Haara taskurätik: see foto enneaegsetest beebidest levib internetis nagu kulutuli ja sulatab ka jäätunud südame

 (1)
Haara taskurätik: see foto enneaegsetest beebidest levib internetis nagu kulutuli ja sulatab ka jäätunud südame
Pilt on illustreerivFreeImages/Raymond Wiggins

Tänapäeval on tavaline praktika esimese asjana pärast sünnitust panna laps ema rinnale, et saaks tekkida see nii vajalik side nahk naha vastas olemisest. See juhtum on aga eriline - esiteks on beebid enneaegsed ja teiseks on sellesse nahk naha vastas kontakti loomisesse kaasatud terve pere.

Need kaksikud sündisid kolm kuud enne õiget aega vaid 700-grammistena, kuid siiski anti neile enne kuvöösi võimalus luua oma perega see kõikvõimas nahakontakt. Beebid võtsid oma rinnale nende isa ja nende vahva väike suur vend:

Rootsi professor Uwe Ewald tahab selle fotoga saata maailmale sõnumi, et kui vähegi võimalik, peaksid ka enneaegsed lapsed saama veeta võimalikult palju aega oma vanemate rinnal ja mitte kuvöösis. Professori argument on see, et inimkeha on parem soojuse regulaator kui kuvöös. Nahakontakt aitab beebil hingata ja kaalus juurde võtta ning ennetab haigestumist bakteriaalsetesse nakkustesse.

Mis uutub fotol olevasse peresse, siis ei kahtle küll vist keegi, et see väike poiss, kes vastsündinud beebit oma rinnal hoiab, on maailma parim suur vend!

Allikas: Huffington Post