust niiskus ruumi pääseb.

Hallitusseente poolt juba saastunud materjalid on soovitatav teisaldada, võimalusel vahetada, alles jäävad pinnad tuleb puhastada desinfitseeriva vahendiga, milleks sobivad kodumajapidamsies kasutatavad keemiatooted, mis sisaldavad naatriumhüpokloriti, näiteks Domestos.

Kindlasti ei tohi desinfitseerivat vahendit puhastatavale pinnasele piserdada, nõnda paiskuvad hallitusseente osad ruumiõhku ja võivad ladestuda kahjustamata pindadele.

Selle asemel kanna vahendit ohtralt lapile ja töötle pinnad puhtamalt mustema ning ülevalt alla suunas, puhastamisel ei tohi unustada ka kummikindaid ega respiraatorit, sest nii väldid puhastusvahendi liigset sissehingamist ja nahale sattumist.

Loe pikemalt Naistelehest.