Tõhusad nipid, kuidas äädikat oma majapidamises ära kasutada


NIPID
NIPIDFoto: STANISLAV MOSHKOV, Ajakirjade Kirjastus/Nipiraamat

Kas teadsid, et äädikas on näiteks suurepärane puhastusvahend või et sellega saab edukalt puuviljakärbseid kinni püüda? Jagame sinuga tõhusaid nippe, kuidas äädikat oma kodus ära kasutada.

Äädikas muudab riided pehmemaks

Sa ei pea enam kasutama riidepehmendajat, piisab vaid, kui viskad lisaks pesuainele pesumasinasse veerand tassi äädikat. See muudab riided pehmeks ja hoiab ka pesumasina puhana.

Puhasta äädikaga oma kohvimasinat

Kohviarmastajate sõnul peaks kohvimasina puhastamiseks kasutama võrdse koguse vett ja äädikat ning lasta masinal end puhastada. Kuid selleks, et kõik täiuslikult puhtaks saaks, on võimalik, et pead puhastusprotsessi kordama.

Püüa äädikaga puuviljakärbseid

Õunaäädikas on tõhus vahend puuviljakärbeste püüdmiseks. Kalla väikesesse anumasse törts õunaäädikat ja mõne aja pärast peaksid tüütud putukad selle sees oma lõpu leidma.

Puhasta sellega köögipindu

Lisa väike törts äädikat märjale lapile ja saadki oma köögipinnad puhtusest läikivaks.

Naudi puhast wc-potti

Kalla pool tassi äädikat wc-potti, oota tund aega, lase vett peale ja puhasta hoolega harjaga ära. Nagu uus!

Eemalda sellega tõrksaid kleepse

Osad kleepsud ei taha enam kleebitud kohast ära tulla. Et kleeps lõplikult eemaldada, pintselda kleepsu peale õrnalt äädikat, oota viis minutit ja siis hakka vaikselt kleepsu eemaldama. Toimib!

Seotud lood:

Eemalda oma kätelt halb lõhn

Kui sa oled näiteks lõiganud toorest kala või teinud midagi muud, mis jätab kätele halva lõhna, saad halvast lõhnast lahti, kui pesed oma käsi valge äädikaga.

Allikas: HuffPost