Kaasaegse vannitoa planeerimisel tuleb alustada sellest, et läbi mõelda ruumi võimalused. Aruta kõigepealt, millised seadmed on hädavajalikud. Kas saaksid vanni asemel hakkama ka dušiga? Kas ikka on vaja bideed? Kui ruumi on piisavalt ning soov teha midagi luksuslikumat, võib planeerida vannituppa nii dušinurga kui ka vanni, kahe valamuga vannitoakapi ja panipaiga. Üle on vaja vaadata tehnilised võimalused – vee äravool, kanalisatsioon, ventilatsioon. Planeerida sanitaartehnika ja torude asetus. Alles seejärel võiks mõtlema hakata stiili ja kunstilise kujunduse peale.
Et väikeste mõõtmetega vannituba tunduks valgusküllasem, on üheks lahenduseks kõrvalasuvatest ruumidest valguse laenamine. Läbikumav klaasuks laseb ilma privaatsust ohvriks toomata valgust läbi. Väikeses vannitoas ei peaks olema palju detaile, et lõpptulemus mõjuks rahulikumalt. Kasuta vannitoas valamu kohal suurt peeglit.
Kui peremudel lubab, võib näiteks vannitoa seina teha osaliselt klaasist. Kui väga väikeses ruumis käib uks lahti sissepoole, on kasutatavat põrandapinda veelgi vähem. Kui vannitoa uks avaneb kitsasse koridori, on lahenduseks kindlasti lükandukse paigaldamine. Aken annab ruumile päevavalgust ning loob heleda ja meeldiva keskkonna.
Sanitaartehnika ja mööbel
Vannitoamööbli ja sanitaartehnika valik on tänapäeval võimalustelt kirju. Valgele keraamilisele valamule on alternatiiviks värviline keraamika, puit, betoon, graniit, marmor või klaas. Peale eri mõõtude ja tehniliste nõuete tuleb silmas pidada veel materjalide iseärasusi. Kui näiteks valida puidust kraanikausi või vanni kasuks, saab tootega kaasa kohustuse seda pidevalt hooldada, vastasel juhul tekivad puidupinda praod. Ka klaasist kraanikausiga on tööd rohkem, et see säravpuhtana hoida.
Üha rohkem pööratakse vannitoas tähelepanu energia- ja veesäästule. Näiteks leiab sealt aina enam vett säästvaid valamu- ja dušisegisteid. Dušisegistite puhul kasutatakse eri tugevuse, laiuse ja survega veejugasid, dušiotsikud on suured. Eriti toredad ja popid on vihmadušid. Segistite vallas on uudiseks LED-valgustusega segistid ja dušiotsikud, mis lisavad vannituppa rõõmsaid värve, üllatust, rõõmu. Valgustussüsteem on varustatud termoanduriga, mis muudab veele langevat valguse värvi vastavalt vee temperatuurile. See ammutab vajamineva toite kasutatava vee voolamisel tekkivast energiast.