Eestlane annab mõistlikku nõu, miks laste sünnipäevade korraldamisega ei tasu juba varakult üle piiri minna

 (2)
Eestlane annab mõistlikku nõu, miks laste sünnipäevade korraldamisega ei tasu juba varakult üle piiri minna
Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal avaldasime ühe lugejakirja, mille autor ei mõista, miks lapsevanemad tunnevad, et peavad oma lastele 500euroseid sünnipäevi korraldama. Kommentaariumis avaldas üks lugeja ka ühe põhjuse, miks seda tulevikku vaatavalt vältida tasuks.

“Minu enda nooremale sugulasele on sünnist saadik korraldatud väga uhkeid sünnipäeva pidustusi paljude külalistega — alustades basseinipidudest, uisuplatsid, mänguväljakud, üllatus külalistena Pipi/Elas jne. Tegemist ei ole sugugi jõuka perega,” alustab ta. “Möödunud suvel sai tüdruk 14aastaseks ja peres tekkis suur tüli. Nimelt oli tüdruk siis juba oma mõtetes organiseerima hakanud järjekordset suuremat tähistamist: 27 teismelisega Wagenküll spaas või alternatiivina kusagil ronimispargis.

Muidugi ei olnud vanemad sellise „klassiekskursiooni“ korraldamise ja rahastamisega enam nõus. Ja väga keeruline oli noorele neiule selgeks teha, miks ta siis äkitselt seekord enam meeldejäävalt sünnipäeva ei saa tähistada.

Moraal on selles, et lapsed kasvavad ja koos sellega ka soovid ning nõudmised. Nende sünnipäeva pidamistega ei maksa juba lapsepõlves üle pingutada.”

Lugeja, kuidas mööduvad sinu lapse sünnipäevad? Kui suure peo teie tavaliselt korraldate ja mitu last külla kutsute?