Vanemaid nippe munavärvimiseks


Kuigi siin on nii tohutult võimalusi alates spetsiaalsetest munavärvidest kuni poest saadava valmistoodanguni välja, olen mina loodusliku värvimise pooldaja. Juba ainuüksi see, et iialgi ei ole võimalik saavutada täpselt sama tulemust ning et alati on tulemus uudiseks ka tegijale endale, maksab midagi. Pakun välja mõned, omas kodus enamkasutatavad ja kergemad, värvimistehnikad.

· ühtlaselt kollakaspruunid tulevad munad, kui sibulakoored lihtsalt keeduvette panna.

· kui soovite saada täpilisi mune, siis siduge iga muna eraldi lapikese sisse, kuhu on pandud odrakruupe. Lapp peab olema tihedalt muna vastu kinnitatud, et keetmise ajal kruubid oma asukohta ei muudaks. Kinnitada pealt niidiga. Selliselt ettevalmistatud munad panna keema koos lahtiste sibulakoortega.

· fantaasiarikka mustriga tulevad munad kui nad keerata lapi sisse koos sibulakoortega. Muide kõige kaunimate mustrite ja värvikombinatsioonide saamiseks olen kasutanud veidi riknenud sibulate koori. Sobivad ka punaste sibulate koored (värvid on vaid veidi lahjemad ja hallikama alatooniga), mida võib sama muna juures kombineerida tavaliste sibulate omadega. Kinnitada pealt niidiga.

· ühtlaset kollakasroheliste munade saamiseks panna munade keeduvette kuivanud kaselehti. Kasutada võib saunavihalt võetud lehti.

· lehemustriliste munade saamiseks mähkida kaselehed koos lapiga ümber muna. Kinnitada pealt niidiga.

· kui tahate saada sibulakoore või kaselehe reljeefset mustrit muna pinnale, siis tehke munakoor märjaks. Nüüd kleepuvad lehe-koored selle pinnale ning nad ei nihku paigast ära ka lapi sisse keerates.

· kui soovite ühtlaselt värvunud munale saada mingit kujundit tuleks muna pinnale asetada näiteks kuuse- või lehtpuu oks. Lappi mähituna on vajalik oksake niidiga tugevalt kinnitada.

· triibulise muna saate kui muna pinnale siduda jämedamat niiti.

· munakoortega värvimiseks sobivad ka pruunikoorelised munad. Kaselehtede õrnad värvid aga pruunil koorel nii hästi välja ei joonistu.

Uuemaid nippe munade värvimiseks

NB!

1. Munakeedu vette lisage tingimata paar supilusika täit soola, see ei lase katkikeenud muna tühjaks joosta.
2. Munade keetmist alustage külma veega ja keetke ca 10 minutit. Muna peaks keema kõvaks, sest siis säilub ta söögikõlbulikuna paar päeva.
3. Kurnake keeduvesi munadelt ja laske munadele umbes pool minutit kuivada. Alles seejärel kallake neile peale külm vesi ja laske selle sees munadel maha jahtuda. Nii on munadel koor pealt lahti ning neid on kerge koorida.
4. harutage lehe-koored munadelt alles jahtunult.
Nüüd jääb üle vaid soovida head fantaasialendu ja kõlavat koksu munadepüha hommikul!