Vürtsid ja maitsetaimed annavad särtsu nii toidule kui tervisele: kasuta, säilita ja kasvata neid õigesti


Vürtsid ja maitsetaimed annavad särtsu nii toidule kui tervisele: kasuta, säilita ja kasvata neid õigesti
MorgueFile

Ajakirja Mari värskes numbris sisaldub asjalik teejuht vürtside ja maitsetaimede maailma. Saame teada, milliste vürtside ja maitsetaimedega milliste hädade vastu abi saab ning saame selgeks sellegi, kuidas taimi kasvatada ja säilitada. Jagame ka Naisteka lugejatega mõningaid häid nippe.

Rahvatarkus omistab eri taimedele erinevaid raviomadusi: näiteks leevendab piparmünt gaase ja iiveldust, kaneel parandab insuliini toimet, punel on antiseptilised omadused, salvei toimib antibiootikumina, tüümian leevendab kõhuvalu.

SÄILITAMINE

Poest maitsetaimi väikestes kasvupottides või värskelt pakendatuna ostes võiks need kodus keerata niiskesse majapidamispaberisse, panna kilekotti või karpi ja säilitada külmkapis.

Kuivatatud maitsetaimi peaks säilitama õhukindlates konteinerites, eemal kuumusest ja valguse eest varjatuna — kuivatatud ürdid säilivad umbes aasta, jahvatamata vürtsid (näiteks nelgipipar, kaneel) kauem.

ISE KASVATAMINE

Lihtne on soojal ajal n-ö biojäätmetest uus taim kasvatada: lõika näiteks sibulast 1/4-1/3 juurepoolset osa ning pane veega kaussi juuri ajama — kui need on nädala jooksul pikemaks kasvanud, saab taime mulda istutada.

Samuti ei maksa ära visata väikesi kasvupotte: kui taime pealmine osa on ära söödud, võta juureosa kasvupotist välja ja pane kasvama.

Loe põhjalikumalt erinevate ürtide ja maitsetaimede kohta ajakirja Mari novembrinumbrist.