Teeme selgeks: kas kõikide lemmikut ketšupit peab peale avamist külmkapis hoidma või pigem mitte?

 (3)
ketšupiriiul
ketšupiriiulFoto: Andres Putting

Ketšup on paljude lemmiklisand grillroogade või friikartulite juurde ja inimesed ei kujuta nende söömist ilma ketšupita ettegi. Kas seda kastet peaks hoidma külmkapis? Kui kaua ta niisama riiulis hoides vastu peab?

Poest ostetud ketšupit võib peale avamist hoida riiulis või kapis keskmiselt kuu aega peale selle lahti tegemist. Aga kohe, kui tunned muutusi lõhnas või näed, et värv on teistsugune kui alguses, on see märk pahaks minemisest ja siis ei anna kahjuks enam midagi päästa.

Pikemalt säilib ketšup külmkapis hoituna. See kõik käib aga poest ostetud ketšupi kohta.

Paljud pered teevad ise endale hoidiseid ja sealhulgas ka ketšupit ning isetehtuna see soojas hoides ei säili ja peale valmistamist peaks selle siiski külmkappi panema. Kodus tehtud ketšup ei sisalda enamasti selliseid säilitusaineid, mida poest ostetud ketšup ja seetõttu ei säili ta tavatemperatuuril.

Nagu näha, siis poest ostetud ketšupit võib mõnda aega avatuna säilitada toatemperatuuril, enda tehtud aga mitte. Ja mõlema puhul on ikkagi kõige kindlam hoida neid külmkapis. Soe ketšup ei maitsegi ju eriti hästi.

Allikas: PureWow