Väärt nõksud, mis aitavad ka kõige kangekaelsemad kortsud riietest välja triikida


Väärt nõksud, mis aitavad ka kõige kangekaelsemad kortsud riietest välja triikida
Foto: Shutterstock

Küllap oled sinagi kunagi triikinud mõnd kallima triiksärki või enda kleiti, millelt kortsud mitte kuidagi välja ei taha tulla. Värske Naisteleht jagab nippe, kuidas kortsudes lihtsamalt lahti saada.

  1. Korja kuivav pesu nöörilt kergelt niiskena ja riputa riidepuudele või säti toolileenile sirguma ning ära pane poolniisket pesu kohe kappi, vaid anna sellele aega taheneda, nii püsib pesu kauem siledana.
  2. Rõivad, mida ei tohi triikida, saad sirgeks, kui riputad need riidepuu peale panduna vannituppa või dušikabiini kraani kohale ja lased kraanist veidi aega kuuma vett joosta, sest tekkiv aur aitab kortse siluda.
  3. Kõiki esemeid on mõistlik triikida pahemalt poolt, näiteks mustad kangad hakkavad paremalt poolt triikides kohe läikima ja sama lugu on teksadega.
  4. Triiksärke on enne triikimist soovitatav kergelt veega pihustada (aurutriikraua puhul pole see vajalik), aga lase triigitud rõivastel enne selga-jalga panemist kuivada, nii püsivad need kauem siledana.
  5. Pükste läikima hõõrdunud põlvekohti auruta või triigi läbi niiske triikimislapi pahemalt poolt ning ka jämedaid õmblusi ja tõmblukk-kinniseid triigi läbi triikimislapi, et need läikima ei jääks.

Loe rohkem nippe värskest Naistelehest.